این تغییرات که در نهایت یک محصول پرخاصیت را به ما می دهد باید در دما و رطوبت خاصی انجام گیرد و یک سیر با رنگ سیاه و طعمی شیرین و دلچسب و البته بدون بو را به ما می دهد که حالتی ژله ای دارد. خواص سیر سیاه به مواردی که ذکر شد محدود نمی گردد و در طی فرآیند تبدیل سیر خام به سیاه، پروتئین و فیبر و مواد معدنی خاصی مانند زینک، پتاسیم، منیزیم، آهن، منگنز، فسفر و سلنیوم موجود در سیر افزایش پیدا میکند که همین موضوع باعث شده تا سیر سیاه نسبت به سیر سفید مغذی تر بوده و ارزش غذایی بالاتری هم سیر سیاه برای گوارش داشته باشد. سیر داراي تركيبات سولفور شامل آليسين است كه يك آنتياكسيدان قوي محسوب ميشود، و برای افرادی که بیماری مرطوب و سردی بالایی دارند، بسیار مطلوب است. این روش است فاده از دماهای بالاتر را برای خشک کردن محصول میسر می سازد که منتهی به تولید محصول خشک شده با کیفیت مطلوب خواهد شد . این آبشار زیبا و درختان سرسبز اطرافش، دل هر مسافری را میبرد و هر گردشگر را مجبور میکند که راهش را به سمتش کج کند.

۳. آن را با آب بشویید. این سیر سرشار از خواص بی نظیر میباشد که میتوانید از آن بهره مند شوید. جنگل لاریخانی و چشمه آب معدنی معروفش در کیلومتر 8 جاده سیاهکل به دیلمان، یکی از جاهای بین راه است که میتوان ایستاد و با پیادهروی از جنگل به چشمه و پس از آن دشتی زیبا و سرسبز رسید. پس از آن، آنها را مخلوطکرده و مقداری نمک اضافهکنید. انجیر زیاد بخورید داروی جامع و کاسنی توصیه می شود که هفت برگ تازه یا خشک کاسنی را با داروی جامع در شب استفاده کنید. یکی از جنگلهای زیبای شمال را میتوانید در همین مسیر ببینید، با مرداب کوچکی که در زیبایی بیهمتاست. دو یا سه حبه سیر تازه را در آب بگذارید. سیر در نابود کردن انگل ها واقعا شگفت آور عمل می کند. میزان بالای آنتی اکسیدان ها، ویتامین ها و مواد معدنی موجود در سیر سدی در برابر آسیب های رادیکال های آزاد محیطی می سازد. آنتی اکسیدان ها می توانند به کاهش التهاب کمک کرده و از بروز سرطان و دیابت جلوگیری کنند. به عقیده ی محققان مصرف منظم سیر می تواند باعث بهبود وضعیت بیمارانی باشد که از بیماری های تنفسی مانند برونشیت، آسم، ذات الریه، احتقان ریوی، سل و سرماخوردگی و غیره رنج می برند.سیر خاصیت آنتی باکتریال دارد و در نابودی بسیاری از باکتری ها، ویروس ها و دیگر میکروارگانیسم هایی که باعث بروز بیماری های تنفسی و مشکلاتی مانند آنفولانزا و سرماخوردگی میشوند نقش مهمی دارد.

گوش عضو بسیار مهمی است که اگر دیر متوجه عفونت آن شوید ممکن از بخشی از قدرت شنوای تان را از دست بدهید. مصرف سیر به صورت روزانه به شما کمک میکند تا از شر آب مروارید خلاص شوید. یکی از مهمترین خواصی که سیر سیاه دکتر بیز برای شما دارد این است که می تواند به عملکرد دستگاه گوارش شما کمک کند. طبیعت آن خیلی گرم و خشک بوده و با وجود شباهت ظاهری و اشتراک در بعضی خواص با زیره اشتباه گرفته می شود، در صورتی که از خانواده زیره نیست. سیر تازه در ترکیب با عسل ماده ای با خاصیت ضد میکروبی و ضد قارچی را بوجود می آورد که در تقویت سیستم ایمنی بدن موثر بوده و از ابتلا به بیماری های ویروسی و باکتریایی جلوگیری می کند. این معجونی که در ادامه معرفی می کنیم می تواند لکه های تیره پوست شما را از بین ببرد . این کار را هر شب به مدت چند روز ادامه دهید تا زائدههای گوشتی کاملا محو شوند. ۲. با استفاده از گلولههای پنبه، آب پیاز و سیر را روی لکه های پوست (لکه های تیره) بزنید و بگذارید کاملا خشک شود. این بدان معنی نیست که سیر سیاه کاملا بی بو است بلکه این سیر فرآوری شده فاقد بوی شدید و – برای اغلب اشخاص – آزاردهنده است.

اجازه دهید به مدت چند دقیقه سیر داخل شیر پخته شود اما نگذارید که شیر بجوشد. سیر سیاه از سیر تازه (Allinm sativum ) به دست می آید که برای مدت زمانی در دمای کنترل شده بالا (۶۰ تا ۹۰درجه سانتی گراد) تحت رطوبت بالا (۸۰ تا ۹۰ درصد) تخمیر شده است. آلیسین موجود در سیر، در طی این تخمیر به S-Allyl Cysteine تبدیل میشود که فقط در سیر سیاه یافت میشود. بوتههای سیر برای هفتهها در معرض میزان معینی از متغیرهای دما و رطوبت قرار میگیرند. سیر پرکاربردترین خوارکی برای دفع انگل روده و یک داروی گیاهی قوی برای مصارف پزشکی نیز هست. اما خیلی قوی است و به خلاص شدن سریعتر از دست آن لکه های تیره کمک میکند. اگر سیر سفید تازه در دما و رطوبت بالا و در حضور میخک تخمیر شود، سیر سیاه به دست می آید. همانطور که سیر معمولی برای سیستم ایمنی بدن مفید است، سیر سیاه نیز برای سیستم ایمنی بدن مفید بوده و حتی در این زمینه از سیر سفید بهتر عمل می کند. کافی است که یک عدد سیبزمینی و یک حبه سیر را رنده کنید. ۳. صبح روز بعد، منطقه را به طور معمول شستشو دهید.

ایندکسر