NORAD و سانتا: نحوه ردیاب چگونه شروع شد


بله ، ویرجینیا ، سانتا وجود دارد. و NORAD برای 65 سال متوالی در حال بررسی آن است.

با وجود بیماری همه گیر COVID-19 ، ردیاب NORAD Santa کار می کند و مانند سال 1955 که یک سنت سالانه است کار می کند.

این سنت به طور تصادفی زمانی آغاز شد که سرهنگ نیروی هوایی هری شایپ – فرمانده وظیفه سلف NORAD ، فرماندهی دفاع هوایی قاره ای (CONAD) – به تماس کودکی پاسخ داد که شماره تلفن را به اشتباه در آگهی مغازه روزنامه چاپ کرده است ، با سانتا تماس بگیرید.

فرماندهی دفاع هوافضای آمریکای شمالی اعلام کرده است که NORAD در شب کریسمس از سنت نیک پیروی خواهد کرد ، اما نمی تواند قول دهد که مrsمنان می توانند با نماینده پیرمرد سرخوش قرمز پوش به صورت زنده گپ بزنند.  (AP Photo / David Zalubowski، پرونده)

فرماندهی دفاع هوافضای آمریکای شمالی اعلام کرده است که NORAD در شب کریسمس از سنت نیک پیروی خواهد کرد ، اما نمی تواند قول دهد که مrsمنان می توانند به صورت زنده با نماینده پیرمرد سرخوش قرمز پوش چت کنند. (AP Photo / David Zalubowski، پرونده)

کروناویر نمی تواند جلوی نورا را به دنبال پدربزرگ این کریسمس متوقف کند

شوپ زودباور به دختر اطمینان داد كه این كریس كرینگل است و یك رسم سالانه متولد شد.

CONAD در سال 1981 به فرماندهی دفاع هوافضای آمریکای شمالی (NORAD) تغییر نام یافت.

این برنامه به طور معمول حدود 150 داوطلب را استخدام می کند که هر ساعت حدود 40 تماس تلفنی دریافت می کنند. در کل ، آنها با بیش از 100،000 تماس تلفنی و بیش از 12،000 ایمیل از بیش از 200 کشور و سرزمین سرو کار دارند.

از زمان شروع برنامه ، تغییرات تدریجی ایجاد شده است. گزارش در مورد پیشرفت سانتا به لطف فناوری و اینترنت پیچیده تر شده است.

"ما می فهمیم که این یک سنت افتخارآمیز است و ما می دانیم که ناامیدی ایجاد خواهد شد ،" پرستون شلاشتر سخنگوی NORAD گفت. "اما ما سعی می کنیم همه را ایمن نگه داریم." (AP Photo / David Zalubowski، پرونده)

پرستون شلاشتر سخنگوی NORAD گفت: “ما می فهمیم که این یک سنت افتخارآمیز است و ما می دانیم که ناامیدی ایجاد خواهد شد.” “اما ما تلاش می کنیم همه را در امان نگه داریم.” (AP Photo / David Zalubowski، پرونده)

حتما بخوانید:
افزایش قیمت کتاب دلیل پایین بودن سرانه مطالعه است

در سال 2008 ، گوگل با NORAD همکاری کرد تا از Google Analytics برای تجزیه و تحلیل ترافیک از وب سایت به noradsanta.org استفاده کند تا به این پروژه اجازه دهد تا از داوطلبان ، تلفن و تجهیزات رایانه ای خود بهتر استفاده کند ، زیرا این امر از طریق برنامه های کاربردی.

در سال 2019 ، این برنامه از طرف شرکت های فن آوری ، از جمله گوگل ، مایکروسافت و هیولت پاکارد افزایش یافته است – تا یک اثر جذاب برای ردیاب های جهانی سانتا ، فقط با حدود 15 میلیون بازدید از وب سایت در سال گذشته فراهم کند.

امسال با ادامه شیوع بیماری همه گیر ویروس کرونا ، جهان کمی متفاوت خواهد بود. NORAD گفت که تعداد داوطلبان به شدت کاهش خواهد یافت ، و تعداد داوطلبان مرکز تماس 10 شیفت بیشتر نخواهد بود.

پرستون شلاشتر سخنگوی NORAD در ماه نوامبر گفت: “ما درک می کنیم که این یک سنت افتخارآمیز است و ما می دانیم که ناامیدی ایجاد خواهد شد. “اما ما تلاش می کنیم همه را در امان نگه داریم.”

برای کسانی که مایل به تأیید مکان جولی اول ‘سنت نیک هستند ، می توانند در 24 دسامبر با شماره تلفن 1-877-HI-NORAD تماس بگیرند. .

اگرچه COVID-19 امسال برنامه های NORAD را برای ردیابی سانتا تغییر داده است ، اما آن را هم روی زمین و هم در فضا رصد می کند.

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

روز چهارشنبه ، اداره هواپیمایی فدرال اعلام کرد که به سانتا و سورتمه او “یک بدن ویژه عملیاتی” داده است تا در شب کریسمس تحویل های بین ایالتی را به ایالات متحده انجام دهد.

حتما بخوانید:
پیستون دیزل ژنراتور چیست؟

علاوه بر این ، FAA با استفاده از کپسول فضایی StarSleigh-1 خود ، که البته توسط موشک رودولف تأمین می شود ، “سانتا سانت” مجوز فضای تجاری ویژه “را برای مأموریت به ایستگاه فضایی بین المللی صادر کرد.

Janine Puhak از فاکس نیوز و آسوشیتدپرس در این داستان سهیم بودند.


منبع: router-news.ir