جاسوسی سایبری چین اسرائیل را هدف قرار می دهد: گزارش


در گزارش جدید آمده است که چین به طور جدی جاسوسی سایبری را در اسرائیل دنبال می کند ، در حالی که این کشور کمونیستی در شرکت های اسرائیلی و منطقه سرمایه گذاری می کند.

بر اساس گزارش Mandiant ، چین در حالی که میلیاردها دلار برای ابتکار کمربند و جاده (BRI) ، استراتژی توسعه زیرساخت های جهانی هزینه می کند ، جاسوسی می کند و در پروژه هایی در اسرائیل و خاورمیانه سرمایه گذاری می کند که به BRI کمک می کند. ، بخشی از شرکت امنیت سایبری FireEye.

ردیابی پروژه در قلب جاسوسی قرار دارد.

در این گزارش آمده است که چین “کمپین های نفوذ” را در طول مسیر BRI برای “نظارت بر موانع احتمالی” انجام داده است.

RATCLIFFE: چین یک باورنکردنی در برابر آمریکا ، “حفاظت از امنیت ملی برتر” است

مندیانت ، که با آژانس های دفاعی اسرائیل کار می کند ، همچنین “چندین عملیات همزمان علیه نهادهای دولتی اسرائیل ، ارائه دهندگان فناوری اطلاعات و سازمان های مخابراتی ، از ژانویه 2019 آغاز کرده است.”

این گزارش فعالیت ها را به گروهی به نام UNC215 نسبت می دهد.

Mandiant گفت ، چندین حادثه رخ داده است که در آن اپراتورها “اطلاعات شناسایی و اطلاعات گسترده ای را در شبکه داخلی جمع آوری کرده اند.” جمع آوری اطلاعات کاربری معمولاً شامل سرقت اطلاعات حساس حساب ، مانند نام کاربری و گذرواژه است.

UNC215 پس از دستیابی به سیستم ، شواهد را با دقت پاک می کند. مندیانت می گوید: “این نوع اقدامات می تواند بازسازی آنچه در حین مصالحه اتفاق افتاده را برای مسئولان حوادث دشوار کند.”

حتما بخوانید:
خریدار ظروف مسی

چین و خاورمیانه

به گزارش وب سایت آن ، طبق اعلام موسسه خاورمیانه مستقر در واشنگتن ، چین دارای اهرم قابل توجهی در منطقه است.

این موسسه می گوید: “چین با تبدیل شدن به یک سرمایه گذار برجسته و سازنده پروژه های زیربنایی مانند سدها ، جاده ها ، راه آهن و شبکه های فناوری اطلاعات ، بیشترین نفوذ خود را در منطقه ، به ویژه در طرف آفریقایی دریای سرخ / خلیج عدن ، به دست آورده است.” گفت.

موسسه خاورمیانه گفت که این سرمایه گذاری شامل یک کابل زیردریایی 7500 مایل از پاکستان به فرانسه است که در امتداد دریای سرخ حرکت می کند. شرکت چینی Hengtong در حال ساخت کابل است.

گزارش Mandiant به دنبال گزارش های دولت های آمریکای شمالی ، اروپا و آسیا است که نگرانی ها را در مورد فعالیت های سایبری مخرب چین افزایش می دهد.

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

در بیانیه 19 جولای کاخ سفید آمده است: “ایالات متحده و متحدان و شرکای ما جزئیات بیشتری در مورد مدل فعالیت سایبری مخرب چین ارائه می دهند و اقدامات متقابل بیشتری را انجام می دهند ، زیرا آنها تهدیدی بزرگ برای ایالات متحده و متحدانش و امنیت ملی هستند.”


منبع: router-news.ir