[ad_1]

تلفن شما پر از ویژگی های مخفی است که شما از آنها بهره نمی گیرید.

آیا از آیفون استفاده می کنید؟ برای 10 ترفند هوشمندانه که همیشه استفاده خواهید کرد ، ضربه بزنید یا کلیک کنید. طرفداران اندروید ، آیا می دانید اکنون می توانید به راحتی در یک دقیقه متن را برنامه ریزی کنید؟

لذت در اینجا متوقف نمی شود. بیایید از تنظیمات استاندارد دوربین فراتر برویم. تلفن خود را برداشته و به پنج تنظیمات بروید تا عکس ها و فیلم های خود را به سطح بالاتری برسانید.

1. فیلمبرداری با کیفیت 4K

یادتان هست فیلم های گوشی های هوشمند چقدر نفرت انگیز بودند؟ اکنون آیفون در دست شما آنقدر خوب است که اگر از تنظیمات مناسب استفاده کنید ، می توانید یک فیلم سینمایی واقعی بگیرید.

ویدئوی 4K را روشن کنید ، وضوح تصویر معادل حدود 4000 پیکسل روی صفحه را اندازه گیری می کند. سوژه خود را با جزئیات بسیار بیشتری ثبت کنید. این گزینه به ویژه در صورت نمایش فیلم در صفحه بزرگتر ، مانند تلویزیون ، بسیار مفید است.

برای روشن کردن ضبط 4K در iPhone خود ، به بروید تنظیمات> دوربین> ضبط فیلم و از لیست گزینه ها انتخاب کنید. در آیفون 8 و مدل های جدیدتر موجود است.

بیشتر مدل های سامسونگ که بعد از 2018 تولید شده اند – شروع با Note 9 ، S9 و S9 + – فیلم 4K با سرعت 60 فریم در ثانیه را ارائه می دهند. کاربران Google Pixel فقط می توانند با سرعت 30 فریم در ثانیه فیلم 4K بسازند. سایر کاربران اندروید می توانند با Xperia سونی و تقریباً هر تلفن OnePlus فیلم 4K فیلم برداری کنند. برای روشن کردن آن ، تنظیمات دوربین را باز کنید.

توجه: عکسبرداری با کیفیت 4K می تواند فضای زیادی را اشغال کند. به یاد داشته باشید که پس از پایان کار به تنظیمات استاندارد فیلم بازگردید.

مثل آنچه خواندید؟ نکات من را از اپل برای آیفون ، آیپد و مک خود مستقیماً در صندوق ورودی خود هفته ای دو بار دریافت کنید. اینجا امتحان کنید

2. منتظر لحظه مناسب نباشید

حرکت گرفتن می تواند یک مبارزه باشد. صاحبان سگ ، می دانید منظور من چیست. حالت سریال می تواند کمک کند. این ویژگی به دوربین شما امکان می دهد سریعتر از انسان عکس بگیرد. هر ثانیه چندین عکس دریافت می کنید و می توانید موارد دلخواه خود را انتخاب کنید.

تقریباً در هر تلفن هوشمندی که از آن پشتیبانی کند ، می توانید با پایین نگه داشتن دکمه شاتر ، حالت سریال را فعال کنید. برای دیدن همه عکس های خود ، به گالری خود بروید و مجموعه عکس ها را انتخاب کنید.

متصل: تغییر آسان برای استفاده کمتر از داده های تلفن هوشمند در هر ماه.

3. آهسته بروید

اگر هرگز با حرکت آهسته شلیک نکرده اید ، آن را از دست می دهید. این می تواند برخی از فیلم های جدی جالب یا خنده دار را ایجاد کند. برای استفاده از آن ، گزینه های موجود در برنامه دوربین تلفن را بکشید.

برای ضبط بهترین فیلم ممکن ، از یک سه پایه برای تثبیت تلفن خود استفاده کنید. در اینجا یک مدل کوچک و مقرون به صرفه ارائه شده است که می توانید آن را در هر مکان انتخاب کنید.

4- از میانبر استفاده کنید

این را تصور کنید: زمستان است و شما می خواهید از مناظر برفی عکس بگیرید اما دستکش پوشیده اید. می توانید یکی را حذف کرده و موارد را در معرض دید قرار دهید یا از دکمه افزایش صدا استفاده کنید. همچنین به ثبات و تمرکز کمک می کند.

این ویژگی در اکثر گوشی های iOS و Android به صورت استاندارد وجود دارد. می توانید عملکرد کلید میزان صدا را برای گرفتن عکس فوری ، بزرگنمایی و موارد دیگر در تنظیمات دوربین تغییر دهید.

موارد استثنایی بیشتر: ترفندهایی برای ویندوز 10 برای صرفه جویی در وقت و مکان

5. کیفیت را به سطح بعدی برسانید

تلفن هوشمند شما عکسهای پیش فرض JPEG می گیرد که برای استفاده روزمره و شبکه های اجتماعی مناسب هستند. با این حال ، اگر می خواهید از عکس های خود بیشترین بهره را ببرید ، عکسبرداری با فرمت RAW را امتحان کنید.

RAW فرمت تصویری است که در هنگام گرفتن عکس دیجیتالی ، اطلاعات مانند کنتراست ، نوردهی و اشباع را در خود نگه می دارد. همچنین تمام تنظیمات شما مانند ISO ، سرعت شاتر و دیافراگم را ذخیره می کند ، بنابراین بعداً می توانید آنها را ببینید. همه اینها هنگام ویرایش عکس ها لازم الاجرا می شود.

iPhone 12 Pro و 12 Pro Max اپل به شما امکان می دهد با استفاده از فرمت ProRAW اپل عکس بگیرید. قابل اعتماد و متخصص تنظیمات> دوربین> قالب ها ، سپس Apple ProRAW را تغییر دهید بر. اکنون با گرفتن عکس ، نماد RAW در دسترس خواهد بود.

اکثر گوشی های پیشرو سامسونگ ، ال جی و گوگل که پس از سال 2016 تولید شده اند نیز از این ویژگی برخوردارند. معمولاً می توانید آن را در تنظیمات زیر برنامه دوربین پیدا کنید. فقط قالب را از .jpeg به .raw تغییر دهید.

مانند عکسبرداری با کیفیت 4K ، عکس های RAW نیز پرونده های بسیار بزرگتری هستند و می توانند به سرعت فضای ذخیره سازی شما را پر کنند. هنگام بازی با تنظیمات دوربین ، این نکته را به خاطر بسپارید.

به یک دست با رایانه آرام نیاز دارید ، س ONالاتی در مورد تلفن هوشمند یا مشکلی با نرم افزار نرم افزاری که نمی توانید از بین ببرید؟ س questionsالات فنی خود را برای پاسخهای خاص من و سایر متخصصان فنی ارسال کنید. از انجمن پرسش و پاسخ من بازدید کنید و اکنون از کمک فنی بهره مند شوید.

در مورد سبک زندگی دیجیتال چه س questionsالاتی دارید؟ با نمایش رادیویی ملی کیم تماس بگیرید و برای پیدا کردن او در ایستگاه رادیویی محلی خود ، روی اینجا ضربه بزنید یا کلیک کنید. می توانید نمایش کیم کماندو را از طریق تلفن ، رایانه لوحی ، تلویزیون یا رایانه خود گوش دهید یا تماشا کنید. برای پادکست های رایگان کیم یا ضربه بزنید یا اینجا را کلیک کنید.

حق چاپ 2021 ، سرگرمی چندرسانه ای WestStar. کلیه حقوق محفوظ است

در نمایش کیم کماندو ، بزرگترین برنامه گفتگوی رادیویی آخر هفته در کشور ، در مورد آخرین فن آوری اطلاعات کسب کنید. کیم تماس می گیرد و نکاتی درباره سبک زندگی دیجیتال امروز ، از تلفن های هوشمند و تبلت ها گرفته تا حریم خصوصی آنلاین و هک داده ها را منتشر می کند. برای راهنمایی های روزانه ، خبرنامه های رایگان و موارد دیگر ، به وب سایت وی در Komando.com مراجعه کنید.

[ad_2]

منبع: router-news.ir

ایندکسر