در این محصول این موارد به خوبی رعایت شده چون به سفارش شرکت سیتروئن بوده و این پوشش میتواند به خوبی مانند یک عایق عمل کند. جلوگیری از پخش صدای موتور به محیط اطراف نیز از دیگر وظایف این محصول بوده که به خوبی انجام میشود. محصول فوق یکی از قطعات مصرفی خودروی زانتیا بوده که با عنوان نمد درب موتور شناخته میشود. مواد به کار رفته در این نمد درب موتور زانتیا، به دلیل کیفیت بالا، طول عمر مناسبی به این محصول بخشیدهاست و تا سالها بخوبی کار میکند. سیتروئن زانتیا به دلیل طراحی جذاب و تواناییهای فنی بالایی که داشت توانست به سرعت به یکی از خودروهای محبوب بازار اروپا تبدیل شود به طوری که در طول سالهای تولید، سیتروئن موفق به فروش 1.2 میلیون واحد از آن شد. 2:گیربکس زانتیا 1800 چطور با 405 یکی هست؟ یک مکانیک آشنا است (50 سال مکانیک هست) که میگه می تونه گیریبکس زانتیا 2000 رو به اصطلاح خوردکنه و رو همین گیریبکس ماشین من BE1 سوار کنه و با تضمین هم این کار رو می کنه (طرف واقعا آدم واردیه و تو مغازش که میری شاید بیشتر از 20 تا موتور و گیریبکس ببینی) به نظرتون ارزش داره ، در ضمن خودم فکر میکنم اگر بشه ماشین هیولایی میشه !

اول از همه شما باید پمپ بنزین برقی نصب کنی و سیم کشیشو انجام بدین که قیمت نو پمپ بنزین حدود 400 تومنه سیم کشی رو اطلاعی ندارم . به طور کلی می توان گفت که لوازم موتور و گیربکس زانتیا از مهم ترین قطعات می تواند به شمار رود و حتما باید به صورت اصلی باشد تا بتوانیم عملکرد بسیار مناسبی از سیستم خودرو انتظار داشته باشیم. باطری اصلی ماشین زانتیا را از کجا بخریم؟ نوشته شده: در ارتباط با اون دوستی که زانتیا رو با 206 مقایسه کردن باید بگم زانتیا کجا 206 کجا! دوستان اهل فن میشه نظر بدبد: من پارس سال دارم، میخوام رینگ آلومینیومی استاندارد 15 اینچی ایران خودرو روش بندازم و لاستیکهاش رو هم با مدل خارجی 2056015 عوض کنم. سلام بچه ها: میگم اگه گیربکس زانتیارو بندازم رو 405 آیا شتاب و … تا حدودی خودرو رو به روز نگه داره. چه ارزشی داره . طول عمر باطری زانتیا چه مدت است؟ به علت طول عمر بیشتر و آلودگی کمتر . آوانته اتوماتیک سالم مدل ۹۱ را بالای ۶۵ میلیون تومان اعلام میکنند و نسخه دندهای را زیر ۵۳ میلیون تومان کمتر میشود پیدا کرد. ایران خودرو در تلاشی برای کسب سهمی از بازار خودروهای اتوماتیک که در جامعه ایرانی روز به روز محبوب تر می شدند ، در میانه های دهه هشتاد خورشیدی اقدام به عرضه نسخه اتوماتیک این خودرو کرد که به واسطه رانندگی راحت در مسیر های درون شهری ، گزینه ای مناسب به خصوص برای کسانی بود که کلاچ گرفتن های مکرر در ترافیک ، پای آنها را فرسوده کرده بود.

برخی از آنها با توجه به این که شرکت سازنده زانتیا، باتری نوع اسید شارژ را روی این خودرو نصب می کند، توصیه می کنند که این نوع باتری مناسب ترین باتری زانتیا است. سیلد و غیر سیلد ( اسید شارژ ) که به آنها اتمی و معمولی هم گفته می شود. و نوسان برق کمتر باطری اتمی ترجیح داده میشود. از اوایل تا اواسط دهه 80 شمسی، کمتر خودرویی بود که یارای برابری با سرعت و شتاب زانتیا را داشته باشد. 3:من زانتیا با موتور معمولی 405 یعنی 8 سوپاپ xu7 توی شهر خودمون دیدم شما میدونید چه مدلیش بود که وارد ایران شد؟ یکی از ویژگی های منحصر به فرد زانتیا قابلیت تنظیم ارتفاع خودرو بود که اهرم آن در کنار راننده قرار داشت. یکی هاچبک هسنش و دیگری ناچ بک. از این رو نمیتوان برای یک مدل خودرو از موتور خودرو دیگری استفاده کرد، مگر آنکه نوع شاسی و وزن خودرو بهدقت درنظر گرفته شود و فرآیند جانمایی موتور روی شاسی دقیق دنبال شود.

کارخانه مصرف سوخت این خودرو را به صورت ترکیبی 7.2 لیتر در 100 کیلومتر اعلام کرده است که با توجه به شتاب پایین و وزن خودرو به نظر نمی رسد در شرایط واقعی قابل دستیابی باشد زیرا پارس اتوماتیک بیش از 250 کیلوگرم از 206 که صاحب اصلی موتور و گیربکس است سنگین تر است. نسبت قدرت موتور به وزن خودرو در خودروهای استاندارد شهری، در یک بازه تعریف شده که این موضوع در تغییر خودروهای ساخت داخل به منظور ارتقا ایمنی باید مد نظر قرار گیرد. پژو پارس از معمولی تا اتومات جزو خودروهای محبوب در میان ایرانیان است. خودروی زانتیا با سه پیشرانه 3000CCو1800CC،2000CC در یک بازهی زمانی یکی از خودروهای محبوب محسوب میشد حتی در حال حاضر هم طرفداران بسیاری دارد زمان زیادی از تولید این خودرو میگذرد اما همچنان بسیاری از افراد به دلیل سواری نرم و موتور قوی از این اتومبیل استفاده میکنند و در اختیار داشتن لوازم مصرفی و جانبی آن اهمیت بسیار زیادی دارد.

اگر شما این مقاله آموزنده را دوست داشتید و می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد موتور زانتیا لطفا از سایت ما دیدن کنید.

ایندکسر