تخم مرغ آب پز نرم

همچنین بخوانید: تخم مرغ خرد شده

 

تخم مرغ آب پز ، در یک فنجان تخم مرغ ارائه می شود

سرآشپز هستون بلومنتال ، پس از “آزمایش های بی امان” ، دستور تهیه “تخم مرغ پخته کامل” را منتشر کرد که پیشنهاد می کرد تخم مرغ را در آبی بپزید که از سرد شروع شده و تخم مرغ را بیش از یک میلیمتر نپوشاند ، و به محض اینکه تابه را از روی حرارت برداشته بود. آب شروع به حباب زدن می کند بعد از شش دقیقه ، تخم مرغ آماده می شود. 

 

تخم مرغ های پخته نرم برای افرادی که ممکن است مستعد سالمونلا باشند ، مانند کودکان بسیار خردسال ، افراد مسن و کسانی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند ، توصیه نمی شود.  برای جلوگیری از بروز سالمونلا ، می توان تخم مرغ را در پوسته در دمای 57 درجه سانتی گراد به مدت یک ساعت و 15 دقیقه  در  بهترین تخم مرغ پز پاستوریزه کرد. سپس می توانید تخم مرغ ها را به طور معمول جوش دهید. 

 

تخم مرغ های نرم معمولاً در فنجان های تخم مرغ سرو می شوند ، جایی که بالای تخم مرغ با چاقو ، قاشق ، روی تخم مرغ یا قیچی تخم مرغ بریده می شود ، با استفاده از قاشق تخم مرغ تخم مرغ را بیرون می آورند. روشهای دیگر عبارتند از شکستن پوسته تخم مرغ با ضربه زدن به آرامی در بالای پوست با قاشق.  تخم مرغ های پخته شده را می توانید با نان تست که به صورت نوار بریده شده است ، بخورید و سپس آن را در زرده آبکی فرو کنید. در انگلستان و استرالیا ، این نوارهای نان تست به عنوان “سرباز” شناخته می شوند. 

 

در آسیای جنوب شرقی ، انواع تخم مرغ های نرم پخته شده که به تخم مرغ نیم پز معروف هستند معمولاً در صبحانه مصرف می شوند. تفاوت اصلی این است که به جای اینکه تخم مرغ در یک فنجان تخم مرغ سرو شود ، در کاسه ای شکسته می شود که سس یا فلفل سویا تیره یا روشن به آن اضافه می شود. تخم مرغ همچنین برای مدت زمان کوتاهی پخته می شود و در نتیجه به جای حالت معمول ژلاتین ، تخم مرغ تر می شود و معمولاً با نان تست کایا مصرف می شود.

 

تخم مرغ های آب پز نیز جزء غذاهای مختلف فیلیپین مانند embutido ، pancit ، relleno ، galantina و بسیاری دیگر است.

 

در ژاپن ، معمولاً تخم مرغ های پخته نرم را در کنار رامن سرو می کنند. تخم مرغ ها معمولاً پس از جوشاندن و پوست کندن در مخلوطی از سس سویا ، میرن و آب غوطه ور می شوند. این باعث ایجاد رنگ قهوه ای در تخم مرغ می شود که در غیر این صورت از جوشاندن و پوست کندن تخم مرغ ها به تنهایی وجود نخواهد داشت. هنگامی که تخم مرغ ها به پایان رسید ، آنها را در سوپ یا کنار آن سرو می کنند.

 

تخم مرغ های پخته شده به اندازه کافی جوشانده می شوند تا زرده آن سفت شود.  آنها را می توان گرم یا سرد خورد. تخم مرغ های پخته شده پایه بسیاری از غذاها مانند سالاد تخم مرغ ، سالاد کاب و تخم مرغ اسکاتلندی هستند و ممکن است بعنوان تخم مرغ آب پز تهیه شوند.

 

بسته به شرایط ، تکنیک های مناسبی برای پخت سخت تخم مرغ وجود دارد. یک روش این است که آب را به جوش آورده و ده دقیقه بپزید. [12] روش دیگر این است که آب را به جوش بیاورید ، اما سپس ظرف را از روی حرارت بردارید و اجازه دهید تخم مرغ ها در آب به تدریج خنک شوند.  پخت بیش از حد تخم مرغ ها معمولاً باعث ایجاد یک پوشش نازک سولفید آهن سبز (II) روی زرده می شود. [14] این واکنش سریعتر در تخم مرغ های قدیمی رخ می دهد زیرا سفیده قلیایی تر است. فرو بردن تخم مرغ در آب سرد بعد از جوشاندن یک روش متداول برای توقف فرآیند پخت برای جلوگیری از این اثر است. همچنین باعث کوچک شدن کمی محتویات تخم مرغ می شود.

 

تخم مرغ های پخته شده در صورت نگهداری در دمای اتاق یا در صورت نگهداری در یخچال و در پوسته باید ظرف دو ساعت استفاده شوند. 

 

تخم مرغ های آب پز معمولاً برش داده می شوند ، مخصوصاً برای استفاده در ساندویچ. برای این منظور دستگاه های برش تخم مرغ تخصصی وجود دارد تا برش را آسان کرده و حتی یک تکه را تولید کند. برای اندازه ثابت برش ها در سرو غذا ، ممکن است چندین تخم مرغ زرده و سفیده را جدا کرده و داخل قالب استوانه ای بریزند تا به صورت مرحله ای جوشانده شود تا چیزی تولید شود که به عنوان “تخم مرغ بلند” یا “نان تخم مرغ” شناخته می شود. تخم مرغ های بلند تجاری در دانمارک توسط مخترع آن Danæg [da] و در ژاپن توسط KENKO Mayonnaise [ja] تولید می شود. دستگاه تولید تخم مرغ بلند برای اولین بار در سال 1974 معرفی شد.  تخم مرغ های بلند را می توان علاوه بر برش خوردن به طور کامل در داخل نیز استفاده کرد

 

ایندکسر