تلفن خود را از جاسوسان و هکرها قفل کنید


تلفن شما پر از اسرار است ، چه اینطور فکر کنید یا نه. آیا می خواهید کسی مکالمات شخصی شما را ببیند ، با انگشت از عکس های شما عبور کند یا ایمیل های شما را باز کند؟ البته که نه.

همچنین جاسوسان دیجیتالی نیز وجود دارند که نگرانشان باشند. برای دیدن برنامه هایی که به دوربین یا میکروفون شما دسترسی دارند ، ضربه بزنید یا کلیک کنید.

فقط در چند دقیقه می توانید تلفن خود را به روشی ایمن تنظیم کنید.

1. 2 قدم بردارید

اگر هنوز احراز هویت 2 عاملی را فعال نکرده اید ، وارد سیستم شوید. این یک لایه امنیتی دیگر به سیستم ورود به سیستم شما اضافه می کند که فقط به رمز ورود شما نیاز ندارد. این کدها تقریباً همیشه از طریق متن یا ایمیل ارسال می شوند ، اگرچه می توانید کدهای 2FA را از طریق برنامه دریافت کنید. مراحل راه اندازی Google Authenticator را لمس کنید یا کلیک کنید.

در اینجا نحوه فعال سازی این محافظت ، که باید در تلفن خود داشته باشید ، آورده شده است:

2FA برای آیفون (شناسه اپل)

 • قابل اعتماد و متخصص تنظیمات > [your name] > رمز عبور و امنیت و ضربه بزنید احراز هویت دو عاملی را روشن کنید.
 • ضربه زدن ادامه هید، سپس شماره تلفنی را که می خواهید رمزهای تأیید به آن دریافت کنید وارد کنید.
 • ضربه زدن مورد بعدی و کد را وارد کنید.

2FA برای اندروید (گوگل)

 • حساب Google خود را باز کرده و انتخاب کنید امنیت.
 • انتخاب کنید در دو مرحله بررسی کنید (تحت Google Sign in) و سپس اولین قدم ها.
 • اکنون یک روش تأیید را انتخاب کنید: فرمان های Google ، کلیدهای امنیتی ، Google Authenticator یا برنامه های مشابه ، یا کد تأیید که از طریق پیامک یا تماس به تلفن شما ارسال شده است.

2. بررسی لازم است ، اما این کار را برای خود آسان کنید

احراز هویت دو عاملی اقدام امنیتی خوبی است ، اما برخی از افراد آن را فعال نمی کنند زیرا نمی خواهند مراحل اضافی را انجام دهند. گزینه های تکمیل خودکار استفاده از 2FA را هنگام ورود به سیستم دستگاه یا حساب جدید آسان می کند.

وقتی با آیفون خود با 2FA وارد یک برنامه یا سایت جدید می شوید ، دیگر نیازی نیست که برنامه Messages را برای دریافت کد باز کنید. در عوض ، کد روی صفحه کلید ظاهر می شود و می توانید برای پر کردن خودکار قسمت امنیتی روی آن ضربه بزنید.

این ویژگی در iOS 12 به بعد تعبیه شده است و نیازی به فعال سازی آن نیست. راحت! برای نکات بیشتر درباره امنیت iPhone ، روی اینجا ضربه بزنید یا کلیک کنید.

برای Android ، باز کنید تنظیمات و جستجو کنید تکمیل خودکار. سرویسی را که می خواهید فعال کنید لمس کنید. حالا دوباره تنظیمات را باز کنید و به آن بروید گوگل > کد تأیید را به طور خودکار پر کنید و لغزنده را روی تنظیم کنید بر. هنگام استفاده از برنامه ای که از آن پشتیبانی می کند ، روی ضربه بزنید تکمیل خودکار برای پر کردن قسمت امنیتی.

3. اگر هکرها رمزهای ورود شما را دارند ، اعلان دریافت کنید

چگونه می توان رمز عبور را خوب یا خطرناک دانست؟ اگر به یکی از آنهایی که سالها از آن استفاده کرده اید اعتماد کنید ، احتمال انتقال آن در یک داده تخلیه بسیار زیاد است. برای بررسی سریع تخلفات ایمیل و گذرواژه های خود ، روی اینجا ضربه بزنید یا کلیک کنید.

حتما بخوانید:
وکیل کیفری - گروه وکلای پارسا

تلفن شما همچنین دستیار داخلی دارد.

در آیفون ، Safari رمزهای ورود Keychain شما را ذخیره می کند که از طریق دستگاه iOS یا iCloud قابل دسترسی است. گذرواژه های شما در لیستی از گذرواژه های نقض شده علامت گذاری می شوند و در صورت به خطر افتادن به شما اطلاع می دهند. خبر خوب: این به طور پیش فرض با iOS 14 ارائه شده است.

قابل اعتماد و متخصص سافاری > اولویت ها > رمزهای عبور و به زیر نگاه کنید توصیه های امنیتی تا ببینید آیا هیچ یک از رمزهای عبور شما به خطر افتاده است. در این صورت ، از شما خواسته می شود که گذرواژه خود را با یک رمزعبور قوی تر به روز کنید.

ویژگی تأیید رمز عبور Chrome در گذرواژه مدیریت تعبیه شده است. می توانید از این مورد در اندروید خود استفاده کنید. برای بررسی رمزهای عبور آسیب دیده یا ضعیف ، به passwords.google.com مراجعه کنید. انتخاب کنید تأیید رمز عبور > گذرواژه ها را بررسی کنید.

4. بایگانی قوی تری تنظیم کنید

امیدواریم که بطور مرتب از تلفن خود پشتیبان تهیه کنید. در حالت ایده آل ، شما هرگز مجبور به استفاده از بایگانی خود نخواهید شد ، اما خوب است بدانید که اگر تلفن خود را گم کنید یا روشن نشود ، آنها در آنجا هستند.

پشتیبان های رمزگذاری شده iPhone شامل اطلاعاتی هستند که در بایگانی های معمول نمی یابید ، از جمله گذرواژه های ذخیره شده ، اطلاعات سلامتی ، تنظیمات Wi-Fi ، سابقه تماس و سابقه وب سایت

 • در Mac با MacOS Catalina 10.15 یا بالاتر ، باز کنید یابنده. اگر از Mac با macOS Mojave 10.14 یا بالاتر یا رایانه استفاده می کنید ، iTunes را باز کنید.
 • iPhone خود را به رایانه متصل کنید و آن را پیدا کنید.
 • زیر جمع یا خلاصه بخش ، پیدا کردن بایگانی. انتخاب کنید رمزگذاری بایگانی محلی.
 • یک رمز عبور قوی ایجاد کنید. اگر از آن استفاده می کنید ، این را در رمز عبور ذخیره کنید.
 • رمز عبور را تأیید کنید این بایگانی جدید بایگانی های قبلی شما را رونویسی و رمزگذاری می کند.

خبر خوب ، کاربران اندروید. اگر از Android 9 Pie یا نسخه جدیدتر استفاده می کنید ، رمزگذاری به طور پیش فرض روشن است. می توانید آن را در تنظیمات خاموش کنید ، اما در واقع هیچ دلیلی برای انجام آن وجود ندارد.

5. عکس های مخاطره آمیز و حساس خود را مخفی کنید

همه ما عکسهایی داریم که نمی خواهیم کسی ببیند. بله ، من می دانم چه چیزی به ذهنم خطور می کند – اما در مورد عکسهایی که اطلاعات مالی ، کارتهای شناسایی شما یا داده های حساس تجاری شما را نشان می دهند ، چطور؟ می توانید آنها را از گالری اصلی خود پنهان کنید.

بخاطر داشته باشید که هر کسی که دارای یک فکر کافی تکنولوژیکی باشد ، می داند که چگونه به دنبال پوشه های مخفی بگردد. با این حال ، مدتی طول می کشد تا آنها به عکسهای مخفی شما برسند.

حتما بخوانید:
افزایش قیمت کتاب دلیل پایین بودن سرانه مطالعه است

در آیفون:

 • باز کن عکسها و عکس یا ویدیویی را که می خواهید پنهان کنید انتخاب کنید.
 • ضربه زدن عنوان سپس پنهان شدن تا آنها را به پوشه پنهان منتقل کنید. پوشه مخفی را می توانید در زیر پیدا کنید خدمات رفاهی در برنامه Photos.
 • پوشه مخفی را با باز کردن پنهان کنید تنظیمات > عکسها. به پایین پیمایش کرده و Hidden Album را خاموش کنید. اکنون در برنامه های کمکی نشان داده نمی شود. برای پنهان کردن بیشتر ویژگی های آیفون ، روی اینجا ضربه بزنید یا کلیک کنید.

در Android:

 • باز کن Google Photos در تلفن خود ضربه بزنید و برای انتخاب تصاویری که می خواهید پنهان کنید ضربه بزنید.
 • روی منوی سه نقطه در گوشه بالا سمت راست ضربه بزنید ، سپس ضربه بزنید انتقال به بایگانی. این عکس های شما را از آلبوم اصلی منتقل می کند.
 • برای دسترسی به بایگانی ، روی ضربه بزنید کتابخانه سپس بایگانی.

اندروید همچنین یک ویژگی کاربردی به نام حالت مهمان دارد که می توانید برای محدود کردن دسترسی به اطلاعات خود از آن استفاده کنید. هنگام فعال شدن ، مخاطبین ، پیام ها ، عکس ها و اعلان های شما از دید پنهان می مانند. برای راهنمایی در مورد تنظیمات آن ، ضربه بزنید یا اینجا را کلیک کنید قبل از شما به آن نیاز دارید.

آیا عکس هایی با عکس وجود دارد؟

آیا بیش از آنکه بدانید چه کاری انجام دهید عکس دارید؟ پادکست Kim Commando توضیحات من را در Apple ، Google Podcasts یا پخش کننده پادکست مورد علاقه خود بررسی کنید.

در یک قسمت ، با پنهان کردن عکس های مهمی که می خواهید نگه دارید ، بهترین راه ها را برای خلاص شدن از شر ناخواسته و نسخه های تکراری – مانند الگوهای رفتاری و تصاویر – شروع می کنم. علاوه بر این ، نحوه بایگانی و ذخیره مجموعه خود برای مرور آسان و ذخیره طولانی مدت آن.

برای گوش دادن به پادکست من “خیلی زیاد عکس است؟ ترفندهای داخلی برای سازماندهی ، مرتب سازی و ذخیره سازی در طولانی مدت. “

در مورد سبک زندگی دیجیتال چه س questionsالاتی دارید؟ با نمایش رادیویی ملی کیم تماس بگیرید و برای یافتن آن در ایستگاه رادیویی محلی خود ، روی اینجا ضربه بزنید یا کلیک کنید. می توانید نمایش کیم کماندو را از طریق تلفن ، رایانه لوحی ، تلویزیون یا رایانه خود گوش دهید یا تماشا کنید. برای پادکست های رایگان کیم یا ضربه بزنید یا اینجا را کلیک کنید.

حق چاپ 2021 ، سرگرمی چندرسانه ای WestStar. کلیه حقوق محفوظ است

در مورد آخرین فن آوری ها اطلاعات کسب کنید کیم کماندو شاو، بزرگترین برنامه گفتگوی رادیویی آخر هفته در کشور. کیم تماس می گیرد و در مورد سبک زندگی دیجیتالی امروز ، از تلفن های هوشمند و تبلت ها گرفته تا حریم خصوصی آنلاین و هک داده ها مشاوره می دهد. برای راهنمایی های روزانه ، خبرنامه های رایگان و موارد دیگر ، به وب سایت او در مراجعه کنید Komando.com.


منبع: router-news.ir