[ad_1]

بر اساس InternetLiveStats.com ، گوگل هر ثانیه بیش از 40،000 جستجو را پردازش می کند. آیا می دانید برخی موارد وجود دارد که هرگز نباید به دنبال آنها باشید؟ برای هفت جستجوی Google که می تواند برای شما مشکلات جدی ایجاد کند ، ضربه بزنید یا کلیک کنید.

برای س awالات ناجورتر یا خصوصی ، ممکن است فکر کنید در حالت ناشناس کاملاً از خود دفاع می کنید ، اما این تمام است. برای دیدن حالت ناشناس برای چه چیزی مناسب است و نمی تواند باشد ، اینجا را ضربه بزنید یا کلیک کنید.

بیایید نگاهی دقیق به گزینه های حریم خصوصی در دسترس شما بیندازیم. این پست باید برای هرکسی در عصر دیجیتال امروز بخواند. بنابراین ، فراموش نکنید که آن را در حساب های شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید.

1. شما می دانید که پنجره های خصوصی چه کاری انجام می دهند

در اکثر مرورگرها ، File> New Private Window را انتخاب کنید یا روی منوی سه نقطه ای نزدیک نوار جستجو کلیک کنید تا پنجره ناشناس یا شخصی جدیدی باز شود. این جایی است که بسیاری از مردم به این افسانه حفظ حریم خصوصی مبتلا می شوند.

اشتباه نکنید و فکر کنید که این ویژگی حفظ حریم خصوصی آنچه را که شما به دنبال آن هستید یا سایتهایی که از طریق ISP ، شغل یا تحصیل یا حتی یک موتور جستجو از آنها بازدید می کنید مسدود می کند. یک پنجره خصوصی فقط داده های محلی مانند سابقه جستجو ، کوکی ها و هر آنچه را که در یک فرم وارد می کنید حذف می کند.

طبقه بندی: بهترین مرورگرهای حریم خصوصی ، از آسان برای استفاده تا شخصی ترین.

2. جستجوی Google را متوقف کنید

اگر نمی خواهید ردیابی شوید ، از گزینه دیگری برای Google استفاده کنید.

StartPage “خصوصی ترین موتور جستجو در جهان” نامیده می شود. این شرکت هلندی بابت استفاده از الگوریتم جستجو به گوگل پرداخت می کند ، اما ردیابی و تبلیغاتی را که معمولاً به آن ارائه می شود حذف می کند. شما یک تجربه گوگل مانند به دست می آورید ، همراه با این نوید که داده های شما هرگز ذخیره ، ردیابی یا فروش نخواهند شد.

آن را در startpage.com امتحان کنید. همچنین می توانید StartPage را به عنوان موتور جستجوی پیش فرض مرورگر خود تنظیم کنید.

DuckDuckGo گزینه دیگری است که شما را مانند Google پیگیری نمی کند. این اجازه تبلیغات هدفمند را نمی دهد ، نتایج بر اساس سابقه جستجوی شما نیستند و بر اساس جستجوی خود تعداد کمتری تبلیغ خواهید دید.

همچنین با پسوندی که با همه مرورگرهای اصلی همراه است ، استفاده و نصب آن آسان است. همچنین می توانید در duckduckgo.com جستجو کنید.

من بیشتر می خواهم؟ برای گزینه های بیشتر جستجوی Google که به حریم خصوصی شما احترام می گذارند ، ضربه بزنید یا کلیک کنید.

3. سابقه مرور خود را پاک کنید

علاوه بر اینکه توسط شرکت ها و ISP شما ردیابی می شود ، دلایل دیگری نیز وجود دارد که نمی خواهید مردم سابقه مرورگر شما را ببینند. شاید لازم باشد به دنبال چیزی شخصی (و شرم آور) باشید یا نخواهید تعجب را خراب کنید. پاک کردن موارد با چند کلیک در مرورگر مورد نظر شما انجام می شود.

مراحلی وجود دارد که باید برای هر مرورگر و حتی حساب های شبکه های اجتماعی خود دنبال کنید. برای همه مراحل مورد نیاز برای Chrome ، Firefox ، Edge ، Safari و موارد دیگر ، روی اینجا ضربه بزنید یا کلیک کنید.

4- با VPN مخفی شوید

شبکه خصوصی مجازی یا VPN لایه محافظت بین دستگاههای شما و اینترنت است. آدرس IP و موقعیت مکانی شما را پنهان می کند و موثرترین راه برای خصوصی نگه داشتن آنلاین شماست.

به همه چیزهایی که برای محافظت از آنها نیاز دارید فکر کنید. محصولی که به دنبال آن هستید ، شرایط پزشکی مورد نظر شما ، افرادی که در Google به دنبال آنها می گردید – همه این موارد در پرونده شما وجود دارد.

VPN ترافیک اینترنت شما را از طریق یک تونل رمزگذاری شده ارسال می کند و در نتیجه هویت شما را مسدود می کند. بدون آن ، شما تعداد زیادی اطلاعات را به همراه ISP ، شرکت مخابراتی تلفن همراه و هر کس دیگری که بازدید می کنید به سایتهایی که مرور می کنید و برنامه هایی که استفاده می کنید منتقل می کنید.

هشدار: برخی از VPN ها شما را ردیابی می کنند یا بدتر از آن ، داده های خود را جمع می کنند و می فروشند ، دقیقاً مانند تمام شرکت هایی که سعی می کنید از آنها اجتناب کنید. بسیاری از سرویس های VPN ارزان یا رایگان با فروش داده های شما به شرکت های تبلیغاتی درآمد کسب می کنند ، بنابراین تحقیقات خود را انجام دهید. من از ExpressVPN ، حامی نمایش رادیویی ملی خود استفاده و توصیه می کنم.

امنیت 101: آیا روتر شما ایمن است؟ مطمئنی؟ برای بررسی رایگان ضربه بزنید یا کلیک کنید تا ببینید آیا روتر شما هک شده است.

5- از یک مرورگر محرمانه استفاده کنید

می توانید یک قدم جلوتر بروید و مرورگر Tor را بارگیری کنید. ممکن است Tor را به عنوان مرورگری برای دسترسی به Dark Web بشناسید. این به معنای نفرت انگیز بودن آن نیست.

نمی دانید در وب تاریک چیست؟ برای مراحل دسترسی به آن و مواردی که پیدا خواهید کرد ، روی اینجا ضربه بزنید یا کلیک کنید.

با Tor ، تاریخچه مرورگرها و کوکی های شما بعد از هر جلسه مرور پاک می شوند. همچنین قبل از بازدید از وب سایت های محدود شده ، انسداد وب را رمزگذاری کرده و سه بار رمزگذاری می کند. در صورت علاقه می توانید Tor را در اینجا بارگیری یا بیشتر بدانید.

اگر حفظ حریم خصوصی خود را دشوار می دانید ، درست است. اما می توانید برای بیمه خود گام بردارید. با کمی تلاش می توانید Big Tech و تبلیغ کنندگان را از تجارت خود دور کنید.

آیا به دستی با چاپگر خردکن نیاز دارید ، س FORالاتی برای یک تلفن هوشمند یا یک مشکل فنی که نمی توانید آن را برطرف کنید؟ س questionsالات فنی خود را برای پاسخهای خاص من و سایر متخصصان فنی ارسال کنید. از انجمن پرسش و پاسخ من دیدن کنید و اکنون از کمک فنی بهره مند شوید.

در مورد سبک زندگی دیجیتال چه س questionsالاتی دارید؟ با نمایش رادیویی ملی کیم تماس بگیرید و برای یافتن آن در ایستگاه رادیویی محلی خود ، روی اینجا ضربه بزنید یا کلیک کنید. می توانید نمایش کیم کماندو را از طریق تلفن ، رایانه لوحی ، تلویزیون یا رایانه خود گوش دهید یا تماشا کنید. برای پادکست های رایگان کیم یا ضربه بزنید یا اینجا را کلیک کنید.

حق چاپ 2021 ، سرگرمی چندرسانه ای WestStar. کلیه حقوق محفوظ است

در نمایش کیم کماندو ، بزرگترین برنامه گفتگوی رادیویی آخر هفته در کشور ، در مورد آخرین فن آوری اطلاعات کسب کنید. کیم تماس می گیرد و در مورد سبک زندگی دیجیتالی امروز ، از تلفن های هوشمند و تبلت ها گرفته تا حریم خصوصی آنلاین و هک داده ها مشاوره می دهد. برای راهنمایی های روزانه ، خبرنامه های رایگان و موارد دیگر ، به وب سایت وی در Komando.com مراجعه کنید.

[ad_2]

منبع: router-news.ir

ایندکسر