5 نکته برای خرید مطمئن در ایام تعطیل توسط کارشناسان


کلاهبرداران و مجرمان اینترنتی تعطیلات را دوست دارند زیرا به آنها فرصت بیشتری برای سرقت اطلاعات و پول شما می دهد.

فاکس نیوز در تلاش برای حفظ امنیت شما ، لیستی از پنج نکته را تهیه کرده است که باید هنگام خرید در تعطیلات به آنها توجه کنید.

کارت اعتباری سرقت شده شما ممکن است در اینجا پایان یابد

از انتقال دهنده های داخلی خودداری کنید

واحد 42 شرکت Palo Alto Networks ، یک شرکت امنیت سایبری ، گفت: اولین کاری که خریداران باید انجام دهند جدا کردن وسایل شخصی و شخصی است.

بلوک 42 گفت: در حالی که مهاجمان به طور عمده شرکت ها ، مدارس و بیمارستان ها را هدف قرار می دهند ، “ما می توانیم ببینیم که مصرف کنندگان از خانه کار می کنند و برای خرید وسایل کار خود مورد حمله مهاجمان قرار می گیرند.”

هدف نهایی مجرمان ورود به دستگاه کار کاربر ، سپس ورود به شبکه شرکتی و آلوده شدن سازمان به باج افزار است. اگر عفونت موفقیت آمیز باشد ، اغلب فاجعه بار است.

خیلی خوب است که واقعی باشد

اگر یک معامله برای درست بودن خیلی خوب به نظر می رسد ، طبق توصیه دفتر HB در اف بی آی ، احتمالاً کلاهبرداری است.

کلاهبرداران این موارد را برای معاملات واقعی بسیار مناسب ارائه می دهند ، مثلاً از طریق ایمیل های فیشینگ. FBI توضیح داد: “چنین طرح هایی می توانند کالاهای مارک دار را با تخفیف بسیار کم ارائه دهند و یا کارت های هدیه را به عنوان انگیزه ای برای خرید یک محصول قول می دهند.”

حتما بخوانید:
اکنون باید بخرید برنامه‌ای که معتقد است برای لباس بچگانه ساخته شده است

علاوه بر این ، سایت های FBI می توانند محصولات را با قیمت عالی ارائه دهند ، اما “محصولات فروخته شده با محصولات تبلیغ شده یکسان نیستند”.

دو برابر کردن نام های وب سایت

مجرمان سایبری بازی های نام دامنه را انجام می دهند به این امید که شما را فریب دهند و از سایت های جعلی بازدید کنند که به نظر می رسد متعلق به مارک های بزرگ هستند.

مطابق بخش 42 ، مجرمان سایبری نام دامنه هایی را ثبت می کنند که “به نظر می رسد با دامنه ها یا مارک های موجود مرتبط هستند تا از خطاهای چاپی کاربر استفاده کنند”. به عنوان مثال ، ایجاد سایت هایی مانند walrmart44[.]کام در اینجا والمارت از نامه ای غلط امل شده است به این امید که کاربران متوجه نشوند و روی پیوند مخرب کلیک کنند.

“تشکیل”

بیانیه کارت اعتباری خود را تماشا کنید.

وقتی مجرمان سایبری کدهای مخرب جاوا اسکریپت را برای هک یک وب سایت – مانند صفحه پرداخت بازرگان – تزریق می کنند ، شکل می گیرد. واحد 42 اضافه می کند: “این برنامه برای سرقت اطلاعات کارت اعتباری و سایر اطلاعات شخصی از فرم های پرداختی است که در صفحات پرداخت وب سایت های خرید ضبط شده است.”

واحد 42 افزود: از آنجا كه تشخيص تشكيل در هنگام وقوع مشكل است – و معامله انجام خواهد شد – مصرف كنندگان مجبورند اظهارات كارت اعتباري خود را مجدداً بررسي كنند ، زيرا اين واقعاً تنها راه تشخيص فعاليت مشكوك است.

FBI هشدار می دهد تقلب جدیدی برای انتقال خودکار نامه های کروناویروس

حتما بخوانید:
مزایای فروشگاه آنلاین تجهیزات پزشکی نسبت به بازار

کلاهبرداری های کارت هدیه

FBI گفت ، کارت های هدیه جعلی اغلب در سایت های رسانه های اجتماعی تبلیغ می شوند.

“برخی از آنها می توانند به عنوان تبلیغات یا مسابقات تعطیلات ارائه شوند. حتی ممکن است به نظر برسد یکی از دوستان شما با شما رابطه برقرار کرده است. FBI گفت: “اغلب این کلاهبرداری ها باعث می شود شما در یک تحقیق آنلاین شرکت کنید که در واقع برای سرقت اطلاعات شخصی طراحی شده است.”

و اگر شخصی “در قدرت” از شما خواست کارت های هدیه برای آنها بخرید مراقب باشید. در این کلاهبرداری ها ، قربانیان به دلایل شخصی و تجاری به خرید چندین کارت هدیه فریب می خورند. FBI گفت ، این احتمالاً یک کلاهبرداری است. و مراقب باشید وقتی که شما را ملزم به پرداخت با کارت هدیه می کنند.

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید


منبع: router-news.ir