FBI در مورد تقلب جدید با ارسال خودکار ایمیل ویروس کرونا هشدار می دهد


مجرمان با بهره گیری از بیماری همه گیر COVID-19 در حال استفاده از روش جدید تقلب در ایمیل هستند.

FBI در بیانیه ای گفت: کلاهبرداران از قوانین ارجاع خودکار برای افزایش موفقیت در حملات به اصطلاح سازش تجاری (BEC) استفاده می کنند.

FBI گفت: این به مجرمان سایبری اجازه می دهد تا فعالیتهای متقلبانه خود را بهتر بپوشانند ، افزود: متقلبان این کار را انجام می دهند زیرا همه گیری COVID-19 نیاز به کار از راه دور دارد ، عامل دیگری که احتمال موفقیت را افزایش می دهد.

باند RANSOMWARE با ده ها میلیون دلار کار می کند

این خبر ابتدا توسط Bleeping Computer گزارش شد.

در یک کلاهبرداری معمول ایمیل تجاری ، مجرم آدرس ایمیل قانونی را جعل می کند یا تقلید می کند. به نظر می رسد اغلب پیام از طرف شرکت یا مشتری است. کلاهبردار معمولاً نیاز به پرداخت ، انتقال بانکی یا خرید کارت هدیه دارد که در صورت موفقیت ، پول را به سازمان مجرمانه هدایت می کند ، همانطور که FBI توضیح داده است.

بر اساس گزارش مرکز شکایات جرائم اینترنتی FBI در سال 2019 ، طرح های ایمیل تجاری بیش از 1.7 میلیارد دلار ضرر جهانی داشته است.

FBI گفت ، در موارد اخیر ، به نقل از FBI ، این آسیب پذیری بوجود می آید زیرا قوانین ارجاع مشتری “اغلب با مشتری دسک تاپ هماهنگ نمی شوند ،” توانایی متخصصان امنیت سایبری برای ردیابی فعالیت های جنایی را محدود می کند.

در بیانیه اضافه شده است: “مجرمان اینترنتی پس از این سو استفاده می کنند تا احتمال سازش در تجارت موفق را از طریق ایمیل افزایش دهند.”

حتما بخوانید:
نحوه برای شروع داروهای گیاهی با کمتر از $صد

در ماه اوت ، مجرمان اینترنتی قوانینی ایجاد کردند تا ایمیل ها را به طور مستقیم به یک سرویس گیرنده وب که اخیراً یک شرکت تجهیزات پزشکی ایالات متحده به روزرسانی شده است ، ارسال کند.

در این بیانیه آمده است: “پست الکترونیکی با برنامه دسک تاپ همگام سازی نشده و مورد توجه شرکت قرار نگرفت ، که فقط از قوانین ارسال خودکار به مشتری دسک تاپ پیروی می کند.”

مجرمان پس از دسترسی به شبکه ، خود را به عنوان یک ارائه دهنده مشهور بین المللی معرفی کردند. آنها همچنین وب سایتی مشابه وب سایت قربانی “برای افزایش بیشتر احتمال پرداخت” ایجاد کردند ، FBI ، در میان کلاهبرداری های دیگر ، برای گمراه کردن قربانی گفت. در پایان ، مجرمان 175 هزار دلار سرقت کردند.

در نسخه دیگری از کلاهبرداری ، IC3 در سال 2019 افزایش تعداد شکایات ایمیل تجارت مربوط به انحراف وجوه پرداختی برای حقوق را نشان داد.

FBI گفت: “تحت این نوع طرح ها ، منابع انسانی یا بخش حقوق و دستمزد این شرکت ایمیلی دریافت می کنند که به نظر می رسد از طرف کارمندی است که می خواهد اطلاعات واریز مستقیم خود را برای دوره حقوق فعلی به روز کند.” سپس تغییر درخواستی حقوق کارمند را به مجرم هدایت می کند.

راه های پیشنهادی برای کاهش احتمال این کلاهبرداری ها شامل پیگیری تغییرات لحظه آخری در آدرس های ایمیل ایجاد شده الکترونیکی ، بررسی آدرس های ایمیل برای تغییرات جزئی است که می تواند آدرس های جعلی را قانونی جلوه دهد و احراز هویت چند عاملی را امکان پذیر می کند. طبق FBI ، همه حساب های ایمیل و ممنوعیت ارسال خودکار ایمیل به آدرس های خارجی.

حتما بخوانید:
چرا همه در مورد چوب بیلیارد حرفه ای صحبت می کنند... حقیقت ساده فاش شد

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید


منبع: router-news.ir