[ad_1]

استانداردهای توییتر پس از آنکه کاربران گفتند سخنگوی کلیدی طالبان از این پلتفرم برای پیگیری پیشرفت این گروه در کشور استفاده می کند ، در حالی زیر سوال رفت که حساب رئیس جمهور سابق ترامپ برای همیشه مسدود شده است.

مشخصات ذبیحولا مجاهد تأیید نشده است ، اما او نزدیک به 280،000 دنبال کننده دارد و مرتباً در اخبار بزرگ نقل قول می شود. او اخیراً در توئیتر خود به روز رسانی “ورود واحدهای نظامی” به کابل را منتشر کرد. او نوشت که “پیشرفت آنها به طور عادی ادامه می یابد”.

ژروم ریویر ، سیاستمدار فرانسوی ، در توییتر خود نوشت: “آزادی و دموکراسی وقتی که #توییتر همچنان به ممنوعیت حساب #ترامپ ادامه می دهد ، خوب عمل نمی کند ، اما پیام را بدون فکر به سخنگوی #طالیبان می رساند.”

توییتر بلافاصله به ایمیلی که ساعاتی بعد از فاکس نیوز درخواست اظهار نظر کرد پاسخ نداد.

در 8 ژانویه ، توییتر اعلام کرد در وبلاگش حساب ترامپ که بیش از 80 میلیون دنبال کننده داشت تعلیق شد. دلایل این امر این بود که فعال نگه داشتن حسابrealDonaldTrump خطر “تحریک بیشتر به خشونت” را افزایش می دهد.

این تصمیم پس از حمله کاپیتول در 6 ژانویه گرفته شد. توییتر در تاریخ 8 ژانویه در توییتی از رئیس جمهور سابق نوشت: “75،000،000 وطن پرست بزرگ آمریکایی که به من رای دادند ، AMERICA FIRST و MERICA AGAIN ، در طولانی مدت در آینده یک صدای غول پیکر خواهند داشت. آنها به هیچ وجه ، به هر شکلی و به هیچ عنوان مورد بی احترامی یا بی انصافی قرار نخواهند گرفت! “

PSAKI در روزهای بعدی “از دفتر” خواهد بود

طالبان پس از تجزیه دولت و مبارزه با رئیس جمهور برای پیوستن به اخراج هموطنان و خارجی های خود ، روز یکشنبه به پایتخت افغانستان حمله کردند و این نشان دهنده پایان کار پرهزینه ایالات متحده برای بازسازی این کشور برای دو دهه بود.

طالبان به خاطر حملاتی که منجر به کشته شدن هزاران غیرنظامی در این کشور شده است شهرت دارند. به گزارش رویترز ، طالبان از سال 1996 تا 2001 زنان را از تحصیل یا خروج از خانه بدون خویشاوند مرد منع کرد.

طالیبان وارد کابل شود؛ کشور رئیس جمهورهای افغانستان: به روز رسانی زنده

طالبان اصرار داشتند که جنگجویان آنها وارد خانه مردم نشوند و در تجارت دخالت نکنند و گفتند که به کسانی که با دولت افغانستان یا نیروهای خارجی همکاری می کنند ، “عفو” می کنند.

اما گزارش هایی مبنی بر قتل های انتقام جویانه و دیگر تاکتیک های وحشیانه در مناطقی از کشور وجود دارد که طالبان در روزهای اخیر به آن دست یافته اند.

دولت بایدن به دلیل اشتباه در محاسبه سرعت تسخیر جنگجویان طالبان در کشور مورد انتقاد قرار گرفته است. منتقدان بایدن همچنین کاخ سفید را متهم می کنند که با سقوط کشور نسبتاً ساکت است.

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

یکی از اعضای کنگره به دعوت کمیته روابط خارجی گفت: ما بیشتر از طالبان شنیده ایم تا از بایدن.

ترامپ ، به نوبه خود ، روز یکشنبه با صدور بیانیه ای از بایدن خواسته است “با شرمندگی استعفا دهد”.

رئیس جمهور سابق در بیانیه ای گفت: “زمان آن فرا رسیده است که جو بایدن با ننگ به خاطر آنچه اجازه داده است برای افغانستان اتفاق بیفتد ، همراه با جهش بزرگ کرونا ، فاجعه مرزی ، نابودی استقلال انرژی و اقتصاد فلج ما استعفا دهد.” به

آسوشیتدپرس به این گزارش کمک کرد[ad_2]

منبع: router-news.ir

ایندکسر