[ad_1]

اپل در حال مقابله با سوits استفاده ها و آسیب پذیری های سایبری است زیرا Mac با برخی از مشکلات جدی بدافزار روبرو است.

در اوایل این ماه ، کریگ فدریگی ، مهندس ارشد نرم افزار اپل ، اظهار داشت که وی هنگام موضع گیری در دادگاه Epic Games علیه اپل “از بدافزارهای Mac برخوردار بود که به نظر ما قابل قبول نیست”.

وی با بیان اینکه 130 نوع بدافزار برای Mac از ماه مه گذشته تاکنون ظاهر شده است ، گفت: “آی فون iOS در آیفون” نوار بالاتری برای محافظت از مشتری دارد. امروز Mac با آن نوار مطابقت ندارد.

وی گفت ، اپل در حال انجام “یک بازی پانچ بی پایان” در برابر بدافزار است که می تواند صدها هزار کاربر مک را تحت تأثیر قرار دهد.

آیفون Xs Max (R) و آیفون Xs اپل در حین برگزاری مراسم در 12 سپتامبر 2018 در کوپرتینو ، کالیفرنیا روی میز قرار می گیرند.

آیفون Xs Max (R) و آیفون Xs اپل در حین برگزاری مراسم در 12 سپتامبر 2018 در کوپرتینو ، کالیفرنیا روی میز قرار می گیرند.
(نوآه برگر / خبرگزاری فرانسه / گتی ایماژ)

اما اپل در همه سیستم عامل های خود از جمله iOS ، iPadOS و tvOS با آسیب پذیری ها دست و پنجه نرم می کند.

گزارش های اخیر تعدادی از کاستی ها را ذکر کرده است.

به نقل از این محقق ، گزارشی در تاریخ 26 مه توسط Ars Technica گفت كه “اپل هنوز با وجود رفع مشكلی كه در حدود سه هفته پیش منتشر شده بود ، خطای امنیتی موجود در آیفون و Mac را برطرف نكرده است.”

اپل به درخواست نظر در مورد این گزارش پاسخ نداد.

SIRI APPLE در به روزرسانی گذشته گزینه های “متفاوت تر” رای گیری دارد

گزارش 24 مه از Bleeping Computer به به روزرسانی های امنیتی برای رفع آسیب پذیری در macOS و tvOS اشاره دارد.

دو مورد از این سه مورد بر WebKit دستگاه های Apple TV تأثیر می گذارند. Webkit موتور ارائه دهنده مرورگر اپل است که محتوای HTML را در iOS ، macOS ، tvOS و iPadOS مدیریت می کند. مورد سوم بر macOS تأثیر می گذارد.

اپل به روزرسانی های iOS ، macOS ، watchOS و tvOS را منتشر کرده است که شامل رفع مشکلات امنیتی برای تعدادی از آسیب پذیری ها ، از جمله موارد ذکر شده در بالا ، که اپل در “یادداشت های امنیتی” خود بیان می کند.

اپل در مورد یکی از اصلاحات macOS Big Sur گفت: “یک مهاجم از راه دور ممکن است باعث خاتمه غیرمنتظره برنامه یا اجرای کد خودسرانه شود.”

در مورد مرورگر وب Safari اپل ، این شرکت به “محتوای وب ساخته شده با سو استفاده” استناد می کند.

سایر به روزرسانی ها بر iPadOS تأثیر می گذارند.

چستر ویسنایفسکی ، دانشمند ارشد شرکت امنیت سایبری Sophos ، در بیانیه ای برای فاکس نیوز گفت: “اگرچه به اندازه حملات به دستگاه های مایکروسافت ویندوز معمول نیست ، اما جرایم اینترنتی که کاربران اپل را هدف قرار می دهد در حال افزایش است.”

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

و خطر به مرور افزایش می یابد زیرا هیچ تضمینی وجود ندارد که مصرف کنندگان دستگاه های اپل خود را به موقع به روز کنند.

“یک نظرسنجی جدید توسط Sophos Home نشان می دهد که 35٪ از کاربران هرگز سیستم عامل و برنامه های خود را بروزرسانی یا تنظیم نمی کنند ، یا فقط در صورت درخواست این کار را انجام می دهند. این عدم آگاهی مصرف کننده از بهترین روش ها برای محافظت از وسایل شخصی به این معنی است که در صورت عدم پرداخت هزینه توجه ، یک گروه بزرگ می تواند قربانی این آخرین بدافزار و حملات آینده شود “، ویشنفسکی گفت.

[ad_2]

منبع: router-news.ir

ایندکسر