HPE NVMe PCIe 2.5″ SSD از طریق PCIe Bus مستقیما با اپلیکیشنهای شما صحبت میکند و پهنای باند I/O را سرعت بخشیده و زمان تاخیر یا Latency را کاهش میدهد و نتیجه آن افزایش کارایی در پردازش است. HPE SSD ها، با کارایی استثنایی، طول عمر بالا و زمان تاخیر کم، میتوانند دسترسی شما به دادههایتان را سریعتر کنند و در عین حال مصرف برق کمتری دارند. این اولین درایو Midline است که با رابط کاربری SAS 6Gb / s ارائه شده است. هارد دیسک های SAS برای کاربردهایی در نظر گرفته شده اند که در آن سرعت و دسترسی بالا نگرانی های اصلی هستند.در درایوهای SAS متوسط زمان بین شکست (MTBF) به طور کلی حدود ۱٫۲ میلیون ساعت است. در حال حاضر، مزایای استفاده از درایو SSD در مقابل HDD در تنظیمات سرور فعلی شما در افزایش کلی ظرفیت، عملکرد و طول عمر نشان داده می شود. هارد سرور HDD و SSD چیست؟ بارها اتفاق افتاده که کلمه هارد SSD به گوش شما خورده و شما را به فکر انداخته که چرا به خودی خود این فناوری نسبتا جدید یک فاکتور مهم برای تبلیغات به حساب می آید..

هارد دیسک های SAS سرور اچ پی برای مقاصد اینترپرایز و راهکارهای خاص این منظور مناسب ترین گزینه برای رسیدن به این هدف می باشند. SSD مخفف Solid State Drive بوده که به معنی دیسک حالت جامد است و منظور از جامد این است که هیچ قطعه ی متحرکی درون آن قرار ندارد. این معیار را نباید با زمان کپی، دانلود و یا رایت اطلاعات بر روی دیسک اشتباه گرفت. همان طور که گفتیم این هارد دیسک با ظرفیت 300 گیگابایتی از رابط SAS بهرمند بوده و با سرعت 6 گیگابایت بر ثانیه قادر به انتقال اطلاعات است. این هارد دیسک ها با در نظر گرفتن آستانه دمایی،عملکرد انتقال اطلاعات را برای افزایش قابلیت اطمینان کنترل می نمایند. سیستم ارتباطی این هارد اینترنال از نوع ساتا ۳ است و با سرعت ۶ گیگابیت بر ثانیه میتواند نرخ انتقال بالایی داشته باشد. هارد دیسک های SATA برای استفاده در کاربردهای متعددی در نظر گرفته نمی شوند، زیرا سرعت و دسترسی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

قیمت هارد ۳.۵ اینچی در کنار ظرفیت بالایی که دارند باعث میشود هزینه ذخیره هر گیگ دیتا، به صرفه باشد. هارد سرور اچ پی 300GB 6G SAS 10K HPE ذخیره سازهای خود را با هدف افزایش کارایی سرور و قابل اطمینان بودن و به درخواست برنامه های کاربردی متناسب با حجم کار ارائه نموده است. اچ پی(HP) مخفف Hewlett-Packard؛ شرکت آمریکایی چندملیتیِ فناوری اطلاعات است که در ایالت کالیفرنیا واقع شده است. هارد سرور اچ پی در ابعاد 15.24×76.2×17.78 میلیمتر و با وزن 450 گرم تولید شده است و در بازار تجهیزات سرور پرفروش می باشد و مورد استفاده بسیاری از کاربران قرار می گیرد. هارد سرور HP 300GB 10K 6G قابل استفاده در سرورهای اچ پی در نسل 6 ، 7 و 8 میباشد. با مشاهده آی تی بازار، می توانید قیمت روز و اطلاعات فنی انواع هارد سرور اچ پی، هارد دیسک سرور IBM، هارد سرور سیگیت و وسترن دیجیتال را مشاهده نموده و از آخرین اخبار سرور نیز مطلع گردید. نحوه عملکرد هارد دیسکها به این صورت بود که اطلاعات دریافتی را روی سطح مغناطیسی دیسکهای خود ذخیره می کرد و ظرفیت ذخیره سازی (Storage) خود را با استفاده از شیوه ضبط ستونی افزایش میداد. این بدان معناست که با افزودن SSD به سرور شما، مقدار دادهای که میتوانید ذخیره کنید افزایش مییابد و در مجموع هزینه کل هر گیگابایت کمتر خواهد بود.

این SSD ها کارایی بینظیری برای حجمهای کاری با نوشتن های زیاد دارند. هاردها به دو دسته نوع دیسک سخت یا HDD و نوع درایو حالت جامد یا SSD قرار می گیرند که از نظر ساختار بسیار متفاوت از یکدیگر هستند. در عین حال هارد های HDD به مراتب ارزانتر از هاردهای SSD هستند. ترک ها و سکتورها در مرحله شکل دادن سطح پایین (Low Level Format) شکل میگیرند. ترک ها دوایر متحدالمرکزی هستند و سکتورها قسمت های جدا شده ی روی این شیارها هستند. این در حالی است که این میزان برای هارد دیسک های SAS با سرعت ۱۰K نزدیک به ۱۲۰K در نظر گرفته شده. هارد دیسک های HPE با حامل های هوشمندی طراحی شده اند تا یک خط ارتباط را برای ارتباط وضعیت بحرانی و اطلاعات مدیریت فراهم آورند. اگر بخواهیم به تاریخچه هارد دیسک ها نگاهی دقیقتر کنیم، متوجه می شویم که ابتدا دیسکهای سخت بسیار بزرگ و سنگین و برای محیطهای حفاظت شده مانند ادارههای بزرگ یا مرکز اطلاعات ، بسیار مناسب تر از محیطهای صنعتی (به دلیل ظرافت و میزان دقت) و ادارههای کوچک و خانهها (به دلیل اندازه و توان مصرفی بالای آنها) بودند. این رابط در ابتدا برای استفاده در رایانه های خانگی و همچنین سیستم های صنعتی با سطح انتظارات متوسط از عملکرد طراحی و به بازار عرضه شد.

هنگامی که شما این مقاله را دوست داشتید، مایل به اطلاعات بیشتری در رابطه با هارد سرور فروش وب سایت خود باشید.

ایندکسر