یکی از روشهای خرید بیزینس در کانادا، برنامه Owner/ Operator است. حتما بخوانید: آیا با خرید بیزینس در کانادا میتوانم اقامت دائم بگیرم؟ متقاضی پس از اخذ این ویزا و شروع بهکار هم میتواند برای اخذ اقامت دائم کانادا درخواست دهد. دلیل آن را هم احتمالا خودتان میدانید! وی خاطرنشان کرد: اکنون شاهد کاهش شدید رشد جمعیت در کشور هستیم و باید توجه داشت که کشور برای رشد و پیشرفت نیازمند سرمایههای انسانی، مادی و فیزیکی است و به همین دلیل حتی با ارائه مشوقها نتوانستهایم سرمایهگذار خارجی را جذب کنیم و از سوی دیگر مسیر کاملا برعکس شده و اکنون شاهد موج مهاجرت به سایر کشورها هستیم. علاوه بر آن نیاز به نگرانی بابت هزینه آموزش نخواهید داشت، به این دلیل که در دوره کارآموزی میتوانید چیزی حدود دو الی سه هزار دلار کانادا دریافت کنید و پس از آن که وارد بازار کار شدید این مبلغ به میزان قابل توجهی افزایش پیدا میکند.

امتیاز فرزند در مهاجرت به کانادا همین موضوع در سالهای اخیر باعث شده آمار تولد فرزند توسط افراد خارجی در کانادا افزایش پیدا کند و پدیدهای به نام گردشگری تولد (Birth Tourism) بهوجود آید. باید ثابت کند که با انقضا اجازه کار خود از کانادا خارج خواهد شد. تجربه کار کانادایی مخصوص افرادی که سابقه کار در کانادا دارند و برنامه استانی کانادا مخصوص کار و زندگی در یک استان است. بههمین خاطر در سیستم Nominee متقاضیان واجدشرایط از سمت یک استان انتخاب میشوند. با توجه به روند پیچیده مهاجرت و زمان زیاد انتظار صدور ویزا، کانادا سیستم ورود سریع را در سال 2015 راهاندازی کرد.

سپس این افراد باید برای اخذ اقامت اقدام کنند و درخواست آنها توسط اداره مهاجرت بررسی شود. همچنین در ادامه توییت گفته است: پذیرش مهاجران برای رشد اقتصادی کانادا برنامهای بلندپروازانه بود که با شیوع ویروس کرونا به یک ضرورت تبدیل مهاجرت به کانادا فرم ارزیابی شد. اگر وضعیت شغلی شما در ایران مناسب نباشد، مسئولان سفارت از توانایی مالی شما برای پرداخت هزینه های سفر مطمئن نخواهند بود و درخواست اخذ ویزای شما را رد می کنند. ویزای فوری یا VIP کانادا وجود ندارد. متقاضیان تحصیل در رشته دندانپزشکی در کانادا برای ورود به دانشگاهها، باید علاوهبر شرکت در دوره لیسانس علومپایه در رشتههایی مثل شیمی یا زیست، در آزمون DAT نیز شرکت کنند. در همان سال به منظور سهولت در ارائه خدمات و تسریع پروسه های مهاجرتی -پس از اخذ مجوز کاریابی بین المللی- دفتر تهران نیز افتتاح شد. یکی از ویژگی های خوب راهاندازی کسبوکار در کانادا، امکان دریافت اقامت دائم کانادا است.

در ماه مارس تنها 210 نفر یا 42.8 درصد ایرانی ها اقامت دائم کانادا گرفتند. البته استانها به تنهایی نمیتوانند اقامت دائم صادر کنند. اگر در این زمینهها تخصص و مهارت دارید، با استفاده از این برنامه میتوانید اقامت دائم کانادا را اخذ کنید! اطلاعات کامل درباره مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت را میتوانید در مطلب زیر مطالعه کنید. برای مهاجرت کاری به کانادا از طریق برخی روشها، باید شغل و تخصص شما در لیست ناک باشد. از مهاجرت کاری گرفته تا سرمایه گذاری و مهاجرت تحصیلی، با توجه به هدف و شرایطی که دارید، امکان مهاجرت به کانادا برای شما وجود دارد.

ایندکسر