[ad_1]

شرکت های بزرگ فناوری در بافت زندگی روزمره ما بافته شده اند. ما پیام های خود را در تلفن های هوشمند اپل و آندروید رد و بدل می کنیم ، عکس ها را در فیس بوک به اشتراک می گذاریم ، از آمازون خرید می کنیم ، تمام روز بر روی رایانه های خود مایکروسافت و اپل و موارد دیگر Google کار می کنیم.

دیگر هیچ رازی نیست که Big Tech کارهای ما را ردیابی می کند و داده های خود را برای فروش به تبلیغ کنندگان بسته بندی می کند. برای جلوگیری از پیگیری آنلاین شما از یکی از بزرگترین مزاحمان ، فیس بوک ، ضربه بزنید یا کلیک کنید.

اگر از حریم شخصی بسیار خوبی برخوردار هستید ، ممکن است آماده باشید اطلاعات شخصی خود را که در سراسر وب شناور است – یا حداقل تا آنجا که می توانید – دور بریزید. برای حذف از اینترنت ضربه بزنید یا کلیک کنید.

بیایید نگاهی به شرکتی بیندازم که شرط می بندم شما با اکثر روزها تعامل دارید ، گوگل. در اینجا سه ​​تنظیم وجود دارد که باید بررسی کنید.

1. اجازه ندهید دیگران بدانند شما با Google چه كار می كنید

هر بار که از یک سرویس Google استفاده می کنید ، تعاملات شما در صفحه فعالیت من ثبت می شود. این صفحه همه مواردی را که جستجو کرده اید ، عکس هایی که گرفته اید ، فیلم های YouTube که مشاهده کرده اید ، نحوه استفاده از برنامه های Google و موارد دیگر را نشان می دهد.

بسیاری از مردم نمی دانند که می توانید از همه چیز با رمز عبور محافظت کنید. چه کسی به این ویژگی جدید نیاز دارد؟

فرض کنید شما یک رایانه مشترک دارید یا همه افراد خانه شما رمز سیستم شما را می دانند. فقط یک کلیک کافی است و همه آنچه با Google انجام داده اید رایگان است. بله ، آنها همچنین همه چیزهایی را که از صحبت در مورد میز غذا راحت نخواهید دید. حتی اگر تاثیری روی شما نداشته باشد ، اگر تلفن یا لپ تاپ شما در دست اشتباه باشد ، بهتر است ایمن باشید.

در اینجا نحوه قفل کردن آن آورده شده است:

 • از طریق رایانه به myactivity.google.com بروید.
 • پنجره بازشو را مشاهده خواهید کرد با عنوان “Safer with Google: با فعال کردن تأیید اضافی می توانید به فعالیت من امنیت بیشتری اضافه کنید” کلیک کنید مدیریت.
 • گزینه را انتخاب کنید به تأیید اضافی نیاز دارد، سپس ضربه بزنید صرفه جویی.

برای مشاهده و حذف سابقه خود ، از این پس باید رمز ورود خود را وارد کنید. اگر گذرواژه Google شما در مرورگر یا رایانه شما ذخیره شده باشد ، این هدف را نقض می کند. بهتر است از یک رمز عبور ایمن که می توانید آن را به خاطر بسپارید استفاده کنید.

صبر کنید ، آنها می دانند چی؟ ببینید Google چه مواردی را ردیابی می کند و چگونه می توانید آن را حذف کنید.

2. تنظیمات ردیابی Google Photo را بررسی کنید

من اخیراً درباره انبوه اطلاعاتی که می توانید در Google Maps مشاهده کنید ، نوشتم. می توانید سفرهای خود را سالها به مسیر دنبال کنید. برای مشاهده این نقشه و خاموش کردن ردیابی ، روی مراحل ضربه بزنید یا کلیک کنید.

ممکن است متوجه نشوید که Google Photos همین نوع اطلاعات را جمع آوری می کند. مانند یک سری عکس روی نقشه ، می توانید هر کجا که بوده اید مشاهده کنید. آیا در طول سفر سفر کردید و عکس گرفتید؟ مسیر دیجیتال برای دیدن شما وجود دارد.

 • برنامه Google Photos را باز کنید و روی ضربه بزنید جستجو کردن.
 • زیر مکانها، خواهید دید کارت شما. روی آن ضربه بزنید ، سپس به پایین پیمایش کنید تا عکسهای خود را به عنوان یک لیست ببینید یا روی نقشه بزرگنمایی کنید و مکانی را برای دیدن عکسهایی که در آنجا گرفته اید انتخاب کنید.

به نظر می رسد این یک پیاده روی دلپذیر در کوچه حافظه باشد. اگر مخالفتی ندارید ، هیچ چیزی نمی توانید تغییر دهید. اگر علاقه چندانی به این ویژگی ندارید ، باید چند قدم بردارید.

 • Google Maps را در رایانه باز کنید. انتخاب کنید منوی سه خطی، سپس کلیک کنید جدول زمانی شما.
 • در پایین صفحه ، کلیک کنید مدیریت تاریخچه مکان.
 • با این کار حساب Google شما باز می شود کنترل فعالیت صفحه
 • اگر سابقه مکان روشن باشد ، نوار لغزنده آبی خواهد بود. روی آن کلیک کنید تا خاموش شود و باید خاکستری شود. با این کار Google از ردیابی حرکات یا عکس های آینده با برچسب های جغرافیایی جلوگیری می کند.
 • نیز وجود دارد گزینه ای برای حذف خودکار، جایی که می توانید یک دوره را برای حذف خودکار داده های مکان انتخاب کنید. این عکس از عکس های بالای سه ماه تا عکس های بالای 36 ماه است.

برای حذف مورد جدیدتر ، این مراحل را دنبال کنید:

 • Google Photos را در رایانه باز کنید.
 • در گوشه بالا سمت راست ، کلیک کنید تنظیمات دندان.
 • به پایین بروید و کلیک کنید اشتراک گذاری.
 • لغزنده را برای فعال کنید پنهان کردن اطلاعات مکان عکس.

شما رول هستید می خواهید چند مرحله امنیتی دیگر بردارید؟ برای سه رفع سریع حریم خصوصی که برای کنترل آن نیاز دارید ، روی اینجا ضربه بزنید یا کلیک کنید.

3. نوع جدیدی از ردیابی

از یک وب سایت جدید دیدن کنید و به احتمال زیاد به شما یک پنجره بازشو می شود که از شما می خواهد کوکی ها را مجاز کنید. کوکی ها سایت هایی را که بازدید می کنید و آنچه در آنجا انجام می دهید ردیابی می کنند. آنها کارهای راحت مانند نگهداری رمزهای عبور و آنچه در سبدهای خرید آنلاین شما است انجام می دهند ، اما به هزینه حفظ حریم خصوصی شما. همه این اطلاعات برای هدف قرار دادن شما با تبلیغات استفاده می شود.

Google کوکی های شخص ثالث را حذف می کند. نه ، این بدان معنا نیست که اطلاعات شما با تبلیغ کنندگان به اشتراک گذاشته نمی شود. با این حال ، روش در حال تغییر است. Google Federated Learning of Cohorts یا FLoC در پشت صحنه در مرورگر Chrome برای کاربران انتخاب شده کار می کند. این نوع ردیابی شما را با افرادی با علایق مشابه گروه بندی می کند.

بنت سایفرز از بنیاد غیرانتفاعی Electronic Frontier Foundation می گوید FLoC به منظور “جلوگیری از خطرات حریم خصوصی کوکی های شخص ثالث ایجاد شده است ، اما در این زمینه موارد جدیدی ایجاد خواهد کرد.”

اگر از Chrome استفاده می کنید ، ممکن است حتی بدون دانستن آن “FLoCed” باشید. برای اطلاع از اینکه در این آزمون شرکت می کنید به سایت amifloced.org مراجعه کنید.

اگر باشید دو گزینه دارید. می توانید از ردیابی شخص ثالث در Chrome انصراف دهید.

 • کلیک منوی تنظیمات سه نقطه ای.
 • قابل اعتماد و متخصص رازداری و امنیت > کوکی ها و سایر داده های سایت.
 • گزینه را انتخاب کنید کوکی های شخص ثالث را مسدود کنید.

اگر نمی خواهید با همه اینها کنار بیایید ، وقت آن است که یک مرورگر جدید پیدا کنید. برای رتبه بندی مرورگر من با تمرکز بر حریم خصوصی ، ضربه بزنید یا کلیک کنید از بهترین به بدترین.

به دستی با کامپیوتر آرام ، س Wالات WI-FI یا یک مشکل چاپگر نیاز دارید که نمی توانید آن را از بین ببرید؟ س questionsالات فنی خود را برای پاسخهای خاص من و سایر تکنسین ها ارسال کنید. از انجمن پرسش و پاسخ من دیدن کنید و اکنون از کمک فنی بهره مند شوید.

در مورد سبک زندگی دیجیتال چه سالاتی دارید؟ با نمایش رادیویی ملی کیم تماس بگیرید و برای پیدا کردن او در ایستگاه رادیویی محلی خود ، روی اینجا ضربه بزنید یا کلیک کنید. می توانید نمایش کیم کماندو را از طریق تلفن ، رایانه لوحی ، تلویزیون یا رایانه خود گوش دهید یا تماشا کنید. برای پادکست های رایگان کیم یا ضربه بزنید یا اینجا را کلیک کنید.

حق چاپ 2021 ، سرگرمی چندرسانه ای WestStar. کلیه حقوق محفوظ است

در مورد آخرین فن آوری ها اطلاعات کسب کنید کیم کماندو شاو، بزرگترین برنامه گفتگوی رادیویی آخر هفته در کشور. کیم تماس می گیرد و در مورد سبک زندگی دیجیتالی امروز ، از تلفن های هوشمند و تبلت ها گرفته تا حریم خصوصی آنلاین و هک داده ها ، مشاوره می دهد. برای راهنمایی های روزانه ، خبرنامه های رایگان و موارد دیگر ، به وب سایت وی در مراجعه کنید Komando.com.

[ad_2]

منبع: router-news.ir

ایندکسر