در سئو سازی سایت سئوکار های بزرگ و کوچک و حتی مدیران سایت که سئو کار نیستند از ابزارهای مختلفی برای بررسی وضعیت سئو سایت خود استفاده می کنند. ثبت نام با هر اکانتی که دوست دارید، گوگل، اینستاگرام یا حتی فیسبوک، بعد از این وارد پلتفرم شده، یک دوره آموزشی انتخاب کنید و آن را روی سایت خودتان اجرا کنید یا از دیگران کاربران سوالاتتان را بپرسید. اما باید بگوییم که هر دو گروه تا حدی اشتباه می کنند. شاید در کوتاه مدت بتوانید با این روش ها سایت خود را به نتایج اول گوگل برسانید، اما گوگل به زودی متوجه کارهای شما شده و سایتتان را از نتایج به طور کامل حذف خواهد کرد. یکی از راه هایی که می توانید حضور خود را در سایر سایت ها پررنگ تر کنید، نوشتن پست مهمان در سایت هایی است که به همین منظور طراحی شده اند. آموزش سئو در دسته افرادی که خودشان میخواهند سئو را انجام دهند و دسته ای که قصد برون سپاری را دارند به دلایل زیر اهمیت دارد. فرض کنید شما عبارت “آموزش سئو وردپرس” را جستجو کرده اید و وارد یک سایت شده اید، این سایت هرچند محتوای یونیکی دارد و مواردی نیز در زمینه سئوی وردپرس توضیح داده است ولی بصورت کامل به این موضوع نپرداخته است و شما مجبور میشوید دوباره برگردید به گوگل و عبارت مورد نظر خود را مجددا جستجو کنید و این بار وارد سایتی میشوید که علاوه بر یونیک بودن محتوا کلیه تکنیکها و آموزشهای لازم را در زمینه سئوی وردپرس توضیح داده است، بطوریکه شما پس از مطالعه این محتوا دیگر نیازی به بازگشت و جستجو مجدد آن عبارت ندارید.

فرض کنید فردی به دنبال خرید لپ تاپ است و به فروشگاه اینترنتی فروش لپ تاپ مراجعه می کند. چگالی کلید اصلی برای گوگل مهم است. 2. کلید خود را در آدرس URL قرار دهید. اگر از این اسکیما استفاده کنید ممکن است مانند تصویر زیر گوگل شما را به کاربران معرفی کند و با بالاتر رفتن کلیک ها، سئوی کلی وب سایت شما نیز بهتر خواهد شد. مورد اول این است که اگر از اسکیمایی مانند سوالات متداول استفاده کنید، احتمال اینکه کاربران بر روی سایت شما کلیک کنند، بیشتر خواهد شد زیرا ممکن است سوال کاربر در میان این سوالات جای گرفته باشد و با دیدن آن مطمئن می شود که در سایت شما به پاسخ خود خواهد رسید. به عبارت دیگر، من می توانستم از وب سایت خودم، به وب سایت شما لینک دهم و شما هم می توانستید از سایت خودتان، به وبسایت من لینک بدهید. این لینک سازی دو منفعت بزرگ برای شما دارد. ارتباط موضوعی باعث می شود تا گوگل متوجه شود سایت شما در حد کیفی بالایی قرار دارد و به همین دلیل رقیبتان شما را به عنوان مرجعی کامل تر معرفی کرده است. حتی می توانید عنوان را به صورت سوالی نیز مطرح کنید و هیچ محدودیتی برای شما وجود ندارد.

با طراحی تصاویر مرتبط و جدید به گوگل این سیگنال را می فرستید که شما برای کاربران خود ارزش قائل هستید و هدف شما ارائه ی مطالب جامع و جدید است. طبق این تعاریف منطقی است که بگوییم لینک های نوفالو ارزش خاصی برای سایت شما ندارند زیرا توسط ربات های موتور جستجو دنبال نمی شوند. توانایی ایجاد گروههای شخصی و خصوصی برای تشکیل باند مافیایی شخصی در سئو (: . طبق تجربه شخصی خودم گوگل به بک لینک نوفالو نیز اهمیت میدهد و آن را در رتبه بندی مورد توجه قرار میدهد، ولی قدرت و ارزش آن نسبت به بک لینک فالو کمتر است. چون با دانستن درد پشت هر کلمه کلیدی، میتوانیم برای آن فرایند تولید و سئو محتوا را شروع کنیم… شاید در نظر اول فکر کنید که هر چه تعداد بیشتری بک لینک بگیرید بهتر است اما باید بگوییم که مهم ترین عامل موثر کیفیت بک لینک هاست و در وهله ی دوم باید به تعداد آن ها توجه کنید. سایت هایی که از تکنیک های کلاه سیاه کمک می گیرند با هر آپدیت الگوریتم های گوگل کاملا در معرض خطر افت رتبه قرار دارند. علاوه کلمه کلیدی اصلی شما برای سئو سایت خود باید از کلمات مترادف کلمه کلیدی اصلی استفاده کنید.

این موارد را برای شما لیست کرده ایم تا با آنها آشنا شوید. تگ تایتل یکی از مهم ترین تگ ها برای گوگل است. در این بخش از مجموعه آموزش سئو جامع به موضوع سئو خارجی اشاره خواهیم کرد. اگر به دنبال رتبه بالایی برای سایت خود هستید، پیشنهاد میدهیم مواردی که در ادامه به آنها اشاره میشود را به درستی انجام دهید. برای تولید یک محتوا باید چه کنیم؟ پاسخ خیر است. محتوا علاوه بر یونیک بودن بایستی کیفیت بالایی داشته باشد. یکی از مسائلی که در تعیین کیفیت بک لینک نقش موثری دارد، جایگاه قرار گیری لینک در سایت مبدا است. حال سوال ایجاد می شود که چطور می توانیم کیفیت یک بک لینک را شناسایی کنیم؟ ارتباط دقیق شبکه های اجتماعی و سئو همچنان توسط سئوکارها مورد بحث قرار می گیرد، اما کمتر کارشناسیست که اهمیت فعالیت در شبکه های اجتماعی را انکار کند. اما منظور ما از لینک داخلی چیست؟ ما به این واقعیت افتخار می كنیم كه می توانیم به دیگران كمك كنیم كه سایتهای با منابع بیشتری داشته باشند.

ایندکسر