FBI هشدار می دهد ، بازی های المپیک توکیو ممکن است توسط یک حمله سایبری تهدید شود


FBI در بیانیه ای به متخصصان امنیت سایبری گفت ، بازی های المپیک برای حملات سایبری توسط بازیگران ملی رسیده است و افزود که این شرکت کنندگان می توانند داده های حساس سرقت شده را هک یا خریداری کنند.

در بیانیه FBI آمده است: این بازیها فرصتی را برای بازیگران تحت حمایت دولت فراهم می آورد تا “گیجی بکارند … و به اهداف ایدئولوژیکی دست یابند.”

در اطلاع رسانی خود ، FBI فرصت های بالقوه ای را برای حملات انکار سرویس توزیع شده (DDoS) – که در آن کامپیوترها برای سازمانها غیرقابل دسترسی می شوند – شناسایی کرد که اپراتورهای تلویزیونی ، هتل ها ، حمل و نقل عمومی ، خدمات بلیط و زیرساخت های امنیتی رویداد را هدف قرار می دهد.

یک مرد در حال گرفتن عکس از یک عرشه رصد است ، زیرا استادیوم ملی ، جایی که مراسم افتتاحیه بازی های المپیک توکیو در آن برگزار می شود ، در پس زمینه توکیو دیده می شود.

یک مرد در حال گرفتن عکس از یک عرشه رصد است ، چرا که استادیوم ملی ، جایی که مراسم افتتاحیه بازی های المپیک توکیو در آن برگزار می شود ، در پس زمینه توکیو دیده می شود.
(AP Photo / Kiichiro Sato، پرونده)

TOKYO OLYMPICS: چه چیزی را باید در مورد بازی های 2020 بدانیم

حملات DDoS اغلب جزئی جدایی ناپذیر باج افزار است.

برخی از حملات قبلاً صورت گرفته است. در ماه ژوئن ، اخبار کیودو ژاپن گزارش داد که این اطلاعات از یک ابزار به اشتراک گذاری داده ها که توسط شرکت فناوری اطلاعات ژاپنی فوجیتسو ساخته شده ، درز کرده است. کیودو گفت ، این تخلف شامل مرکز امنیت سایبری ملی ژاپن است که در حال آماده سازی برای حملات احتمالی سایبری در طول بازی ها است.

حتما بخوانید:
پیستون دیزل ژنراتور چیست؟

بازیگران دولتی

مداخله المپیک توسط بازیگران دولتی بی سابقه نیست. FBI بازیگران سایبری روسی را به هک رایانه های پشتیبانی کننده از بازی های المپیک زمستانی 2018 پیونگ یانگ متهم کرده است که در پایان با حمله سایبری به هدف افتتاحیه پایان یافت.

و اعلامیه FBI پس از رایزنی مشترک با آژانس امنیت ملی ، آژانس امنیت سایبری و امنیت زیرساخت ها و FBI برای یک کارزار مخرب سایبری فعال توسط آژانس اطلاعات عمومی (GRU) ستاد کل روسیه با هدف قرار دادن صدها سازمان آمریکایی و خارجی برای نفوذ به شبکه های دولتی و خصوصی.

سخنگوی شرکت امنیت سایبری Check Point Software به فاکس نیوز گفت: “GRU همچنان تهدید است … مقیاس ، دامنه و سرعت عملیات آنها نگران کننده است.”

BIDEN TELLS PUTIN “تخریب” گروههای معمولی ، فعالیتهای روسیه

یک مرد قبل از بازی های المپیک تابستانی 2020 ، پنجشنبه 22 ژوئیه 2021 ، در توکیو ، ژاپن از طریق سکوهای استادیوم هاکی Oi قدم می زند.  (

یک مرد قبل از بازی های المپیک تابستانی 2020 ، پنجشنبه 22 ژوئیه 2021 ، در توکیو ژاپن از طریق سکوهای استادیوم هاکی Oi قدم می زند. (
(عکس AP / جان لوچر)

در پس زمینه جنگ جهانی سایبر ، مظنونان معمول ممکن است فعال باشند.

با توجه به افزایش مداوم دما از زمان جنگ سرد سایبری ، احتمالاً شاهد بسیاری از کسانی خواهیم بود که قبلاً با حملات سایبری معروف اخیر مرتبط بوده اند – مانند روسیه ، چین ، REVil و سایر گروه های سازمان یافته ، “لیزا پلاژمیر ، موقت مدیر اتحادیه امنیت سایبری ملی ، به فاکس نیوز گفت.

Plaggemier گفت ، بازیهای المپیک توکیو “نگین تاج” بالقوه برای هکرها است.

طبق گفته Plaggemier ، “باج افزار ، حملات زنجیره تأمین و حمله به تامین کنندگان شخص ثالث قراردادی باید از اهمیت بالایی برخوردار باشد ، با توجه به موفقیت اخیر این نوع تهدیدها در ایجاد اختلال در SolarWinds ، Kaseya و دیگران.”

حتما بخوانید:
قهوه سوپریم گانودرما دکتر بیز درمان چندین بیماری!

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

تام کلرمن ، رئیس استراتژی امنیت سایبری VMware و عضو هیئت مشاوره تحقیقات سایبری سرویس مخفی ، به فاکس نیوز گفت ، بازیگران دولتی از کشورهای ممنوع در بازی های المپیک می توانند به ویژه فعال باشند.

تا به امروز FBI گفته است که از تهدید سایبری “مشخص” علیه المپیک اطلاع ندارد.


منبع: router-news.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes1xbetMobil Ödeme Nakite ÇevirmeMobil Ödeme Nakite Çevirme1xbetMobil Ödeme bozdurma Evde paketleme