نوع بازاریابی محتوایی انتخاب کنید که بیشتر متناسب با کار شماست. در واقع شما بایستی در تولید محتوا بر اساس اصول سئو از مهارت و هوش خود استفاده نموده و کلید واژهای را انتخاب کنید که اکثر کاربران همان کلید واژه را جستجو میکنند. در واقع مهمترین عاملی که میتواند یک کاربر را ترغیب به خرید محصولات یا کسبوکار کند، اعتماد است و شما با ارائه نکات منحصر به فرد در زمینه فعالیت خود به کاربران این اعتماد را در آنها ایجاد میکنید. از آنجایی که هر از چندگاهی در شبکههای اجتماعی مانند توییتر، موجهایی با عناوین گوناگون به راه میافتد، شوخی با اینگونه موضوعات هم فعالیت شما را بالا خواهد برد و هم کاربران را با برندتان درگیر میکند و هم قدرت وایرال شدن بیشتری دارد. اگر متناسب با معرفی کالایتان هشتگ های متناسب و البته مرتبط بکار ببرید؛ شانس دیده شدن اطلاعات تألیفی شما در میان آن همه اطلاعات انبوه و متنوع افزایش مییابد. اتفاقی میافتد و همه اخبار پر از آن میشود، در شبکههای اجتماعی همه درباره آن صحبت میکنند و هر مطلب و مقالهای میخوانید، چیزی درباره آن نوشته است. برای مثال یک اینفلوئنسر میتواند اینفلوئنسر دیگری را در حساب کاربری خود دعوت کند و به صحبت در مورد مزیتهای محصول تبلیغشده بپردازد.

تولید محتوا پودمان 5 نوشتن محتوای تبلیغاتی برای فروش یک محصول کار بسیار سختی است که بیش از 80% صاحبان سایت های ایرانی در انجام دادن این پروسه ناتوان هستند. محتوای مورد نظر از لحاظ سئو و بهینه سازی برای موتورهای جستجو، قوائد نگارشی، و لحن کاربر پسند، بررسی شده و در اختیار شما قرار می گیرد. همانطور که در ابتدای محتوای خود موضوع بحث را مشخص می نمایید، بایستی در caption نیز توضیحات مختصری در خصوص فایل به اشتراک گذاشته شده، بدهید. اما صبر کنید، کمی پیش گفتیم سعی کنید محتوای شما طولانی باشد. سعی کنید واژگانی که به آنها نیازی نیست را از متن بردارید. شاید فکر کردن به تصویری که متناسب با متن محتوای شما باشد، برایتان دشوار تولید محتوا کلاس اول است. چون تا زمانی که کاربران متن های شما را نخوانند و اطلاعاتی که در اختیار آن ها قرار می دهید را با دقت بررسی نکنند از شما خرید نخواهند کرد. با عکس های جذاب در هر حوزه ای که برای سایت تولید محتوا می کنید، بازدید کننده ها را در سایت ماندگار تر می کنید. معایب کلیدی : نیاز به دوربین خیلی با کیفیت دارد .نیاز به میکروفن و سیستم صدابرداری حرفه ای دارد.نیاز به نورپردازی حرفه ای دارد.نیاز به فیلمبردار دارد.اگر مدرس وسط کار مطلبی را فراموش کند کل مطالب یا بخش عمده ای از آموزشها مجدد باید ضبط شود.امکان استفاده از تصاویر و نوشتن روی تصاویر وجود ندارد.امکان استفاده از رنگهای جذاب وجود ندارد.امکان استفاده از زمینه های رنگی وجذاب برای تدریس وجود ندارد.بازم بگیم؟

این متاتگ هم مانند عنوان از اهمیت ویژه ای برخوردار است و به بهینه سازی رتبه وبسایت شما کمک بسیاری می کند. محتوا در آگاهی از برند اهمیت زیادی دارد و تعداد بیشتری از کاربران را با برند شما آشنا می کند. هر چه تعداد لغات کمتری در جمله استفاده کنید، بهتر است. جملاتی بسازید که پیام زیادی منتقل میکنند، بدون اینکه نیاز به استفاده از تعداد لغات زیاد داشته باشند. به عنوان آخرین نکته باید به این مطلب اشاره کنیم که بازاریابی محتوا فقط به زمان نیاز دارد. برای مثال حتما دیدهاید که بسیاری از تیمهای بازاریابی فیلم، ابتدا تریلر تیزرهای خود را منتشر میکنند. ابتدا مشتری کمی با آنها درگیر میشود، قبل از آنکه بخواهد محتوای تبلیغ را نادیده بگیرد. اما به محض اینکه مخاطب، محتوای شما را بخواند و متوجه شود آن چیزی که در عنوان آمده، یک وعده دروغ است، سریعا از صفحه بیرون میآید. شرکتهای بزرگ و نام آشنا در شبکههای اجتماعی درخشیدهاند و بایستی زمان زیادی صرف کرد تا متوجه شد آنها چگونه محتوای خود را توزیع میکنند. کلیدی که شما در دست دارید، محتوای طنز است! البته حضور گسترده و ممتد فرد در شبکههای اجتماعی، یکی از اصول مهم و نانوشتهی موفقیت در تولید محتوا است که باید حتما مد نظر قرار گیرد؛ چراکه اگر فرد حضور متداوم نداشته باشد، علنا تولید محتوا به صورت شلخته و پراکنده نمیتواند چندان در گسترش و موفقیت یک کسب و کار به صورت چشمگیر تاثیرگذار باشد.

تصاویر مورد استفاده در تولید محتوا باید با فرمت مناسب و مورد نظر گوگل و به صورت فشرده سازی شده با حجمی کم بر روی سایت بارگزاری شوند. به این صورت که به راحتی میتوانید نظر مشتریان خود را در قالب داستان به سایر کاربران بگویید. افراد اینترنت را جستجو میکنند به دنبال افرادی که با آنها همفکر هستند و نظرات خود را به اشتراک گذاشتهاند. اگر شما نیز نظرات خود را بنویسید، میتوانید افرادی که با شما همفکر هستند را جذب کنید. فرقی نمیکند اخبار چیست، مطمئن شوید که مخاطب شما به آن جذب خواهد شد و به خواندن آن علاقه نشان میدهد. در حین نوشتن محتوا باید به این فکرکنید که محتوای شما باید ارزش خواندن داشته باشد. این باعث میشود محتوای نوشته شده شما جذابتر و لذتبخش شود. یا حتی میتوانید از کتابهایی که میخوانید نقد کنید، که باعث جذب مخاطب بیشتر برای کتاب میشود. حتما چنین عنوانهایی دیدهاید: «10 کاری که باید الان انجام دهید»، «متخصصان میگویند این کار باعث میشود زیاد عمر کنید». در عملکرد کسی که شب ها بهتر از روز نوشتن محتوا را انجام میدهد بهتر می تواند کارکرد و شایستگی خود را در روبرو دید دیگران قرار دهد. اگر این کار را درست انجام ندهید، مخاطب گمان میکند او را احمق فرض کردهاید.

ایندکسر