این گزارش می گوید: “باندهای متقلب سازمان یافته ، در سال 2020 ، 6.5 میلیون دلار سرمایه جمع می کنند.”


کلاهبرداری به عنوان سرویس رسیده است. و این باعث می شود مجرمان میلیون ها نفر شوند.

بر اساس گزارش گروه-آی بی ، یک شرکت اطلاعات سایبری سنگاپور ، یک عملیات کلاهبرداری سازمان یافته متشکل از 40 گروهی که در اروپا ، کشورهای ماهواره ای پس از شوروی و ایالات متحده کار می کنند “حداقل” 6.5 میلیون دلار در سال 2020 درآمد کسب کرد.

Group-IB گفت ، عملیات تقلب خودکار به عنوان یک سرویس ، که توسط Group-IB “Classiscam” نامیده می شود ، برای سرقت پول و داده های پرداخت طراحی شده است.

این گروه از ربات های تلگرامی استفاده می کند که صفحات آماده برای استفاده از کلاهبرداران از تبلیغات و بازارهای محبوب بین المللی از جمله Leboncoin ، Allegro ، OLX ، FAN Courier و Sbazar را به کلاهبرداران ارائه می دهد ، افزود: این اعلان هایی را به همه هشدار می دهد. مارک های تحت تأثیر

RANSOMWARE برای اعطا در سال 2021: گزارش

به گفته تلگرام ، ربات های تلگرام ، معمولاً بی خطر ، حساب های تلگرامی هستند که توسط نرم افزار (و نه انسان) مدیریت می شوند و اغلب از ویژگی های هوش مصنوعی برخوردار هستند.

گروه-بی بی گزارش داد ، حدود 20 گروه در بلغارستان ، جمهوری چک ، فرانسه ، لهستان ، رومانی ، ایالات متحده و کشورهای پس از شوروی کار می کنند ، در حالی که 20 گروه دیگر در روسیه کار می کنند.

این گروه ، که در ابتدا مارک های محبوب عرضه را هدف قرار داده بود ، اکنون در سایر مناطق جهان “به سرعت در حال رشد” است.

حتما بخوانید:
جو کانچا: توقف Par Tech توسط Big Tech "مکان بسیار خطرناکی را ایجاد می کند

سخنگوی Group-IB به فاکس نیوز گفت: “پس از پالایش عملیات خود در کشورهای اروپایی … کلاهبرداران اکنون در تلاشند بازار ایالات متحده را به دست آورند.”

SOLARWINDS چیست؟ نمای شرکت نرم افزار هک شده در KRASTOVE

سخنگوی Group-IB گفت: “محبوبیت Classiscam در سادگی و توانایی آن در اندازه گیری تقلب است.”

“مدیریت خودکار … از طریق ربات های چت تلگرام دائماً اعضای جدیدی را جذب می کند که برای دریافت یک جعبه فیشینگ کامل از جمله پیک ، URL ها برای پرداخت و بازیابی مبلغ ، به سادگی نیاز به ارسال پیوند به محصول طعمه به چت ربات تلگرام دارند.” سخنگوی گفت.

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

توصیه ها برای مبارزه با این گروه ها عبارتند از:

قبل از وارد کردن اطلاعات ورود به سیستم و پرداخت ، URL خود را دوباره بررسی کنید و آن را در Google جستجو کنید. اگر سایت فقط چند ماه از عمرش بگذرد ، به احتمال زیاد یک صفحه کلاهبرداری یا فیشینگ است.

هنگام استفاده از خدمات برای اجاره یا فروش اقلام جدید و دست دوم ، به سرویس پیام رسانی مراجعه نکنید. تمام ارتباطات خود را در چت رسمی حفظ کنید.


منبع: router-news.ir