در این نمونه از گوشی موبایل اپل شما شاهد لبه های خمیده و منحنی دار هستید که در نمونه آی پد در گذشته نیز استفاده شده است. در این بین اپل موفق شده است با بهرهگیری از همان سختافزار پیشین و بهبود سیستم نرمافزاری پردازش تصویر در کنار تراشهی جدید A11 بایونیک، کیفیت تصاویر ثبتشده با دوربین آیفون ۸ پلاس را بیشازپیش بهبود دهد.

طراحی جدید این گوشی نیز نازک تر و سبک تر بود. این گوشی با طراحی جدید و دو آنتن شروع به کار کرد و مشکلات “آنتن دهی” را کاملا برطرف کرد. شرکت اپل پس از ساخت دو سری گوشی موبایل با صفحه نمایش بزرگ، این بار درسال 2016 تصمیم به ساخت گوشی جدیدی به نام آیفون SE کرد که مشابه آیفون 5 با همان اندازه و گوشی آیفون جدید فرمت بوده است. از همان زمانی که اولین آیفون ساخته و راهی بازار شد، میشد جدیدترین گوشی اپل را در ایران تهیه کرد. این دستگاه که آیفون 5 نام گذاری شد، با قیمت همان 199 دلار و با رنگ طلایی به گوشی آیفون یک دوربین مردم عرضه شد.

گوشی های آیفون از کیفیت بالایی برخوردار اند و از بهترین و پرطرفدار ترین محصولات هستند اما شرکتهای چینی نسخه های کپی این گوشی های را تولید و به بازار عرضه می کنند. اپل اقدام به تولید یک نسخه مقرون به صرفه تحت عنواند XR نمود. البته من نمیگویم که هیچ کدام از این عکسها بد هستند، نه تصاویر گرفته شدهی اپل و نه سامسونگ. البته رنگ رزگلد نیز ابتدا در این سری استفاده شد. البته از نظر طراحی، ضخامت این سری از گوشیهای هوشمند اپل کمتر شده است.

شرکت اپل بهعنوان سازنده گوشیهای آیفون تا امروز مدلهای مختلفی از گوشی اپل راهی بازار کرده است. این گوشی تنها در قسمت طراحی بدنه از پلاستیک استفاده کرده بود و تنوع رنگی بالایی داشت. به کارگیری پردازنده A14 Bionic در این گوشی موبایل اپل امکان استفاده سریعتر را برای کاربر ایجاد کرده است. یکی از مواردی که اپل همیشه در آن تبحر داشته و باعث شده قیمت گوشی آیفون بالاتر برود، ایجاد یکپارچه سازی بین سخت افزار و نرم افزار آن ها است.

ایندکسر