[ad_1]

در این گزارش آمده است ، طبق آنچه كه به گفته كارشناسان می تواند برنامه هایی برای گسترش قابل توجه توان هسته ای خود باشد ، چین ساخت بیش از 100 سیلوی موشكی جدید را در یك منطقه بیابانی در قسمت غربی این کشور آغاز كرده است.

واشنگتن پست روز چهارشنبه گزارش داد ، بر اساس تصاویر ماهواره ای به دست آمده از مرکز تحقیقات منع گسترش سلاح های جیمز مارتین در مونتری ، کالیفرنیا ، عملکرد 119 سایت کاملاً مشهود بود و شبیه موشک اندازهای موجود بود.

یک روزنامه فن آوری هسته ای نوشت: این مکانها تنها مناطقی در چین نبودند که در آن امکانات پرتاب ساخته می شد.

به گزارش پست ، جفری لوئیس ، مدیر برنامه منع گسترش سلاح های هسته ای آسیای شرقی در مرکز تحقیقات منع گسترش سلاح های هسته ای گفت: “اگر سیلوها به تعداد سایر سایت های چین اضافه شود ، حجم کل آن به حدود 145 سیلوی در دست ساخت می رسد.”

CNN پخت برای پوشش روشن در ژوئیه کشورهای چینی: “THIS IS XI-NN”

وی افزود: “ما معتقدیم كه چین در حال گسترش نیروهای هسته ای خود برای حفظ بازدارندگی است كه می تواند در اولین حمله در ایالات متحده به تعداد كافی برای شکست دفاع موشکی ایالات متحده زنده بماند.”

“ما معتقدیم که چین نیروهای هسته ای خود را تا حدی گسترش می دهد تا بتواند یک عامل بازدارنده داشته باشد که بتواند از اولین حمله در ایالات متحده به تعداد کافی برای شکست دفاع موشکی آمریکا جان سالم به در ببرد.”

– جفری لوئیس ، مرکز تحقیقات منع گسترش سلاح های هسته ای

پست گزارش داد ، کار در چین نشانه اهداف احتمالی برای به روزرسانی زرادخانه هسته ای این کشور از 250 سلاح به 350 سلاح موجود است – مبلغی ناچیز در مقایسه با ایالات متحده و روسیه.

بر اساس وب سایت مرکز کنترل و منع گسترش سلاح های تسلیحاتی ، تخمین زده می شود که ایالات متحده در کل بیش از 5500 کلاهک هسته ای داشته باشد ، از جمله حدود 1700 نفر بازنشسته شده و منتظر از بین بردن هستند.

بر اساس وب سایت فدراسیون دانشمندان آمریکایی ، روسیه بیش از 6200 کلاهک جنگی ، از جمله آنهایی که برای بازنشستگی در نظر گرفته شده اند ، تخمین زده شده است.

ABC News مبتنی بر انتشار “پروفایل LIGHT” از برنامه حزب کمونیست چینی: “REPULSIVE”

به گفته این سایت ، کشورهای دیگر موسوم به “کلوپ هسته ای” شامل فرانسه ، انگلیس ، پاکستان ، اسرائیل و کره شمالی هستند که هرکدام دارای ارزش کل کلاهک بسیار کمتری هستند.

به گزارش پست ، گزارش ساخت جدید سیلو در چین آخرین هشدار مقامات پنتاگون در مورد برنامه های این کشور برای گسترش هسته ای است.

در ماه فوریه ، مقامات چینی نگرانی های ایالات متحده در مورد جاه طلبی های هسته ای جدید مانند “بی اساس” و “لکه دار کردن” این کشور را رد کردند.

وانگ ونبین سخنگوی وزارت امور خارجه چین در تاریخ 5 فوریه به خبرنگاران گفت: “در ترتیب میزان سلاح های هسته ای چین و ایالات متحده و روسیه اختلاف وجود دارد.” “ما ادعاهای بی اساس و افترا را به طور كامل رد می كنیم. توسط ایالات متحده “

با این حال ، در ماه آوریل ، دریاسالار چارلز ریچارد ، فرمانده فرماندهی استراتژیک ایالات متحده ، از قانونگذاران کاپیتول هیل خواست تا از مدرنیزاسیون زرادخانه هسته ای ایالات متحده حمایت کنند و نسبت به سرمایه گذاری های اخیر روسیه و چین هشدار داد.

ریچارد به اعضای کمیته خدمات مسلح سنا گفت: “من در آینده نمی توانم بقایای جنگ سرد را برای همیشه نگه دارم.”

برای دریافت اپلیکیشن FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

وی زرادخانه ایالات متحده را “سامانه تسلیحاتی دهه 70” توصیف کرد که در صورت عدم حمایت نمایندگان از اصلاحات ، مجبور به استفاده در برابر تهدیدهای سال 2030 خواهم بود.

در اوایل ماه ژوئن ، جمهوریخواهان ارشد از رئیس جمهور بایدن خواستند تا برای مبارزه با تجمع هسته ای چین استراتژی تدوین کند.

در نامه ای به رئیس جمهور ، مقامات آمریکایی مایک راجرز ، مایک مک کال و دوین نونس با استناد به شهادت دریادار ریچارد از کپیتول هیل ، به بایدن هشدار دادند که چین “بخشی از نیروهای هسته ای خود را به یک هشدار منتقل کرده است و دارای یک سلاح هسته ای انتظار می رود در دهه آینده دو برابر شود ، اگر سه برابر نباشد یا سه برابر شود. ”

کیتلین مک فاول ، لوکاس جی. تاملینسون و بروک سینگمن از فاکس نیوز در این داستان سهیم بودند.

[ad_2]

منبع: router-news.ir

ایندکسر