هنگام انتخاب دندانپزشک خوب بهتر است تعامل او با کارکنان را نیز تحت نظر داشته باشید چرا که این موضوع مشخص میکند سبک مدیریتی و خلق و خوی او در مورد دیگران چگونه است. پوسیدگی دندان، بوی بد دهان، التهاب لثه و نشانه های ناخوشایند دیگر، ضرورت و فوریت مراجعه به دندان پزشک را نشان می دهد. در این که یک فرد باید با تعداد زیادی ابزار و روش آشنا باشد، تا بتواند دندان پزشک اطفال یا متخصص دهان و دندان شود، شکی نیست، ولی دندانپزشکی چیزی فرا تر از مجموعه ابزار ها و تکنیک هاست که در دانشکده ی دندانپزشکی آموزش داده می شوند.

این برای به روز بودن او با جدید ترین تحقیقات و تکنولوژی هاست. و هر فردی برای انجام اقدامات زیبایی دندان بدنبال بهترین جراح دندانپزشک است.به طور کلی هر فردی برای انتخاب دکتر دندانپزشک خود یک سری معیارهای انتخابی در نظر می گیرد. دندانپزشک خوب کسی است که به همه بیماران در مطب به یک چشم نگاه می کند و فرقی بین بیماران قایل نیست.

بهترین دندانپزشک در مطب خود از آخرین ابزارها و تکنولوژی روز استفاده می کند و همیشه به روز است. 3. از آنجایی که هزینه ها دندانپزشکی بالا می باشد، برای گرفتن خدمات ارزان و بی کیفیت دندانهای خود را فدا نکنید.بسیار دیده شده که افراد با مراجعه به دندانپزشکان غیر حرفه ایی با انجام درمان غیر اصولی و اشتباه برای همیشه دندانهای طبیعی خود را از دست داده اند. البته مراجعان زیر 12 سال به بخش دندانپزشکی کودکان (طبقه همکف)، متقاضیان خدمات ارتدنسی به بخش ارتدنسی (طبقه اول)، و متقاضیان خدمات ایمپلنتهای دندانی به بخش ایمپلنت (طبقه سوم) مراجعه می نمایند که لازم است این موضوع را در همان مرحله اول به قسمت مدارک پزشکی اعلام کنند.

یک دکتر دندانپزشک خوب در مورد مسائل مربوط به سلامت دهان مانند مشکلات دندان و لثه و سوزش دهان، آگاه زبان تخصصی 1 دندانپزشکی است. اینکه فرد حس کند مانند فایلی در قفسه ی اطلاعات است، احساس خوبی نیست و می تواند بر سطح کیفیت خدماتی که دریافت می کند تاثیر گذار باشد. گذشته از این شماری از درمان های دندانپزشکی چند مرحله ای هستند و در یک جلسه نمی توان تمامی پروسه درمان را طی کرد و پس از هر مرحله نیاز به گذشت زمان اندک و رفتن به مرحله بعدی درمان است. دندان پزشک باید با کم کردن دندان درد و ناراحتی بیمار تا حد امکان، آسایش او را تامین کند.

ایندکسر