[ad_1]

این هکر پس از آنکه این پلتفرم وی را به دامن زدن به شورش های اخیر در كاپیتول متهم كرد ، پست ها ، عکس ها و فیلم های پارلر را بایگانی كرد.

این تصویر نشان دهنده آرم برنامه رسانه های اجتماعی Parler است که در یک تلفن هوشمند با وب سایت خود در پس زمینه در آرلینگتون ، ویرجینیا ، در تاریخ 2 ژوئیه 2020 نشان داده شده است (OLIVIER DOULIERY / AFP از طریق Getty Images)

این تصویر نشان دهنده آرم برنامه رسانه های اجتماعی Parler است که در یک گوشی هوشمند نشان داده شده است و وب سایت آن در پس زمینه در آرلینگتون ، ویرجینیا ، در تاریخ 2 ژوئیه 2020 (OLIVIER DOULIERY / AFP از طریق Getty Images)

هکری که ازdonk_enby به توییتر می رود ، در توییت های ارسال شده در 10 ژانویه گفت که “من اکنون آدرسهای ویدئوهای همه ویدیوهای بارگذاری شده در Parler را می خزم … این ممکن است شامل مواردی باشد که از پستهای خصوصی حذف شده است.”

وی در یک توییت دیگر گفت: “خزیدن اکنون کامل شده است. 1098552 URL ویدیو … در کل 1.1 میلیون URL وجود خواهد داشت.”

مروری بر CES 2021: 5G ، تلویزیون و بله ، ماسک ها

در توئیت دیگری آمده است: “اینها پرونده های اصلی ، خام و خام بارگذاری شده در Parler با تمام فراداده های مرتبط هستند.”

فیلم های خراشیده شده پارلر شامل داده های مکان یا اصطلاحاً فراداده هستند. این داده ها می تواند برای مقامات تحقیق در مورد شورش های پایتخت بسیار مهم باشد. نتایج در وب سایت بایگانی “Parler Tracker” ذکر شده است.

هکر در مورد نگرانی های مربوط به حریم خصوصی ، در توییتر خود نوشت: “از آنجا که بسیاری از افراد در مورد این جزئیات گیج به نظر می رسند و یک پست ساده در reddit دارند: آنها فقط مواردی را که به طور عمومی در وب قابل دسترسی است دوست دارند. [sic] آدرس ایمیل ، شماره تلفن یا شماره کارت اعتباری. مگر اینکه خودتان آن را در محوطه فروش پست کنید. “

این هکر ، که در توییتر به عنوان آزادی بیان “مطلق گرایانه مک کلوخنیا” توصیف می شود ، پیوندی به یک صفحه جداگانه دارد که وین ، اتریش را به عنوان یک مکان نشان می دهد. از دیگر “مهارت های” ذکر شده در این صفحه می توان به “توسعه برنامه های تلفن همراه برای Android ، iOS و React Native” اشاره کرد.

Parler – که توسط محافظه کاران به عنوان گزینه ای بازتر و کمتر سانسور شده برای Twitter شناخته می شود – به اپلیکیشن شماره یک فروشگاه App اپل تبدیل شده است. در روز جمعه ، با این حال ، گوگل برنامه Parler را از فروشگاه Play منتشر كرد و به دنبال آن اپل در روز شنبه قرار گرفت. آمازون وب سرویس ها سپس Parler را از سرویس های میزبانی وب حذف کرد و در نتیجه آن را خاموش کرد و سایت را از دسترس خارج کرد.

پارلر متهم شده است که هفته گذشته در واشنگتن به شورش هایی از سوی پایتخت نشین دامن زده است

هکر و پارلر هنوز به درخواست های فاکس نیوز برای اظهار نظر پاسخ نداده اند.

یک متخصص امنیت سایبری به فاکس نیوز گفت که نتیجه تلاش برای بازیابی اطلاعات باید به اجرای قانون کمک کند.

RANSOMWARE در بالای سال 2021 صدمه خواهد زد: گزارش

اریک هاوس ، محقق ارشد آزمایشگاه ، گفت: “من می فهمم كه” محققان امنیتی “كه در پشت این تلاش قرار دارند از آن برای كمك به اجرای قانون در شناسایی افراد درگیر در حمله 6 ژانویه به پایتخت آمریكا استفاده می كنند.” KnowBe4 ، یک شرکت آگاهی از امنیت ، به فاکس نیوز گفت.

با این حال ، یک متخصص دیگر هشدار داد ، یک درس برای کاربران بی گناهی که درگیر حذف داده ها هستند ، هرگز خصوصی بودن هر داده را نشان نمی دهد.

ترنس جکسون ، مدیر ارشد اطلاعات در Thycotic ، یک شرکت مستقر در واشنگتن دی سی ، به فاکس نیوز گفت: “این باید مثالی باشد که محتوای منتشر شده در اینترنت می تواند مدتها پس از راه اندازی سیستم عامل بایگانی شود.”

جکسون توضیح داد: “بسیاری از شرکت ها ادعا می کنند که از محرمانه بودن و امنیت اطمینان دارند اما این ادعاها باید قبل از انتشار به دقت مورد تحقیق قرار گیرند.”

هاوز از KnowBe4 افزود که این امر همچنین می تواند افراد بی گناه را در معرض آزار و اذیت های غیر ضروری قرار دهد.

وی گفت: “اگر این محققان این حافظه پنهان گسترده اطلاعات را با دیگران به اشتراک بگذارند ، با این حال ، کاربران پارلر ممکن است در معرض تهدیدهای دیگری از طرف شرکت کنندگان بالقوه مخرب قرار گیرند.”

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

[ad_2]

منبع: router-news.ir

ایندکسر