[ad_1]

FBI به یک شورا گفت: کلاهبرداران مفقودین را از طریق پست های رسانه های اجتماعی شناسایی می کنند – نقطه شروع برنامه های اخاذی.

FBI گفت: این طرح برای دریافت سریع دیه از خانواده های افراد مفقود شده طراحی شده است ، “FBI گفت:” که دستکاری می شوند تا باور کنند که عزیزشان ربوده شده است ، در معرض خطر ربوده شدن یا خطر قریب الوقوع است.

این طرح معمولاً به صورت زیر بازی می شود.

از طریق رسانه های اجتماعی ، کلاهبرداران ابتدا اطلاعات مربوط به فرد گمشده و خانواده را جمع آوری می کنند و به خواسته های باج خود اعتماد می کنند.

FBI به یک شورا گفت: کلاهبرداران مفقودین را از طریق پست های رسانه های اجتماعی شناسایی می کنند - نقطه شروع برنامه های اخاذی.

FBI به یک شورا گفت: کلاهبرداران مفقودین را از طریق پست های رسانه های اجتماعی شناسایی می کنند – نقطه شروع برنامه های اخاذی.

سپس آنها معمولاً شماره تلفن های خانواده را از طریق شبکه های اجتماعی دریافت می کنند و از برنامه های تماس یا پیام رسانی شخص ثالث برای درخواست باج برای پنهان کردن شماره تلفن واقعی خود استفاده می کنند.

سپس کلاهبرداران می توانند ادعا کنند که فرد گمشده بیمار یا زخمی شده است. این امر فوریت شرایط را برای تحت فشار قرار دادن خانواده برای پرداخت سریع دیه تقویت می کند.

مجرمان معمولاً مبلغی بین 5000 تا 10000 دلار باج می خواهند.

FBI چندین مثال آورده است. در یک مورد ، بعد از اینکه مادری مفقود شدن دختر 13 ساله خود را گزارش داد ، خانواده ها از شبکه های اجتماعی درخواست کمک و ارائه شماره تلفن خود کردند. کلاهبردارانی که ادعا می کنند دخترشان را ربوده اند از این اعداد برای خواستار باج استفاده کرده اند. FBI گفت: سرانجام ، این دختر به تنهایی به خانه بازگردانده شد.

آغازگر RANSOMWARE: شما باید این 5 مورد را بدانید

در حادثه ای دیگر ، خانواده ای از مفقود شدن یک زن 18 ساله و رسانه های محلی از ناپدید شدن خبر دادند. سپس خانواده درخواستی برای اطلاع رسانی همراه با شماره تلفن در شبکه های اجتماعی ارسال کردند. کلاهبرداران که ادعا می کنند زن را ربوده اند با خانواده تماس گرفته اند. “یكی از كلاهبرداران ادعا كرد كه مقتول است و با اعضای خانواده صحبت كرد و گفت كه آنها مواد مخدر بوده اند ، تهدید به حمله فیزیكی و بردن شده اند. تحقیقات بعدی نشان داد كه زن گمشده هرگز ربوده نشده و سرانجام ربوده شده است. ، “من به FBI گفتم.

FBI در توصیه های گذشته ، مانند آدم ربایی مجازی ، که به قربانی گفته می شود یکی از اعضای خانواده اش را ربوده است ، درباره چنین کلاهبرداری باج هشدار داده است.

دفتر FBI در آلبوکرک گفت که جنبه مجازی کلاهبرداری شامل صحنه سازی از طریق تلفن یا از طریق رسانه های اجتماعی است که سعی می کند قربانی را متقاعد کند که فرزندشان ربوده شده است.

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

زمان در این کلاهبرداری ها بسیار مهم است ، زیرا مجرمان قبل از کشف کلاهبرداری ، از ترس می توانند سریع واکنش نشان دهند. FBI در خبرنامه خود گفت: “آنها قربانیان را مجبور به پرداخت سریع باج می کنند قبل از اینکه این طرح از بین برود.”

FBI قربانیان را تشویق می کند تا با یک مأمور اجرای قانون محلی یا دفتر محلی FBI در محل تماس بگیرند یا شکایت خود را به صورت آنلاین به مرکز شکایات اینترنتی FBI اعلام کنند.

[ad_2]

منبع: router-news.ir

ایندکسر