نیروی دریایی می خواهد با افزودن سلاح های لیزری به کشتی های جنگی “سریعتر” پیش رود


سلاح های لیزری با لیزر اهداف دشمن را در دریا می سوزانند ، از بین می برند و نظارت می کنند ، در دامنه هایی که به سرعت در حال افزایش است ، و توسعه دهندگان نیروی دریایی را تحریک می کنند تا زمینه رشد سلاح های انرژی هدفمند برای کشتی های سطحی را تسریع کنند.

لیزرها اخیراً توسط رئیس عملیات دریایی ، دریادار ، ذکر شده است. مایکل گیلدای در گزارشی از مجله SeaPower. گیلدای گفت اگر این سرویس 5 میلیارد دلار اضافی از بودجه بودجه دریافت کند ، این نیرو به سرعت زیردریایی های بیشتری ، موشک های مافوق صوت و سلاح های لیزری را برای جنگ های دریایی خریداری می کند ، اقدامی که در صورت امکان می تواند به طور قابل توجهی پاسخگوی زیردریایی مورد انتظار باشد. در سالهای آینده کمبود موشکهای بالستیک حمله و حمله پیش بینی می شود.

گیلدای در وب سایت مجمع دفاع نیروی دریایی ایالات متحده در واشنگتن به شرکت کنندگان گفت که مقداری از این پول برای ساخت کشتی ، “عمدتا زیردریایی ها” صرف می شود.

گزارش SeaPower همچنین به نقل از گیلدای اظهار داشت که او می خواهد “سریعتر” با لیزر پیش رود و افزود: “من باید بتوانم موشکها را شلیک کنم.” البته ، اظهارات گیلدای با تلاش سریع دوزیستان ، ناوشکن ها و حتی حاملان برای مسلح کردن کشتی ها با سلاح های لیزری تهاجمی و دفاعی ارزان قیمت ، بسیار تأثیرگذار است. لیزرها نه تنها در بعضی مواقع ساکت هستند و در نتیجه سرقت می شوند ، بلکه دقیق و مقیاس پذیر هستند ، به این معنی که می توان نوارهای لیزر را برای تقویت حمله ، افزایش قدرت یا بالعکس برای “مات کردن” یا غیرفعال کردن تنظیم کرد دارایی دشمن بدون نیاز به کشتن کامل.

حتما بخوانید:
افزایش قیمت کتاب دلیل پایین بودن سرانه مطالعه است

SEA ELECTRONIC WAR بسیاری از حمله های دشمن را متوقف می کند

وعده لیزرها حتی نیروی دریایی را وادار به همکاری با آژانس دفاع موشکی در نهایت برای تولید لیزرهای دریایی با قابلیت تحویل موشک های بالستیک با پرواز بالاتر کرد. همه این موارد به سرعت توسط فاكتورهای جدید و كوچكتر امكان پذیر می شوند كه به كاربردهای متحرك ، الكترونیكی و افزایش قدرت تعبیه شده در خود كشتی ها اجازه می دهد.

ناوشکن های فورد کلاس ، پرواز III DDG 51s و البته ناوشکن های کلاس زوموالت در حالی که لیزرها را تغذیه می کنند و از طریق آن نیرو می گیرند ، با افزایش بسیار زیاد انرژی الکتریکی کافی برای پشتیبانی از سیستم های الکتریکی داخلی مانند رادار ، کنترل آتش و محاسبات طراحی شده اند. سلاح مطمئناً لیزرهای کافی برای سالها در کشتی های نیروی دریایی مستقر شده اند ، سالها پیش با قوانین یا سیستم سلاح لیزری نیروی دریایی ، که بر روی USS Ponce طراحی شده و مستقر می شود.

USS Zumwalt - پرونده عکس

USS Zumwalt – پرونده عکس
(نیروی دریایی ایالات متحده)

بر اساس گزارش سرویس تحقیقات کنگره دسامبر 2019 موسوم به “Laser Navy، Railgun، and Gun -مجله هدایت شونده: پیش زمینه و س forالات کنگره. “گزارش در نوامبر 2020 به روز شد.

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

“این سلاح همچنین داده های اطلاعاتی ، نظارتی و شناسایی (ISR) را به سیستم رزمی کشتی وارد کرده و قابلیت خیره کننده ضد UAS (C-UAS) ISR را فراهم می کند. چشم بند از تنظیم قدرت کمتری برای گیج کردن یا کاهش توانایی های ISR یک پهپاد متخاصم استفاده می کند ، “در گزارش در مورد ODIN نیروی دریایی (Optical Dazzling Interdictor Navy) – و سلاحی که اکنون پایه های توسعه یک سیستم لیزر به نام HELIOS یا یک لیزر پرانرژی با یک سیستم یکپارچه برای تابش خیره کننده نوری و نظارت.

حتما بخوانید:
باربری کاشانی - اتوبار کاشانی - 44440426 - 28% تخفیف ویژه

– کریس آزبورن سردبیر Warrior Maven و ویراستار امنیت The National Interest است –


منبع: router-news.ir