5 راه برای گذرواژه قوی و امنیت سایبری بهتر شخصی


گذرواژه ها بزرگترین تهدید سایبری برای افراد در سال 2021 هستند ، زیرا نقض داده ها همچنان ادامه دارد.

بر اساس گزارشی که ماه گذشته توسط سایبرنیوز منتشر شد ، مجموعه ای از بیش از 3.2 میلیارد جفت ایمیل و رمز عبور اخیراً در یک انجمن هک محبوب به بیرون درز کرده است.

و این فقط یکی از موفقیت های گسترده داده ها در طول سال ها در شرکت هایی مانند Equifax و Marriott است. رمزهای عبور سرقت شده اغلب در وب تاریک به سر می برند ، جایی که بازرگانان با اعتبار سرقت شده تجارت می کنند.

گزارشی از سال گذشته می گوید که متوسط ​​آمریکایی ها در سال 2019 حداقل 4 بار اطلاعات شخصی را سرقت کرده اند.

بر اساس گزارشی که ماه گذشته توسط سایبرنیوز منتشر شد ، مجموعه ای از بیش از 3.2 میلیارد جفت ایمیل و رمز عبور اخیراً در یک انجمن هک محبوب منتشر شده است.  (iStock)

بر اساس گزارشی که ماه گذشته توسط سایبرنیوز منتشر شد ، مجموعه ای از بیش از 3.2 میلیارد جفت ایمیل و رمز عبور اخیراً در یک انجمن هک محبوب به بیرون درز کرده است. (iStock)

فرم های متمایز سیاسی روابط رسانه های اجتماعی ، می گوید MIT

در اینجا 5 کاری وجود دارد که می توانید برای محافظت از خود انجام دهید:

(1) نشت را پیدا کنید: ابتدا بفهمید چه گذرواژه هایی منقضی شده اند و کجا. Google این مورد را در حساب Google شما پیگیری می کند. به صفحه Google Security Check بروید ، در آنجا می توانید گذرواژه هایی را که در نقض داده ها کشف شده اند تغییر دهید.

وب سایت هایی مانند haveibeenpwned داده های مشابهی را ارائه می دهند.

(2) از گذرواژه ها یا انواع رمزهای عبور دیگر استفاده مجدد نکنید: این مشاوره ای است که بارها و بارها توسط متخصصان امنیتی ارائه می شود. نتیجه: اگر گذرواژه شما در معرض نقض داده باشد و از آن رمز عبور برای وب سایتها یا حسابهای دیگر استفاده کنید ، در معرض خطر هستید.

حتما بخوانید:

هورنت چیست؟

خطر فقط استفاده مجدد از رمزهای عبور مشابه نیست ، بلکه همچنین استفاده مجدد از مدل های رمز عبور با تغییرات کوچک است. “[Users may] یک مدل رمز عبور اتخاذ کنید و چند تغییر ایجاد کنید … که به نظر می رسد امنیت آن کمتر از حد انتظار شماست. “تیم وید ، CTO ، تیم CTO در Vectra ، یک شرکت امنیت سایبری مستقر در سان خوزه ، به فاکس نیوز گفت. کالیفرنیا .

(3) رمز عبور قوی یا مدیر رمز عبور: باندهای مجازی پیچیده تر در شکستن رمزهای عبور تخصص دارند. به گفته NordPass ، به عنوان مثال ، در طی یک حمله به اصطلاح خشن ، یک برنامه کامپیوتری “ترکیب نامحدود نام کاربری و رمزهای عبور تا زمانی که متناسب نباشد” را امتحان می کند. هرچه رمز عبور ضعیف تر باشد ، خطر بیشتر خواهد بود.

چه چیزی رمز ورود قوی ایجاد می کند؟ از اسامی موجود در فرهنگ لغت خودداری کنید. و از هر چیزی که ممکن است مربوط به شما باشد مانند نام کودکان ، نام حیوانات خانگی و نام مکان ها خودداری کنید. رمزهای عبور همراه با هر رشته ای از حروف ، اعداد و حروف یا حروف خاص یک قانون خوب برای پیروی از آن است.

شرکت نرم افزار امنیت سایبری Avast مشاوره خوبی در مورد آنچه که یک رمز عبور قوی ایجاد می کند ارائه می دهد.

اگر برای مدیریت رمزهای عبور قوی خود آماده نیستید ، یک مدیر رمز عبور بهترین گزینه است. Google دارای یک مدیر گذرواژه و سرویسهایی مانند Lastpass پیشنهاد مدیران گذرواژه است.

(اعتبار: گوگل)

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

حتما بخوانید:
باربری کاشانی - اتوبار کاشانی با بسته بندی اصولی در تهران |44282757|

کریس هازلتون ، مدیر راه حل های امنیتی در Lookout ، یک ارائه دهنده راه حل امنیتی تلفن همراه مستقر در سانفرانسیسکو ، کالیفرنیا ، مدیر رمز عبور معمولاً فرآیند بازنشانی رمز عبور را خودکار می کند ، “که به شما امکان می دهد سریعتر پاسخ دهید.

هازلتون گفت ، مدیر رمز عبور همچنین “گذرواژه های واقعاً منحصر به فرد و بسیار پیچیده ای ایجاد خواهد کرد”.

(4) برای بازنشانی گذرواژه خود از یک حساب ایمیل ایمن استفاده کنید: اختصاص ایمیل های تنظیم مجدد رمز عبور به یک حساب ایمیل ایمن. با استفاده از نام حساب و بدون اتصال قابل شناسایی به حساب خود ، حساب خود را ایمن کنید. و از یک رمز عبور قوی استفاده کنید و تأیید صحت 2 مرحله ای را فعال کنید.

(5) غیرفعال کردن پر کردن خودکار: از استفاده از ویژگی پر کردن خودکار در مرورگر خود جلوگیری کنید. مخصوصاً برای رمزهای عبور. اگرچه راحت است ، اما شما را در معرض خطر بیشتری قرار می دهد. اگر شخصی به دستگاه شما نفوذ کند یا به شما اجازه دسترسی موقت به دستگاه خود را بدهد ، این ممکن است به او دسترسی فوری به حساب های آنلاین شما بدهد. هنگام استفاده از مرورگرهای Google ، Firefox و دیگر این ویژگی را غیرفعال کنید.


منبع: router-news.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes1xbetMobil Ödeme Nakite ÇevirmeMobil Ödeme Nakite Çevirme1xbetMobil Ödeme bozdurma Evde paketleme