شارژ مودم ایرانسل | خرید بسته اینترنت ثابت ایرانسل

اپراتور های ارائه دهنده اینترنت همراه پس از حضور رایتل در سراسر کشور با واکنش های متعددی از سوی رقبای دیرینه مواجه شده بود، اما پس از مدتی رایتل توان رقابت با ایرانسل و همراه اول را در زمینه ارائه اینترنت موبایل نداشت و روز به روز نیز از تعداد مشترکین این اپراتور کاسته شد. اکنون می توان اینترنت ایرانسل و اینترنت همراه اول را به عنوان در دسترس ترین و ساده ترین روش های اتصال به اینترنت در سراسر کشور (و حتی خارج از کشور!) دانست. اینترنت td-lte یا همان ثابت برای مودم های ثابت خانگی و قابل حمل، که از قابلیت سیم کارت TD-LTE پشتیبانی می کند کاربرد دارد و اینترنت همراه برای گوشی ها و مودم هایی که از سیم کارت های ۳G ،۴G ،۴.۵G پشتیبانی می کند، مورد استفاده قرار می گیرد. بیشترین دلیل برای خرید این دانگلها، کوچک بودن و ارزانتر بودن آنها در مقایسه با مودمهای سیم کارتی است. ایرانسل در ماههای گذشته تعرفههای اینترنت TD-LTE را کاهش داد و بستههای متنوعتری با ترافیکهای شبانه اضافه کرد تا کاربران این نوع اینترنت بتوانند راحتتر بستهها و حجمهای موردنظرشان را انتخاب کنند.

اگر ترافیک شبانه را هم اضافه کنیم؛ هر یک گیگابایت TD-LTE حدود ۲۰۰ تومان ارزانتر است. اگر بخواهیم ترافیک شبانه را هم محاسبه کنیم؛ قیمت هر یک گیگابایت در مبیننت به ۸۳۴ تومان و در ایرانسل ۶۲۱ تومان میرسد. قیمت هر یک گیگابایت حجم اینترنت روزانه TD-LTE نیز در این دو اپراتور ۲۵۰۰ و ۱۸۶۳ تومان میشود. اینجا میخواهیم مقایسهای میان تعرفههای اینترنت همراه و ثابت LTE 4G داشته باشیم و دنبال این قضیه برویم که در درازمدت کدام نوع اینترنت بهصرفهتر است؟ حالا به راحتی میتوان مقایسهای میان تعرفههای اینترنت همراه LTE 4G و اینترنت TD-LTE داشت. البته؛ چندین مودم TD-LTE قفل نشده (آنلاک) در بازار عرضه شده و میتوانید این مودمها را خریده و از سیمکارتهای TD-LTE اپراتورهای گوناگون استفاده کنید ولی هزینه دو تا چند برابر بیشتری متحمل میشوید که عملا توجیه منطقی و اقتصادی ندارد. البته در این صورت هزینهی استفاده از اینترنت همراه به صورت سه برابر حالت عادی از اعتبار مکالمهی بسته بوم پلاس شما کسر خواهد شد. در این طرح مودم و سرویسهای مربوط به اینترنت TD-LTE به صورت رایگان در اختیار شما قرار میگیرد و تنها کافی است هزینه بسته افزایشی را که برای این سرویس در نظر گرفته شده پرداخت کنید.

حتما بخوانید:
دنیای والت دیزنی دوباره به ماسک های داخلی نیاز دارد

همانطور که میدانید اینترنت 4.5G سرعت بیشتری از 4G دارند، اما باید ببیند در محل و منطقه خود، پوششدهی از این سرویسها وجود دارد یا خیر. موضوعی که همواره مورد انتقاد مشترکین ایرانسل قرار می گیرد، سرویس های محدود و با حجم کمتر نسبت به گذشته است، هر چند باید به افزایش قیمت چند ماه اخیر نیز اشاره کرد که سر و صدای زیادی به پا کرد. در این رتبهبندی، اپلیکیشن ایرانسل من توانسته با تعداد ۱۱ میلیون نصب، پس از اپلیکیشن «دیوار» با ۲۰ میلیون نصب، به همراه اپلیکیشن پرداخت الکترونیک «آپ» به صورت مشترک در جایگاه دوم قرار گیرد. معمولا کاربران اینترنت TD-LTE نیاز به حجم اینترنت بیشتری دارند و در این سرویس بستههایی با حجمهای بسیار بالا از سوی اپراتورها عرضه میشود. اکثریت قریب به اتفاق مودم ها به صورت پیش فرض در حالت اتوماتیک قرار دارند و اصلا نیازی به تنظیمات دستی ندارند. بستههای اینترنت همراه شرکت ایرانسل در حالت کلی شامل بستههای ساعتی، یک روزه، سه روزه، هفتگی، ۱۵ روزه، یک ماهه، سه ماهه، شش ماهه و سالانه میشود. بنابراین؛ برای استفاده از اینترنت TD-LTE باید یک اپراتور ارایهدهنده این سرویس را انتخاب و سیمکارت و مودم TD-LTE تهیه کنید.

به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، این بسته ویژه سه گیگابایتی در فاصله زمانی بامداد جمعه ۱۰، تا شامگاه شنبه ۱۸ مرداد ماه ۱۳۹۹ قابل تهیه و استفاده است. از این قابلیت می توان برای جلوگیری از هدر رفتن حجم اینترنت توسط کودکان یا میهمان ها ! ابتدا، سرعت اینترنت همراه 4G LTE روی هر اپراتور موبایل بیشتر از TD-LTE است. در مقایسه میان اینترنت 4G همراه اول و اینترنت TD-LTE مبیننت، باز هم مشاهده میکنیم مبیننت بستههای ارزانتری ارایه داده است و قیمت هر یک گیگابایت ۲۵۰۰ تومان است ولی اینترنت نوترینوی همراه اول تعرفهای نزدیک به ۲۷۰۰ تومان دارد. تا لحظه نگارش این مطلب، گزارشی از ارایه ۱۰۰ گیگابایت اینترنت ثابت وعده داده شده توسط وزیر جوان به کاربران ارایه نشده است. حالا ببینیم تعرفههای اینترنت ثابت نسل چهار در بستههای مختلف و اپراتورهای ارایهدهنده این نوع اینترنت چگونه است. این در حالیست که گران ترین و پر حجم ترین نیز به سرویس 10 گیگابایتی با قیمت 29.500 تومان اختصاص دارد.

حتما بخوانید:
ژنیکوماستی و راه حل درمان + علائم و نکات مهم - مجله فیت شیپ