2 متر 29/600/000 تومان می باشد

لوله های گالوانیزه فولادی نسبت به اسید حساسیت بالایی دارند و هر اسیدی که برا چدن مضر باشد می تواند به این لوله نیز آسیب برساند اما در مقابله با آب هیچ مشکلی ندارند و حتی مجاورت با آب می تواند باعث سختی بیشتر آنها شود. بله ورق گالوانیزه در آهن پخش مستقیم از درب کارخانه برای مشتریان ارسال می گردد و تمامی محصولات به دور از دست واسطه گران بوده و به قیمت درب کارخانه عرضه می گردند. اگرچه پوشش روی (zinc) از خوردگی لوله جلوگیری می کند اما خوردگی لوله های گالوانیزه سریعتر از لوله های مسی و لوله های PVC اتفاق لوله گالوانیزه سنگین ساوه می افتد. از فولاد نرم می باشد که در ساختن آن ورقه فولاد را با فشار داخل قالب عبور داده درز را جوش می دهند و برای افزایش مقاومت در برابر اسیدها و زنگ زدگیها در یک وان آبکاری می کنند.این نوع لوله نسبت به نوع آهنی در برابر اسیدها مقاومت متری دارند و اسیدها برای چدن مضر می باشد و فولاد گالوانیزه را ممکن است خراب کند. جنس این نوع از لوله ها از فولاد نرم است و برای جلوگیری از زنگ زدگی آن را با روی پوشش می دهند. پوشش گالوانیزه ای که بر روی سطح لوله ها ایجاد می شود دارای دوام و کیفیت بالایی است.

مولکول های قلع یا روی با مولکول های آهن لوله فولادی عمل شیمیایی و اتصال محکم و مقاومی انجام می دهند و باعث می شوند تا لوله گالوانیزه گرم مقاومت بیشتری نسبت به لوله گالوانیزه سرد داشته باشد. این لوله ها با استفاده از آهن سفید نورد داده می شوند و پس از جوش دادن آنها وارد یک مخزن از روی مذاب می شوند تا پوشش روی را به خود بگیرند. برای ساخت این نوع لوله ورقه های فولاد را با فشار زیاد از قالب عبور می دهند و درز موجود در این لوله ها را جوش می دهند بعد از این کار آن ها را برای مقاوم سازی در برابر زنگ زدگی گالوانیزه می کنند. تفاوت لوله گالوانیزه گرم و سرد را می توان به نحوه استفاده از آنها نیز تعمیم داد. دیگر تفاوت لوله گالوانیزه گرم و سرد این است که معمولا لوله های گالوانیزه گرم به صورت دو سر رزوه دنده تولید می شوند در حالی که لوله گالوانیزه سرد بدون رزوه است، البته می توان آنها را نیز رزوه دار کرد. لوله های گالوانیزه سرد و گرم معمولا در اندازه ای ۶ متری تولید می شوند و قیمت آنها بر اساس فاکتورهایی مانند سایز و قطر لوله، ضخامت آن، نوع سرد یا گرم بودن آن، فولادی یا آهنی بودن آن، نوع روکش، برند و شرکت سازنده آن، نوع استاندارد آن، میزان گارانتی لوله و تعداد خریداری شده بستگی دارد.

حتما بخوانید:
5 بسیار مفید مفید لباس بچگانه پیشنهادات برای شرکت های کوچک

امروزه لوله ها در صنایع مختلفی مانند ساختمان سازی، آب، گلخانه ها، حصار کشی، تصفیه خانه ها، کشاورزی، آبرسانی، برق و مخابرات نقش بسیار پررنگی ایفا می کنند، از این رو انواع مختلفی از لوله ها برای مصارف گوناگون ساخته شده اند که از مهم ترین آنها می توان به لوله ها سیمانی، پلاستیکی، فلزی، پی وی سی، یو پی وی سی و گالوانیزه اشاره کرد که هر کدام با توجه به خصوصیات و ویژگی های فیزیکی و شیمیایی خاصی که دارند کاربردهای متفاوتی در صنایع مختلف دارند. این سازه از لحاظ قیمت پائین ترین نوع کانکس نگهبانی بوده و از نظر نوع مصالح نیز سبک ترین آن می باشد چرا که کارگاه ها پس از حدود 8 تا 16 ماه فعالیت به اتمام رسیده و دیگر نیازی به آن لوله 4 اینچ گالوانیزه ندارند. بطور مثال در نوع کانکس فروشگاهی یا فست فود توجه به مسائل بهداشتی ، زیبایی نما ، امنیت سازه در هنگام شب و نورپردازی از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده اما در کانکس کارگاهی جهت کاهش هزینه های اولیه تجهیز کارگاه قیمت پائین و کارآمدی در درحه اول اهمیت قرار دارد.از این رو در این مطلب این نوع سازه ها را به دو دسته اصلی تقسیم کرده ایم که یکی از آنها با نام کانکس کارگاهی سنگین مختص پروژه های طولانی مدت و دارای کیفیت بالایی بوده و سالیان سال می توان از آنها استفاده کرد نامگذاری کرده ایم و دیگری کانکس کارگاهی سبک که مختص کارگاه های کوتاه مدت بوده و در ساخت آن توجه به کاهش قیمت در درجه اول قرار داشته و در ساخت آن نیز از مصالح سبک تر یا به عبارتی با مقاومت و ضخامت کمتر استفاده شده تا بتوان این کاهش هزینه ها را میسر نمود.در ادامه مشخصات فنی و قیمت هرکدام بصورت جداگانه آورده شده و با مقایسه آنها به تفاوت ها و کیفیت های هرکدام پی خواهید برد.

حتما بخوانید:
آیا فضای ذخیره سازی Google یا Gmail پر است؟ راههای آسان برای رهاسازی سریع در محل

از نظر نوع مصالح داخلی می بایست سازه های سیار به دلیل کوچک بودن کاملا استیل ضد خش و قابل شستشو بوده ، ضمن اینکه مخزن آب و فاضلاب به همراه یک سینک در کانکس تعبیه شده باشد برای نوع های ثابت که معمولا ابعاد بزرگی دارند شاید نیاز نباشد تمامی بخش های داخلی آنها پوشش استیل شود و فقط قسمت تهیه مواد خوراکی استیل باشد کفایت می کند و برای مابقی فضا ها می توان از دیوار پوش های قابل شستشو جهت کاهش هزینه ها استفاده کرد. با توجه به تعاریف و نکات گفته شده می توان گفت که تفاوت لوله گالوانیزه گرم و سرد را می توان بر اساس رنگ آنها تشخیص داد؛ به این معنی که لوله گالوانیزه گرم به دلیل عملیات شیمیایی متحمل شده در زمان آبکاری در دمای بالا براق تر از لوله گالوانیزه سرد است. به کانکس های ساده که معمولا برای اسکان کارگران پروژه یا دفاتر مستقر در پروژه های ساختمانی استفاده می شود اصتلاحا کانکس کارگاهی می گویند که از نظر قیمت نیز مقرون بصرفه ترین نوع کانکس می باشند.در ادامه تصاویر ، مشخصات فنی و قیمت انواع کانکس کارگاهی را بصورت دسته بندی شده به تفکیک نوع سبک و سنگین آورده ایم که با مطالعه آن می توانید بهترین گزینه را انتخاب نمائید.