[ad_1]

محافظت از Ransomware مستقیماً در ویندوز تعبیه شده است. در اینجا نحوه شروع کار آمده است.

باندهای رستگاری حرفه ای شده اند. DarkSide ، گروه مسئول حملات باج افزار از جمله Colonial Pipeline ، اکنون در حال کار بر روی یک مدل تجاری است که نشان دهنده تجارت مشروع است.

Ransomware به عنوان یک سرویس (RaaS) نامیده می شود ، از شرکا برای انجام حملات سایبری استفاده می کند. برای افراد و مشاغل کوچک و مدارس ، حملات گروه های RaaS خطر از دست دادن دسترسی به همه داده های مهم را دارد – علاوه بر این ، بار مالی پرداخت دیه.

گام های کوچک برای آماده سازی برای حمله احتمالی باج افزار در آینده نیز شما را در برابر بدافزارها و ویروس های دیگر محافظت می کند.

پیمانکار در حال انجام کارهای مربوط به سلاح های هسته ای در مورد تأثیرات مشخصات انرژی انرژی رایج

محافظت در برابر باج افزار ویندوز 10

برای مصرف کنندگان و کاربران مشاغل کوچک به طور گسترده ای شناخته شده نیست که مایکروسافت محافظ داخلی در برابر باج افزار ارائه می دهد.

روشن کردن آن آسان است: “Ransomware Protection” را در نوار جستجوی Cortana ویندوز 10 تایپ کنید (معمولاً در گوشه پایین سمت چپ صفحه قرار دارد) ، سپس صفحه “Ransomware Protection” را انتخاب کنید.

دسترسی پوشه کنترل شده را روشن کنید. سپس می توانید انتخاب کنید که کدام پوشه ها را می خواهید محافظت کنید.

برای مصرف کنندگان و کاربران مشاغل کوچک به طور گسترده ای شناخته شده نیست که مایکروسافت از سیستم محافظت داخلی در برابر باج افزار محافظت می کند.

به طور گسترده ای برای مصرف کنندگان و کاربران مشاغل کوچک شناخته نشده است که مایکروسافت محافظ داخلی در برابر باج افزار را ارائه می دهد.
(عکس صفحه / Brooke Crothers)

روی “پوشه های محافظت شده” کلیک کنید. صفحه Protected Folders اکنون باید با پوشه هایی پر شود که به طور پیش فرض محافظت می شوند. همچنین شما می توانید سایر پوشه های محافظت شده را اضافه کنید.

اگر در آن سرویس مشترک شوید ، می توانید پوشه ها را از سرویس میزبانی فایل OneDrive مایکروسافت اضافه کنید.

نکته فنی: سرعت ویندوز را افزایش دهید یا MAC را آسان شروع کنید

طبق یک سند Microsoft توصیف عملکرد

همچنین می توانید برنامه ها را به لیست سفید اضافه کنید. اگرچه هدف از محافظت از باج افزار ویندوز مسدود کردن نرم افزار مشکوک در صورت مسدود شدن برنامه است که از نظر شما بی خطر است ، اما مایکروسافت به شما امکان ایجاد لیست سفید را می دهد. از دسترسی کنترل شده به پوشه های برنامه در لیست سفید استفاده کنید. این کار را می توانید با رفتن به “اجازه برنامه از طریق دسترسی کنترل شده به پوشه” انجام دهید.

روشهای دیگر برای دفع باج افزار

برای پشتیبان گیری منظم از پرونده های خود ، از سرویس پشتیبان گیری خودکار پشتیبان گیری خودکار مبتنی بر cloud استفاده کنید.

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

استراتژی دیگر اصطلاحاً “شکاف هوا” است که در آن دستگاه ذخیره سازی خارجی به طور کامل از رایانه و اینترنت شما قطع می شود (یعنی آفلاین است). از پرونده های خود پشتیبان تهیه کنید ، سپس دستگاه ذخیره سازی را خاموش کنید.

نکته دیگری که توسط کارشناسان امنیت سایبری توصیه می شود ، جداسازی وسایل شخصی و شخصی است. در حالی که مهاجمان تمایل دارند شرکت ها ، مدارس و بیمارستان ها را هدف قرار دهند ، مشتریانی که از خانه کار می کنند نیز می توانند توسط مهاجمان هدف قرار بگیرند.

[ad_2]

منبع: router-news.ir

ایندکسر