بهترین راه برای پاک کردن تمام آلودگی ها و آلودگی های حاصل از فناوری شما


ممکن است مخفیگاه خود را از دستمال مرطوب ضد عفونی کننده همه گیر جدا کرده باشید ، اما این بدان معنا نیست که باید از فناوری خود چشم پوشی کنید. میکروب ها ، خاک ، آلودگی و گرد و غبار در هر گوشه ای قرار می گیرند. عدم انجام این کار باعث کاهش عمر مفید ابزارک شما می شود.

قبل از مراجعه به خارج ، تکنسین شما احتمالاً می تواند از یک تمیز کننده داخلی خوب استفاده کند. برای مراحل ساده ای که همه باید از آنها برای پشتیبانی از تلفن هوشمند مطلع شوند ، ضربه بزنید یا کلیک کنید.

کامپیوتر شما چطور؟ برای سرعت بخشیدن به رایانه ، روی شش روش هوشمند ضربه بزنید یا کلیک کنید.

حالا ، بیایید مقداری لوازم تهیه کنیم و شروع به تمیز کردن کنیم.

صفحه نمایش ها

احتمالاً حداقل چند صفحه تار در اطراف نشسته اید. خواه یک گوشی هوشمند ، تبلت ، eReader ، تلویزیون یا مانیتور باشد ، از یک پارچه میکروفیبر استفاده کنید. آنها نرم هستند و صفحه شما را خراشیده نمی کنند. حوله های کاغذی خراشیده را رد کنید.

بیشتر آلودگی ها و آوار با پارچه خشک به راحتی پاک می شوند. برای لکه های لجبازی و اثر انگشت ، پارچه را با آب مقطر کمی خیس کنید. هرگز آب را مستقیماً روی صفحه بریزید و یا اسپری نکنید و همچنین از شیشه پاک کن دور شوید. بسیاری از مارک ها حاوی آمونیاک هستند که می توانند سطح صفحه را خراب کنند.

برای پاکسازی عمیق تر می توانید از مخلوط 1 تا 1 آب با سرکه سفید یا الکل استفاده کنید. روش دیگر ، شما می توانید یک پاک کننده الکترونیکی ویژه خریداری کنید.

مشاوره حرفه ای: من از دستمال مرطوب های الکترونیکی از قبل مرطوب شده استفاده می کنم. من یک بسته بزرگ از Care Touch خریداری می کنم. آنها در صفحه های کوچکتر مانند تلفن ها ، تبلت ها و لپ تاپ ها عالی هستند. برای تلویزیون ها و مانیتورهای بزرگتر ، این دستمال های مرطوب ویمان مانند یک جذابیت عمل می کنند.

از سرمایه گذاری خود محافظت کنید: صفحه گوشی شما می تواند به راحتی خراب شود. در اینجا توصیه های من برای قاب گوشی و محافظ صفحه ای است که کار می کنند.

صفحه کلید

صفحه کلید شما گیج است. اینکه چه مقدار زباله بین کلیدها و روی کلیدها گذاشته می شود بسیار تکان دهنده است.

برای شروع ، اگر صفحه کلید روی رایانه شما است ، آن را خاموش کنید. اگر بی سیم است ، آن را خاموش کنید. برای صفحه کلیدهای لپ تاپ ، دستگاه را خاموش کرده و سیم برق را از برق جدا کنید. اگر باتری قابل دسترسی است و به راحتی جدا می شود ، همین کار را انجام دهید.

جمع شدن گرد و غبار و ذرات سست گرد و غبار عمیق تر از بالای کلیدها است. این زمانی است که یک جعبه هوای فشرده مناسب است. Blow-Off را که یک پودر هوای فشرده برای صفحه کلید است امتحان کنید. اگر نوار ندارید ، یک قطعه نوار که محکم یا یک طرف چسبنده به یادداشت Post-it می چسبد ، برای گرفتن گرد و غبار چسبناک معجزه می کند.

سپس نکات کلیدی و استراحت کف دست را به آرامی با یک پارچه میکروفیبر یا ضد عفونی کننده پاک کنید. دستمال مرطوب با مواد سفید کننده یا سایر مواد شیمیایی سخت را کنار بگذارید ، زیرا باعث خراب شدن کلیدها می شود. صفحه کلید را دوباره روشن نکنید و آن را روشن نکنید تا کاملا خشک شود. رطوبت کم می تواند مشکلات عمده ای ایجاد کند و دستگاه های الکترونیکی را برای همیشه خراب کند.

حتما بخوانید:
آلیاژ آهن شامل چه فلزاتی می شود

مشاوره حرفه ای: اگر صفحه کلید پلاستیکی پلاستیکی استاندارد دارید که بی سیم نیست ، آن را در ماشین ظرفشویی بیندازید. از هرگونه تنظیم صابون یا گرم کننده استفاده نکنید. شما فقط یک آبکشی می خواهید. قبل از استفاده اجازه دهید چند روز خشک شود.

این ژل پاک کننده گرد و غبار یک روش ساده و آسان برای از بین بردن بقایای صفحه کلید ، حفره های ماشین ، چاپگر ، دوربین یا هر چیز دیگری با سوراخ های کوچک جمع کننده گرد و غبار است. قابل تجزیه است ، روی دست شما نمی چسبد و می تواند به طور مکرر استفاده شود.

برای استفاده از آن ، یک تکه ژل پاک کننده بردارید و آن را به صورت گلوله درآورید. به آرامی ژل را به صفحه کلید فشار دهید و آن را خارج کنید. پودر با ژل تمیز کننده پاک می شود. کار آسان!

افسانه های خسته کننده: آیا بهتر است کامپیوتر خود را هر روز راه اندازی مجدد یا خاموش کنید؟ این آخرین حرف من است.

موش

شما تمام روز ماوس کامپیوتر را لمس می کنید و از انگشتان شما چربی ، کثیفی و آلودگی می گیرد. شما می دانید که اگر چرخ اسکرول شما به راحتی نچرخد ، همه چیز بد است.

همانند صفحه کلید ، آن را از کامپیوتر جدا کرده و باتری ها را جدا کنید. اگر بی سیم است ، آن را برگردانید ، خاموش کرده و باتری ها را جدا کنید.

ماوس را برعکس کنید و چرخ را دائماً بچرخانید تا هرچیزی که ممکن است در آن گیر کند شل شود ، سپس یک الکل یا پارچه میکروفیبر مرطوب با پاک کننده الکترونیکی بردارید.

مشاوره حرفه ای: خلال دندان و پنبه از دوستان شما هستند. می توانید از خلال دندان سلاح و بقایای چسبیده به موش را خراش دهید. در مورد پایین فراموش نکنید.

بنادر

رایانه ، تلویزیون و سایر تجهیزات شما نیز دارای درگاه های کوچکی هستند که گرد و غبار و خاک را نیز جمع می کنند. می توانید پوست پنبه را امتحان کنید اما باعث پرز و پرز می شود. بهترین شرط شما یک کیت تمیز کردن تلفن است. با کمتر از 10 دلار ، 40 تعویض کف آنتی استاتیک در اندازه های مختلف ، به علاوه برس ، حوله های میکروفیبر و درپوش های گرد و غبار دریافت می کنید.

اگر آن را در اطراف خود داشته باشید ، هوای فشرده در اینجا نیز عالی عمل می کند.

مشاوره حرفه ای: بیشتر مراقب بنادر باشید. چاقوهای فلزی یا سنجاق های ایمنی می توانند خراشیده شوند. حتی خلال دندان ها نیز می توانند خراب شوند ، بنابراین کمی قدم بردارید. با پلاستیک (مانند نخ دندان) یا کف بچسبید. عجله نکنید و با احتیاط کار کنید تا سهوا اتصالی خم نشود یا از بین نرود.

حتما بخوانید:
بررسی درمان اختلال رفلاکس اسید - پس چه چیزی می تواند از سوزش سر دل جلوگیری کند؟

هدفون

هدفون های بی سیم نوع خاصی از آشفتگی دارند: کثیفی ، چربی و جرم گوش. ناخالص ، من می دانم خوشبختانه ما می توانیم از همین ترفندها و مواد استفاده کنیم. سیم و بدنه هر گوشی را با یک پارچه یا دستمال میکروفیبر کمی مرطوب پاک کنید. خلال دندان برای تراشیدن بقایا بسیار مناسب است ، اما باید مراقب بلندگوها باشید.

مشاوره حرفه ای: در اینجا ترفندی وجود دارد که در TikTok ویروسی شد. BluTack را به خاطر دارید؟ این چسب قابل استفاده مجدد است که احتمالاً در طول روز پوسترها را آویزان می کردید. یک توپ کوچک از آن بگیرید و آن را به بلندگوهای هدفون فشار دهید. آن را بیرون بیاورید و تمام زباله های داخل آن با آن خارج می شود.

سگ قدیمی ، کامیون های جدید: آیا شما یک جفت AirPods اپل دارید؟ من نه ترفند هوشمندانه دارم که باید امتحان کنید.

چاپگرها

اگر سال گذشته را در خانه کار کرده اید ، احتمالاً بیش از هر زمان دیگری از چاپگر خود استفاده کرده اید. نباید به اندازه وسایلی که هر روز ساعتها استفاده می کنید کثیف باشد ، اما همچنین شایسته تمیزکاری خوبی است.

آن را از برق بکشید ، سپس همه چیز را با یک پارچه میکروفیبر پاک کنید. تمام درب ها را باز کنید و آنجا را نیز پاک کنید. سواب های پنبه ای برای ورود به گوشه هایی با صعب العبور مناسب هستند. برای پاک کردن غلطک های چاپگر می توانید از یک دستمال مرطوب الکلی استفاده کنید.

در اینجا یک ایده هوشمندانه از Cash4Toners.com ارائه شده است: یک قطعه کاغذ را با الکل مالش دهید (لبه ها خشک شود) و آن را از رول چاپگر عبور دهید.

مشاوره حرفه ای: هوای فشرده برای خیلی ها عالی است ، اما برای چاپگرها مناسب نیست. این می تواند به قطعات ظریف آسیب برساند ، بنابراین آن را در اینجا نادیده بگیرید.

آیا شما به یک دست با WI-FI بد ، SEO ، یا چه چیزی نیاز دارید خریداری کنید؟ س questionsالات فنی خود را برای پاسخهای خاص من و سایر متخصصان فنی ارسال کنید. از انجمن پرسش و پاسخ من دیدن کنید و اکنون از کمک فنی بهره مند شوید.

در مورد سبک زندگی دیجیتال چه س questionsالاتی دارید؟ با نمایش رادیویی ملی کیم تماس بگیرید و برای یافتن آن در ایستگاه رادیویی محلی خود ، روی اینجا ضربه بزنید یا کلیک کنید. می توانید نمایش کیم کماندو را از طریق تلفن ، رایانه لوحی ، تلویزیون یا رایانه خود گوش دهید یا تماشا کنید. برای پادکست های رایگان کیم یا ضربه بزنید یا اینجا را کلیک کنید.

حق چاپ 2021 ، سرگرمی چندرسانه ای WestStar. کلیه حقوق محفوظ است

در نمایش کیم کماندو ، بزرگترین برنامه گفتگوی رادیویی آخر هفته در کشور ، در مورد آخرین فن آوری اطلاعات کسب کنید. کیم تماس می گیرد و در مورد سبک زندگی دیجیتالی امروز ، از تلفن های هوشمند و تبلت ها گرفته تا حریم خصوصی آنلاین و هک داده ها مشاوره می دهد. برای راهنمایی های روزانه ، خبرنامه های رایگان و موارد دیگر ، به وب سایت وی در Komando.com مراجعه کنید.


منبع: router-news.ir