شما میتوانید با کمک گرفتن از چند آباژور زیبا و در عین حال ساده فضایی صمیمی تر و دوستانهتر را در بخش نشیمن منزل خود ایجاد کنید. این سبک به دلیل استفاده از مصالح ساده بسیار مقرون به صرفه است. سبک مدرن به این دلیل وارد صنعت معماری و دکوراسیون داخلی شد تا ضمن کاربردی بودن، سادگی را نیز به همراه داشته باشد. است همه این مسائل در دکوراسیون داخلی ساختمان مسکونی تاثیر دارد. چنانچه کاربری مورد نظر مسکونی باشد، مصالح مورد نیاز برای ساخت اتاق پیش ساخته از قبل آماده است و در محل مورد نظر قطعات بهم وصل میشود. قبل از این که بتوانید سبک منزل خود را انتخاب کنید، باید بدانید در دنیای معماری و طراحی داخلی، چه سبک هایی وجود دارد. هنگام طراحی اتاق هایی که سبک ، فرم و عملکرد برجسته ای را نشان می دهند ، برخی از طراحان داخلی برتر ویژگی هایی که باعث زیبایی اتاق می شود را ایجاد و برجسته سازی می کنند. اما کاغذ دیواری مقاومت بالایی در برابر خط و خش و همچنین رطوبت نسبت به خود نشان نمی دهد و نمی تواند به تنهایی عیوب دیوار را بپوشاندو اگر نصب آن به شکل صحیح صورت نگیرد امکان اصلاح در آن وجود ندارد و از زیبایی آن کاسته می شود.

مبلمان، طراحی داخلی عالی یک فضا را به گونه ای تقویت می کند که اکسسوری و سایر وسایل به تنهایی نمی توانند. همچنین در این سبک از رنگ های روشن و سرد استفاده می شود تا مدرن بودن را بیشتر به نمایش بگذارد. استفاده از رنگ های تیره برای فضاهایی مناسب است که از نظر فضا به اندازهی کافی بزرگ هستند. نورگیری فضا در جهت های مختلف نیز در بخش بندی های فضایی و جهت گیری فضاهایی مانند اتاق خواب، نشیمن و آشپزخانه دخیل خواهد بود. با استفاده از این معیارها ، شخصی که کاناپه کوچکتر و طراح را به جای یک مارک عمومی انتخاب کند که فضای زیادی برای گسترش خانواده آنها در کنار هم داشته باشد ، به لحاظ ظاهری و موقعیت اجتماعی بسیار دغدغه مند خواهد بود. با این که این دو سبک، کاملا با هم متفاوت هستند. در این طراحی داخلی واحد مسکونی 300 متری اتاق خواب، سرویس بهداشتی و اتاق پرو لباس، همگی در کنار هم قرار گرفته و به لطف پارتیشن های کشویی، از هم جدا می شوند.

مجتمع مسکونی پیروزی اهواز که به جرئت میتوان آن را یکی از موفقترین نمونههای مجتمع مسکونی در این شهر به شمار آورد، توسط مهدی مقاره عبد با زیربنایی معادل ۲۶۴۰ متر طراحی شده است. از این نظر ، مبلمان را می توان یکی از ابزارهای اصلی یک طراح داخلی در نظر گرفت. بنابراین اگر قصد دارید طراحی داخلی ویلایتان را خودتان انجام دهید یا از معماران کمک بگیرید، بهتر است به نکات اساسی که علاوه بر زیبایی روی واکنشهای شما نیز تاثیر میگذارند توجه ویژهای داشته باشید. در کنار رنگ دیوارها توجه به کفپوش ها نیز در طراحی و دیزاین منزل بسیار مهم و تاثیرگذار است. استایل زندگی قاره اروپا با قاره های دیگر در برخی از حوزه ها از جمله دکوراسیون داخلی می تواند تفاوت داشته باشد. سبک های محبوب در چیدمان و طراحی دکوراسیون داخلی یک فضا عبارت هستند از: روستیک، مدرن، کلاسیک و معاصر. زمانی که می خواهید چیدمان خانهی خود را انتخاب کنید، باید به برخی مسائل توجه ویژه ای داشته باشید. تعریف دکوراسیون مدرن کاملا مشخص است و به معنی استفاده از المان های مدرن (نه قدیمی) در طراحی چیدمان المان های آن فضا است برای اینکار فقط باید به اصول اولیه این سبک از طراحی مانند انتخاب یک رنگ (معمولا طوسی و خاکستری) بعنوان رنگ اصلی و پایه و ترکیبی از المان های مختلف و مبلمان یا لوازم چشم نواز بیشتر توجه کنیم تا بتونیم فضای مدرن و شیک برای خونه ایجاد کنیم.

در ابتدا باید تصمیم بگیرید با توجه به اندازهی فضا، چه سبکی برای خانه یا ادارهی شما مناسب تر است. خطوط زیگزاگی امواج آب یا پرتو نور را نشان میدادند. این سبک بیشتر در رستوران ها و کافه ها مورد استفاده قرار می گیرد تا بتواند طرفداران هر دو سبک مدرن و کلاسیک را راضی نگه دارد. فضای غذاخوری بدون هیچ اختلاف سطحی در مجاورت آشپزخانه قرار می گیرد. یکی از محلهایی که حتماً باید برای آن برنامه داشته باشید، آشپزخانه است. در این زمینه های متفاوت می توان گفت، طراحی داخلی خانه یکی از اصلی ترین و مهم ترین طراحی ها می باشد. به عنوان مثال استفاده از سبک کلاسیک و سلطنتی برای خانه های کوچک و اداره ها مناسب نیست. در سبک مدرن اغلب از اشکال هندسی از جمله مربع و مستطیل و یا مکعب با زوایایی منحنی شکل استفاده می شود. یک اتاق خوب و راحت می تواند راحتی، آرامش و کیفیت کار یا خواب افراد را افزایش دهد. بعد از این که سبک مورد نظر خود را انتخاب کردید، باید به انتخاب رنگ ها، الگوها و بافت ها بروید. طراحی و اجرا انواع نما و محوطه سازی و پشت بام در سبک های مختلف .

اگر شما این مقاله را تحسین می کنید، مایلید اطلاعات بیشتری در مورد دکوراسیون داخلی مسکن ویژه بدست آورید به سایت ما مراجعه کنید.

ایندکسر