جنگنده پنهانکار نسل 6 احتمالاً شامل لیزر ، هوش مصنوعی و کنترل وسیله نقلیه هوایی بدون سرنشین است


مانور جنگی پنهانی ، مافوق صوت ، نیمه مستقل نسل ششم ، که از طریق فضای هوای سنگین دشمن قابل شناسایی نیست ، از رادارگریزی جلوگیری می کند تا سیستم های کنترل و کنترل دشمن را با سلاح های EW (جنگ الکترونیکی) ساکت کند ، داده ها را جمع آوری ، تجزیه و تحلیل و انتقال دهد برای هدف قرار دادن مناطق عظیم میدان در میلی ثانیه با استفاده از محاسبات مجهز به هوش مصنوعی … سپس جنگنده می تواند گروه هایی از مینی هواپیماهای بدون سرنشین مجاور را راه اندازی و به کار گیرد ، موشک های مافوق صوت شلیک شده به هوا را پرتاب کند و سپس هواپیماهای دشمن را با دقت بسوزاند سلاح های لیزری با یک جنگنده در حالی که پرواز بیش از حد سریع و یواشکی انجام می شود تا هدف قرار گیرد. با یک قدم فراتر بردن این مأموریت فرضی ، چه اتفاقی می افتد اگر یک جنگنده نسل ششم نه تنها بسیاری از مأموریت های خود را با استقلال کامل به پایان برساند ، بلکه با نوعی پوشش خود بازسازی یا حتی زرهی ترکیبی که از زیست شناسی مصنوعی استفاده می کند ، فعالیت کند برای بازسازی و بازسازی اساسی ساختارهای خارجی از دست رفته یا آسیب دیده توسط آتش دشمن؟

در سال 2030 ، همه اینها ممکن است یک واقعیت باشد. ترازبندی و اجرای جمعی این ویژگیهای فنی ، که در دست توسعه است ، تقریباً کاملاً به روند مداوم نوآوریهای پنتاگون و صنعت بستگی دارد ، که اکنون به دنبال آماده سازی و انتظار برای محیط ناشناخته ، البته تا حدودی مرموز ، برای جنگهای آینده هستند. ساخت این موارد و ادغام آنها به گونه ای که مکمل یکدیگر باشند به روشی هماهنگ به تفکر بصیرتی ، حدس و گمان خاصی و ترکیبی ظریف از هنر و علم ، ترکیب بهترین نظریه پردازی مفهومی با شواهد اولیه قول علمی احتیاج دارد. به راحتی می توان گفت این مخلوط پیچیده اما بسیار پرطرفدار از حساسیت و علم ، بیانگر قصد پنتاگون برای آماده سازی برای جنگ دهه ها بعد است. به همین دلیل است که سازمان هایی مانند آژانس پروژه های تحقیقاتی پیشرفته دفاع ، Lockheed’s Skunk Works یا واحدهای مفهوم و فن آوری پیشرفته (ACT) کمتر شناخته شده Raytheon در حال جستجو در حوزه ظاهراً غیرممکن و نوآوری هایی هستند که هنوز پیش بینی نشده است. فناوری نظامی اگرچه بسیاری از این نوع واحدها به خوبی شناخته شده اند و برای دهه ها فعالیت داشته اند ، اما در سه تا پنج سال گذشته ATH Raytheon کاملاً ظهور کرده است.

حتما بخوانید:
انعقاد تفاهم نامه همکاری نهاد کتابخانه های عمومی کشور و دستگاه های قضایی

بمب گذار NEW AIR FORCE فقط “2 سال” می رسد

یک خلبان هنگام آماده سازی برای سوخت گیری در هوا با هواپیمای سوخت رسان KC-135 بر فراز حریم هوایی اروپا هنگام پرواز از پایگاه هوایی Mihail Cogalnicanu در رومانی ، 25 آوریل 2016 ، از جنگنده F-22 Raptor آمریکایی نگاه می کند - فایل عکس

یک خلبان هنگام آماده سازی برای سوخت گیری در هوا با هواپیمای سوخت رسان KC-135 بر فراز حریم هوایی اروپا در هنگام پرواز به انگلیس از پایگاه هوایی Mihail Kogalnicanu در رومانی در تاریخ 25 آوریل 2016 ، از یک جنگنده آمریکایی F-22 Raptor نگاه می کند – – فایل عکس
(رویترز / توبی ملویل)

البته نوآوری ، تحقیقات اساسی ، بازی های جنگی و آمادگی برای جنگ های آینده همیشه در مکان هایی مانند Raytheon مورد توجه بوده است. ACT به عنوان بخشی از تلاش ها برای استفاده ، تأثیر ، بهینه سازی و “جمع آوری” بهترین و امیدوار کننده ترین تفکر ظاهر شد. دامنه ACT مانند DARPA یا Skunk Works متفاوت و شاید خیلی گسترده باشد که بتوان آن را مشخص کرد ، اما هنوز مناطقی در حال ظهور هستند که اکنون قول های مشخصی می دهند ، مانند موارد ذکر شده در سناریوی فرضی فوق الذکر یک مبارز از نسل 6 تای فیتز جرالد ، معاون رئیس Advanced Raytheon Intelligence & Space در مصاحبه ای با Warrior گفت: مفاهیم و فناوری. مستقر در مک کینی ، تگزاس با سایتهایی در ال سگوندو ، کالیفرنیا و کمبریج ، ماساچوست ، ACT Raytheon با بیش از 1000 دانشمند ، مهندس ، دانشگاهی و دیگر کارشناسان در حال مطالعه صدها برنامه متمرکز در دور و نزدیک است مقررات.

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

برای مثال Raytheon ACT ، سیستم فعلی لیزر با انرژی بالا (HELWS) را توسعه داده است که با استفاده از یک سیستم هدف قرار دادن چند طیفی ، مأموریت های نظارت لیزری و حملات به هواپیماهای بدون سرنشین را از یک خودروی جنگی تاکتیکی پرسرعت از انواع وسایل نقلیه انجام می دهد. . فیتزجرالد گفت: “HELWS چند سال پیش مفهومی در ACT بود و اکنون در کمتر از 24 ماه از تخته سفید به تحویل رسیده است ؛ و 13000 ساعت کار را ثبت کرده است.” بیشتر نوآوری ها با HELWS و سایر برنامه های مشابه مبتنی بر توانایی نه تنها در طراحی منابع تغذیه اعزامی همراه است ، بلکه همچنین در ایجاد فاکتورهای فرم کوچکتر و سازگارتر قادر به ادغام در سیستم عامل های سریع حرکت می کند. این امر به ویژه در مورد سلاح های لیزری بیشتر صدق می کند ، زیرا چندین سال است که آنها روی سکوهای بزرگ فعالیت می کنند. بنابراین ، کارهای پیشرفته در مورد سلاح های لیزری بر نیاز به “مقیاس قدرت” سلاح های لیزری و طراحی منابع انرژی کافی ، کوچک و سبک برای سفر موفقیت آمیز با یک جنگنده خفا ، اما مقیاس پذیر و به اندازه کافی قوی برای دستیابی به از اثرات مخرب مطلوب. فیتزجرالد گفت: “ما در حال حرکت سریع هستیم و می خواهیم سخت افزارهای ما با کار کمتری کار کنند.”

حتما بخوانید:
انواع دریچه هوا مخصوص تهویه و کانال

– کریس آزبورن سردبیر Warrior Maven و سردبیر دفاع ملی منافع است –

کریس آزبورن سردبیر دفاعی نشریه National Interest است. آزبورن پیش از این در پنتاگون به عنوان یک متخصص بسیار واجد شرایط در دفتر دستیار وزیر ارتش – اکتساب ، تدارکات و فناوری خدمت می کرد. آزبورن همچنین به عنوان یک متخصص نظامی پیشرو و زمینی در شبکه های تلویزیونی ملی کار کرده است. او یک متخصص نظامی مهمان در فاکس نیوز ، MSNBC ، کانال نظامی و کانال تاریخ است. وی همچنین دارای مدرک کارشناسی ارشد ادبیات تطبیقی ​​از دانشگاه کلمبیا است.


منبع: router-news.ir