[ad_1]

اینترنت یک میدان مین کلاهبرداری است. شخصی در گوشه و کنار منتظر است تا شما را از هم بپاشد.

فکر می کنید من دراماتیک هستم؟ در سال 2020 ، آمریکایی ها بیش از 2.2 میلیون مورد کلاهبرداری را قبل از FTC گزارش کرده اند که تقریبا 3.3 میلیارد دلار ضرر داشته است. جرایم اینترنتی وقت زیادی را می پردازد. فقط به 5 میلیون دلار Colonial Pipeline که اخیراً برای جستجوی بازخرید هکر پرداخت شده نگاه کنید.

اولین خط دفاعی شماست؟ اصول اولیه ای که همه دوست دارند نادیده بگیرند. روی اصول امنیت سایبری ، از رمزهای عبور قوی گرفته تا به روزرسانی سیستم ، ضربه بزنید یا کلیک کنید.

هرچه کلاهبرداران داده و هکرهای داده بیشتر باشند ، استفاده از آنها آسان تر است. اگر صاحب خانه هستید ، اطلاعات شخصی زیادی در اطراف شما وجود دارد. برای دیدن آنچه که وام های رهنی و سایر سوابق عمومی شما برای هرکسی که می داند کجا جستجو کند ، ضربه بزنید یا کلیک کنید.

لذت در اینجا متوقف نمی شود. در اینجا هفت راز امنیتی وجود دارد که هکرها دوست دارند من به شما نگویم.

1. ما از آنچه شما ارسال می کنید علیه شما استفاده خواهیم کرد

ممکن است متوجه نشوید که سرگردانی شما چقدر می تواند به جاسوسان و هکرها بدهد. این به این دلیل است که بسیاری از ما برای ایجاد رمز عبور یا پاسخ به س securityالات امنیتی از نام چیزهایی که برای ما مهم است مانند کودکان یا حیوانات خانگی استفاده می کنیم.

مرحله اول: تنظیمات حریم خصوصی شبکه های اجتماعی خود را بررسی کنید. (بیشتر در مورد آن در زیر.) هیچ دلیلی برای دسترسی عمومی حسابهای شما وجود ندارد. سپس در مورد میزان به اشتراک گذاشتن اطلاعات شخصی خود با خود صادق باشید. آیا لیست دوستان شما باید نام نوه های شما ، محل زندگی شما و تاریخ های مهم زندگی شما را بداند؟

تا وقتی که آماده هستید از این رمزهای عبور آسان حدس بزنید. برای ایجاد پنج قانون هوشمند ضربه بزنید یا کلیک کنید تا گذرواژه هایی را که می توانید به خاطر بسپارید ایجاد کنید

2. اکنون در نوشتن ایمیل های متقلبانه قابل قبول مهارت داریم

برخی از موفق ترین کلاهبرداری ها از طریق ایمیل انجام می شود. همه شاهزادگان و سایر ترفندهای نیجریه ای قبلاً نمی دانند که چگونه توجه کنند. هکرهای امروزی بسیار هوشمندتر از این هستند.

به دنبال نشانه های ظریف خاموش بودن چیزی باشید ، مانند پیوند یا آدرس ایمیل با تغییر یک کاراکتر. در رایانه ، از بالای پیوندها استفاده کنید و ببینید کجا می روند. اگر این سایتی نیست که شما آن را می شناسید و به آن اعتماد دارید ، کلیک نکنید.

اگر ایمیل شما از شما خواسته است چیزی را دانلود کنید ، خصوصاً چیزی را که هرگز درخواست نکرده اید ، آن را حذف کرده و به زندگی خود ادامه دهید.

قبل از اینکه بارگیری کنید 5 اشتباهی که هنگام بارگیری فایل ها باید از آنها اجتناب کنید

3. ما عکس های شما را برای جزئیات بررسی می کنیم

وقتی روی لبخند سلفی یا گرفتن عکس زیبا از سگ خود متمرکز هستید ، ممکن است متوجه نشوید که در پس زمینه چیست. در دفتر خانه خود عکس بگیرید و صفحه رایانه شما دیده می شود. چه اسراری برای شخصی که به اندازه کافی نزدیک می شود وجود دارد؟

قبل از ارسال عکس به صورت آنلاین ، بزرگنمایی کنید و مطمئن شوید که شخصاً چیزی را بارگذاری نمی کنید. سپس حساب های شبکه های اجتماعی خود را قفل کنید. حداقل اینگونه است که شما می دانید چه کسی می تواند چیزهایی را که ارسال می کنید مشاهده کند.

در فیس بوک (از طریق رایانه):

  • وارد سیستم شوید ، سپس روی پیکان رو به پایین در گوشه بالا سمت راست کلیک کنید.
  • انتخاب کنید تنظیمات و حریم خصوصی، سپس کلیک کنید تنظیمات.
  • کلیک رازداری در ستون سمت چپ
  • زیر فعالیت شما عنوان ، انتخاب کنید که آیا همه دوستان شما ، فقط دوستان خاص یا کسی می تواند پست های شما ، صفحات پسندیده و عکس های برچسب زده شده را ببیند.

در اینستاگرام:

  • ضربه زدن چرخ تنظیم در همان بالا ، پس محرمانه بودن
  • در بالا ، سوییچ را برای آن تغییر دهید حساب خصوصی.

4. ما می دانیم چه کسی وانمود می کند شما را فریب می دهد

اگر از غریبه ای ایمیلی دریافت کنید که از شما پول می خواهد ، آن را دور می ریزید ، درست است؟ با این حال ، اگر از رئیس یا بخش منابع انسانی شما باشد ، احتمال اینکه آن را جدی بگیرید بسیار زیاد است. دقیقاً به همین دلیل BEC یا معاملات گسترده است.

در اکثر موارد ، این کلاهبرداری ها شامل دریافت نامه الکترونیکی از شخصی است که شما به اداره منابع انسانی شرکت خود گزارش می دهید یا از شما می خواهد چیزی بخرید ، کارت هدیه ارسال کنید ، فاکتور بپردازید ، پول را انتقال دهید یا پول خود را به روش دیگری منتقل کنید. البته رئیس یا شرکت شما با شما تماس نمی گیرد.

اگر چنین درخواستی دریافت کردید ، از راه دیگری با این شخص تماس بگیرید. فقط به ایمیل پاسخ ندهید. در عوض ، برای تأیید قانونی بودن درخواست ، با رئیس خود تماس بگیرید یا در محل دفتر منابع انسانی توقف کنید.

5- ما نقاط ضعف شبکه شما را می دانیم

قبلاً به شما یادآوری کردم که گذرواژههای محافظت شده با گذرواژه چقدر برای همه حسابهای شما مهم هستند ، اما در مورد روتر شما چطور؟ اگر هنگام راه اندازی روتر خود هرگز این مورد را تغییر نداده اید ، باید اکنون این کار را انجام دهید. برای یافتن رمز ورود پیش فرض در روتر خود ، روی یک روش سریع و سریع ضربه بزنید یا کلیک کنید.

سپس به نحوه اشتراک گذرواژه Wi-Fi خود فکر کنید. با این گزینه ها می توانید بدون دادن گذرواژه به مهمانان اجازه دسترسی Wi-Fi را بدهید:

  • یک شبکه مهمان Wi-Fi با یک رمز ورود جداگانه ایجاد کنید که بازدید کنندگان می توانند از آن استفاده کنند.
  • یک کد QR ایجاد کنید که مهمانان بتوانند برای اتصال آن اسکن کنند.

آیا نمی دانید چگونه یک کد QR برای شبکه Wi-Fi خود ایجاد کنید؟ نگرانی نیست، ما میتونیم کمک کنیم. برای یادگیری نحوه به اشتراک گذاری Wi-Fi بدون فاش کردن گذرواژه خود ، روی اینجا ضربه بزنید یا کلیک کنید.

6. ما آنقدر صبور هستیم که منتظر شما بمانیم

هکرها باید بازیگران هالیوود باشند زیرا آنها می دانند چگونه بازی را انجام دهند و شما را درگیر نیرنگ های خود کنند. آنها دارای روحیه باورنکردنی هستند. کلاهبرداری فنی از این طریق کار می کند.

شما یک پاپ آپ عجیب و غریب دریافت می کنید ، با یک شماره تماس می گیرید و با شخصی تماس می گیرید که می تواند به شما کمک کند. ممکن است “نماینده پشتیبانی فنی” به شما بگوید که خیلی سریع از دسترسی از راه دور دست بکشید ، اما شخص سعی در فروش سریع ندارد. فرد منتظر می ماند تا زمانی که باور کنید با یک شرکت فناوری اطلاعات واقعی صحبت می کنید. روی 7 کلاهبرداری داغ دارای قابلیت IT که در حال حاضر در حال گردش هستند ضربه بزنید یا کلیک کنید.

We- حسابهای قدیمی شما را وارد می کنیم

در حال حاضر چند حساب استفاده نشده را مرور می کنید؟ اینها برای بازیهایی است که دیگر آنها را بازی نمی کنید ، سرویسهایی که مدتها قبل لغو کرده اید و حسابهای ایمیلی است که هرگز به آنها دسترسی ندارید. خبر بد: آنها به عنوان راهی دیگر برای هکرهای هوشمند عمل می کنند.

بسیاری از حساب های قدیمی شما به احتمال زیاد از همان گذرواژه های (بد) استفاده می کنند. به محض اینکه یک هکر یکی از آنها را یاد بگیرد ، آنها کلید بقیه قلعه را دارند. حساب های قدیمی شما حتی ممکن است حاوی اطلاعات شخصی باشند که می توانند از آنها برای دسترسی به حساب های فعلی شما استفاده کنند.

اولین اقدام شما شناسایی این حساب های قدیمی است. ایمیل خود را مرور کنید و به دنبال کلماتی مانند “ورود به سیستم” ، “حساب” و “رمز عبور” بگردید. سایت justdelete.me می تواند به شما کمک کند مراحل حذف سریع حساب های قدیمی را پیدا کنید. برای حذف پیوند مستقیم و نکات حرفه ای ، روی یا کلیک کنید.

آیا به دستی با رایانه آرام نیاز دارید ، س FORالاتی برای تلفن هوشمند یا مشکل نرم افزاری که نمی توانید شلیک کنید؟ س questionsالات فنی خود را برای پاسخهای خاص من و سایر متخصصان فنی ارسال کنید. از انجمن پرسش و پاسخ من دیدن کنید و اکنون از کمک فنی بهره مند شوید.

در مورد سبک زندگی دیجیتال چه س questionsالاتی دارید؟ با نمایش رادیویی ملی کیم تماس بگیرید و برای یافتن آن در ایستگاه رادیویی محلی خود ، روی اینجا ضربه بزنید یا کلیک کنید. شما می توانید نمایش کیم کوماندو را از طریق تلفن ، رایانه لوحی ، تلویزیون یا رایانه خود گوش دهید یا تماشا کنید. برای پادکست های رایگان کیم یا ضربه بزنید یا اینجا را کلیک کنید.

حق چاپ 2021 ، سرگرمی چندرسانه ای WestStar. کلیه حقوق محفوظ است

در نمایش کیم کماندو ، بزرگترین برنامه گفتگوی رادیویی آخر هفته در کشور ، در مورد آخرین فن آوری اطلاعات کسب کنید. کیم تماس می گیرد و در مورد سبک زندگی دیجیتالی امروز ، از تلفن های هوشمند و تبلت ها گرفته تا حریم خصوصی آنلاین و هک داده ها مشاوره می دهد. برای راهنمایی های روزانه ، خبرنامه های رایگان و موارد دیگر ، به وب سایت وی در Komando.com مراجعه کنید.

[ad_2]

منبع: router-news.ir

ایندکسر