«دیوید کاتزمایر» در بررسی یکی از تلویزیونهای 4K موجود در بازار، از یک کابل HDMI پرسرعت که تنها 2.5 دلار قیمت داشت، برای انتقال داده از منبع پخش ویدئو به تلویزیون استفاده نموده است. وضوح بالاتر با تراکم پیکسل بالاتری برخوردار است، و درک بیشتری برای اطلاعات نمایش داده شده و امکانات بیشتر برای درک تفاوت های ظریف تصاویر است. تلویزیون های UHD جدید با وضوح 4K استاندارد جدیدی در بازار هستند و همچنین دارای چندین فناوری مهم در دست هستند که مفهوم جدیدی از لذت های صوتی و تصویری را در هر اتاق ایفا می کنند. پس هر چه تراکم پیکسل بیشتر باشد طبیعتاً تصاویر که مشاهده می کنید واضح تر خواهند بود. هر چه این عدد بالاتر باشد در واقع شما تصاویر با کیفیت و وضوح بیشتری را مشاهده خواهید کرد، با این حال باید بدانید که رزولوشن تنها عامل تعیین کیفیت تصاویر نیست و عوامل مختلفی تاثیرگذار هستند. استفاده از VGA یا HDMI چه تاثیری روی کیفیت تصویر خروجی دارد؟ البته پورت اتصال بر اساس توانایی های مانیتور و ویژگی های مورد استفاده ی کاربر انتخاب می شود. این استاندارد در مقایسه با HDMI 2.0 با پهنای باند 18 گیگابیت بر ثانیه، دارای پهنای باند 48 گیگابیت بر ثانیه است که همین بهبود امکان پشتیبانی از وضوح تصویرهای بسیار بالاتر را با نرخ فریم دهی بیشتر ممکن میکند.

دربارهی این مدل در والمارت جایی نوشته است که قابلیت انتقال ۱۸ گیگابیت بر ثانیه و جایی دیگر نوشته است ۱۰.۲ گیگابیت بر ثانیه دارد. در هر تبدیل آنالوگ به دیجیتال و بر عکس ، کیفیت صدا و تصویر اندکی افت می کند. اما این مسئله، می تواند فهم تفاوت بین آن ها را پیچیده تر کند، زیرا در حالی که تفاوت پیکسل های آن ها چندان زیاد نیست، با این حال هنوز متفاوت هستند. این بدین معنیست که شما فقط به یک کابل برای تکمیل کل تنظیمات نیاز دارید. ساده تر کردن یک کابل کوتاه با کیفیت بالا نسبت به یک طول بلند، و ساخت یک کابل طولانی با کیفیت بالا نیاز به مواد گران قیمت تر است. استفاده از MHL (لینک ارتباطی کیفیت بالا موبایل) اولین استاندارد برای اتصال گوشی هوشمند به تلویزیون است که از پورت اصلی USB گوشی برای اتصال استفاده میکند البته به اضافه یک کابل مخصوص که تصویر خروجی گوشی را به فرمت قابل قبول در تلویزیون تبدیل میکند.به این کابل USB TO HDMI میگویند. لوازم جانبی گوشی موبایل که بهتره بخرید !

این کابل به دلیل ورودی USB که دارد نسبت به دیگر کابل های تبدیل لایتنینگ دارای برتری است و تمامی گوشی های موبایل را پوشش میدهد. تلویزیون FullHD، با داشتن خطوط افقی 1920 با خطوط عمودی 1080 اینچ، به طور کلی میلیون ها پیکسل را جمع آوری می کند تا تصاویری که توسط تلویزیون های مذکور با رزولوشن ارائه شده است را تشکیل دهند. وجود این پروت ها می تواند کیفیت صدای خروجی را افزایش دهد. این پرسش برای بسیاری در فرآیند خرید تلویزیون پیش خواهد آمد. در تلویزیون ها درست برعکس، به طور سنتی تعداد پیکسل های عمودی معیار دسته بندی تفکیک پذیری (رزولوشن) است. ممکن است رزولوشن های بالا همیشه برای شما ارزش خرید نداشته باشند. با یک سیگنال به اندازه کافی قوی ، یک تصویر با کیفیت بالا تضمین می شود ، اما اگر سیگنالی وجود نداشته باشد یا هنگام اتصال HDMI بسیار ضعیف باشد ، تصویر ، به ترتیب ، یا اصلاً وجود نخواهد داشت ، یا با اعوجاج قابل توجه خواهد بود. در بعضی از موارد برای یک کاربری و یک کاربرد تلویزیون، یک پورت می تواند بسیار تعیین کننده باشد. کاربرد تبدیل HDMI به VGA با پیشرفت تکنولوژی و وجود پورت های دیجیتال مثل HDMI…

تلویزیون هایی که دارای تکنولوژی Full HD هستند 1080 × 1920 hdmi cable 0.5 meter پیکسل دارند. بنابراین، اگر ما در فکر خرید تلویزیون بزرگ باشیم، بهتر است تصمیم بگیریم تلویزیون های با تکنولوژی 4K UHD که دارای پیکسل بیشتری نسبت به تکنولوژی UHD هستند بخریم. این کابل برای استفاده در دستگاه های مختلف هیچ محدودیتی نداشته و با آن میتواند هر دستگاهی را در هرمحلی که نیاز دارید به شرط داشتن پورت های اچ دی ام ای به نمایشگر خود متصل کنید. کانکتور Type-A: همان کابل hdmi معمولی می باشد که در اکثر دستگاه های نمایش تصویر به کار رفته است. به طور مثال می توان دستگاه رسیور ماهواره را به فرستنده این دستگاه متصل کرد و در اتاق دیگر گیرنده این دستگاه را به تلوزیون متصل کرد و از کنترل ماهواره در اتاق با فاصله دور استفاده کرد. با توجه به این شیوه شما متوجه می شوید که به راحتی با یک تکنیک ساده، بر هر دوی نمایشگر ها تسلط دارید. حال آن را روی نمایشگر دوم رها کنید یا اقدام دیگری بر روی آن انجام دهید.

ایندکسر